بوشن لوله پی وی سی

بوشن لوله پی وی سی

بوشن لوله پی وی سی به نوعی از اتصالات پی وی سی گفته می شود که برای اتصال دو لوله pvc با قطر متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد. بوشن ها در بازار از جنس های مختلف ساخته می شوند و هر یک با توجه به نوع لوله ها به کار می روند؛ به طور مثال، از بوشن گالوانیزه برای لوله های فولادی و گالوانیزه استفاده می شود و بوشن های pvc برای لوله های pvc مناسب هستند. یک بوشن، جسم استوانه ای شکل است که دو سر آن تقریباً غیر یکسان هستند. این نوع اتصالات را در مدل های مختلف در بازار می توانید بسته به نوع کاربری در خطوط لوله pvc استفاده کنید.

کاربرد بوشن لوله پی وی سی

از بوشن لوله pvc در خطوط لوله کشی کابل های برق و لوله های انتقال دهنده آب و فاضلاب استفاده می شود. این لوله ها دارای دوام و استحکام بالایی هستند. زمانی که از لوله pvc در یک خط لوله استفاده می شود، در مسیرهای مختلف لازم است جهت لوله تغییر پیدا کند؛ اگر خطوط فاضلابی، مورد نظر باشد، جهت حرکت سیال یا میزان ورودی و خروجی آن از دو لوله تغییر می یابد. با توجه به این موارد، بوشن برای لوله پی وی سی به صورت بوشن ساده، بوشن و مهره و یا بوشن یک سر تخت مورد استفاده قرار می گیرد.

بوشن لوله پی وی سی

بوشن لوله پی وی سی

در موارد دیگر، انواع بوشن لوله پی وی سی را با نوع بوشن ها کاهنده یا افزاینده نیز نام گذاری کرده اند. برخی از مدل های بوشن pvc در یک سمت دارای اتصالات پیچی بوده و در سمت دیگر از طریق کوپلینگ به لوله ها متصل می شود. در برخی از مدل های این اتصالات، هر دو سر بوشن از طریق کوپلینگ در خط لوله قرار می گیرد. آنچه در استفاده از بوشن برای لوله pvc اهمیت دارد این است که قطر و اندازه بوشن ها باید با لوله های اصلی، هماهنگ باشند؛ تنها در این صورت است که محل اتصالات بوشن ها به دو لوله، هرگز دچار نشتی نخواهد شد.

در مواردی که از بوشن های لوله pvc برای خطوط کابل برق استفاده می شود، همواره اهمیت دارد که ولتاژ و جریان عبوری از کابل های برق چقدر است. همچنین اگر از چند کابل در کنار یکدیگر در داخل لوله ها استفاده می شود، حتماً ملاحظات عایق سازی را باید در مورد کابل ها و سیم ها رعایت کرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.