اتصالات نردبان کابل برق

اتصالات نردبان کابل

اتصالات نردبان کابل برق

اتصالات نردبان کابل برق کاسپین که به روش تولید از ورق های برش خورده فولادی و سپس گالوانیزه گرم می گردد . و طبق استانداردهای BSEN61537 و IEC61537 تولید می شود و همچنین اتصالات نردبان کابل بایستی از همان مواد اولیه ای که اتصالات نردبان کابل اصلی ساخته میشود یعنی دقیقا با همان کیفیت وهمان ضخامت تولید شوند.

به جهت جلوگیری ازایجاد خسارت و صدمه به کابل ها و سایر تجهیزات و همچنین برای کابل کشی آسان تر سطح داخلی اتصالات نردبان کابل باید صاف و عاری از هر گونه پلیسه باشد.

اتصالات نردبان کابل توسط دستگاه CNC پانچ می شود. خم کاری کلیه اتصالات نردبان ها و نردبان های کابل  توسط دستگاه خم اتوماتیک انجام می شود برای سفارش اتصالات نردبان کابل و اتصالات آن می بایست به حجم بار موجود و میزان ظرفیت اتصالات نردبان کابل به عرض، ارتفاع، طول و ضخامت توجه کرد چرا که اتصالات نردبان کابل ها باید طوری ساخته شوند که ظرفیت تحمل بار موجود را داشته باشند.

ابعاد و اندازه اتصالات نردبان کابل

 • ضخامت اتصالات نردبان کابل بین ٠.٨ تا ٢ mm
 • عرض اتصالات نردبان کابل : از ۵۰mm تا ۱۱۰۰mm
 • ورق مصرفی : ورق فولادی ST37
 • نوع روکش : گالوانیزه فابریک و گرم با قابل ارائه با رنگ کوره ای و استاتیک مدل چرمی و ساده

در برق کشی و انتقال کابل در ساختمان‌ها و سیلوهای صنعتی از ترکیب سینی کابل و نردبان کابل استفاده می‌کنند. در واقع نردبان کابل جایگزین سیم کشی باز و سیستم کاندوئیت می‌شود. از این طریق، علاوه بر نظم و زیبایی سیم کشی ساختمان، امکان نظارت بر روند سیم کشی و تعمیر کابل‌های آسیب دیده فراهم شده و به دلیل این که کابل‌ها به جای لوله (روش کاندوئیت) از روی نردبان‌های کابل برق عبور داده می‌شوند.

تغییر در سیستم برق کشی به مراتب ساده‌تر شده و فرایند خنک سازی کابل‌های پرفشار نیز به سادگی صورت می‌گیرد. اتصالات نردبان کابل ابزاری هستند که به منظور اتصال شاخه‌های نردبان کابل در قسمت‌های مختلف سقف و دیوار مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه به بررسی این اتصالات می‌پردازیم.

معمولاً نردبان کابل به دلیل مقاومت بالا و بدنه‌ی ضخیم و مستحکمی که دارد، برای عبور کابل‌های سنگین مورد استفاده قرار می‌گیرند. نردبان‌های کابل برق از جنس فولاد، استیل، آلومینیوم و آهن با روکش گالوانیزه تولید می‌شود و برای حمل کابل‌ها سنگین و مسافت‌های طولانی گزینه‌ی ایده آلی هستند. برای اتصال این نردبان‌ها به سقف و دیوار و سایر قسمت‌هایی که کابل از آن عبور داده می‌شود، از اتصالات و متعلقات خاصی استفاده می‌شود که انواع مختلفی دارند.

اتصالات نردبان کابل

اتصالات نردبان کابل کاسپین

انواع اتصالات نردبان کابل

برای نصب نردبان در کنار دیوار و یا مسیرهای عمودی همچون رایزرها باید از اتصالات مختلف نردبان کابل استفاده کرد. ملحقات و اتصالات مختلف نردبان‌های کابل برق از طریق دستگاه‌های CNC برش خورده و با استفاده از دستگاه‌های اتوماتیک عملیات خم کردن روی آن‌ها اجرا می‌شود. از این رو از هرگونه آسیب رسیدن به کابل‌ها از طریق پلیسه و اضافات این اتصالات جلوگیری می‌شود. از انواع این اتصالات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

ساپورت، رابط نردبان، سه راهی، چهار راهی، درپوش نردبان کابل، زانویی متحرک، نبدیل چپ، تبدیل راست، زانویی ۴۵ درجه، زانویی ۹۰ درجه، زانویی ثابت، دیوایدر(جداکننده) و …

معمولاً از انواع زانویی در محلی استفاده می‌شود که مسیر عبور کابل به صورت نبشی بوده و باید با زاویه‌ی ۴۵ یا ۹۰ درجه از آن عبور کرد. سه راهی و چهار راهی نیز از دیگر قطعات پرکاربرد در اتصالات نردبان کابل هستند که برای تقسیم کردن کابل‌ها به سه یا چهار مسیر مورد استفاده قرار می‌گیرند. از رابط برای اتصال دو نردبان به هم استفاده شده و رایزر، نردبان یا سینی کابل را به صورت عمودی و با زاویه‌های متفاوتی نسبت به مسیر اصلی بلند می‌کند.

انواع ساپورت نردبان کابل

شاید بتوان گفت که ساپورت نردبان کابل، مهم‌ترین مورد در فهرست اتصالات نردبان کابل است که در تشکیل شبکه‌ی انتقال برق به آن نیاز خواهید داشت. این ابزار، با اشکال مختلفی همچون سقفی، زمینی، عمودی، افقی، ریگلاژی و ساپورت‌های براکتی برای اتصال و نصب نردبان کابل برق به دیوار، سقف و سایر قسمت‌های ساختمان به کار می‌روند. ساپورت‌های سقفی، از دو بخش بیس پلیت و ستون تشکیل می‌شوند که ضخامت بخش بیس پلیت کمی بیشتر از ستون است.

اتصالات نردبان کابل

اتصالات نردبان کابل

اتصالات نردبان کابل بر اساس استاندارد ISO   و BS   تولید می گردد.

به منظور جلوگیرى از زنگ زدگی اتصالات نردبان کابل برق  ، از پوشش گالوانیزه گرم استفاده می شود . اتصالات نردبان کابل برق گالوانیزه کاسپین پایپ به روش متداول استفاده از  گالوانیزه گرم طبق استاندارد انجام می گردد . و داخل اتصالات نردبان گالوانیزه صاف و سیقلی می باشد.

مشخصات محصول تولیدى کاسپین پایپ  ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى اتصالات نردبان ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

انواع اتصالات نردبان کابل کاسپین

 • زانویی عمودی نردبان کابل قابل تنظیم
 • چهارراهی نردبان کابل
 • رابط نردبان کابل
 • تبدیل نردبان کابل
 • زانویی عمودی خارجی نردبان کابل
 • سه راهی نردبان کابل
 • تراکینگ نردبان کابل
 • زانویی عمودی داخلی نردبان کابل برق
 • زانوی افقی نردبان کابل

قیمت اتصالات کابل برق کاسپین پایپ

به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان کاسپین پایپ در زمینه ی فروش اتصالات نردبان کابل برق گالوانیزه گرم ،پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.