بست آویز فلزی

بست آویز فلزی چیست و در چه محیطی استفاده می شود؟

بست آویز فلزی چیست و در چه محیطی استفاده می شود؟

یکی از مهمترین و ساده ترین تجهیزات اتصالی که برای لوله های مختلف در صنایع متعدد استفاده می شود، بست آویز فلزی است. این بست ها در اصل ظاهری ساده داشته و به لوله ها کمک می کنند تا در محل نصب با اطمینان بیشتری قرار گیرند.

در میان انواع بسته هایی که برای لوله های مختلف استفاده می شوند، بست آویز فلزی از هزینه کمتری برخوردار است. اما اهمیت استفاده از آن بسیار زیاد بوده و بدون وجود بست های آویز نمی توان سازه های دربستی را به خوبی نصب نمود.

می دانیم که در محیط های مختلفی سیستم های لوله کشی انجام می شود. با این که نمونه های مختلفی همچون بست یوبولت، بست فلزی عایق دار و …. برای نصب لوله های مختلف استفاده می شوند، اما در این میان بست آویز فلزی از بهترین نمونه های بست به شمار می رود.

بست های آویز به صورت عمده طراحی و تولید شده و به بازار عرضه می شوند. زیرا نقش بسیار مهمی در نگهداری لوله های مختلفی ایفا می کنند. نبود بست آویز فلزی می تواند در سیستم لوله کشی اختلال به وجود آورد. از این رو لازم است در انتخاب نمونه های با کیفیت ان دقت زیادی نمایید. ما قصد داریم در این مطلب به بررسی کارایی بست های آویز بپردازیم و با نمونه ای از این بست ها آشنا شویم.

بست آویز فلزی

عملکرد بست آویز فلزی به چه صورت است؟

بست ها اتصالاتی هستند که در زمینه محکم کاری لوله کشی مورد استفاده قرار می گیرند. زمانی که محیط های گلخانه را با استفاده از لوله های گالوانیزه لوله کشی نمودید، لازم است آنها را محکم نمایید. در این مرحله استفاده از انواع بست ها، از جمله بست آویز فلزی ضرورت می یابد.

البته بهتر است پیش از ان که اقدام به خرید بست مناسب نمایید، در مورد آنها اطلاعات کاملی به دست آورده باشید. زیرا بست هایی که در محیط های مختلف استفاده می شوند، از مواد اولیه خاصی برخوردار هستند. می توانیم محل مورد نظر را بررسی نموده و بست آویز فلزی مناسب را انتخاب کنیم. که علاوه بر کیفیت، مقرون به صرفه نیز باشد.

کارایی بست های آویز فلزی چیست؟

به طور کلی می توانیم کارایی بست های فلزی را بسیار زیاد بیان کنیم. زیرا از این نمونه بست ها در صنایع مختلفی استفاده می شود. در میان تاسیسات ساختمانی متنوعی که امروزه تولید و به بازار عرضه می شوند، بست های فلزی از بهترین و مقاوم ترین تاسیسات به شمار می روند.

بست آویز فلزی در برابر فرسایش مقاوم بوده و از این رو در محیط های مختلفی قابلیت استفاده دارند. این محصولات که از جمله اتصالات جانبی هستند، به ما کمک می کنند تا انواع لوله ها را در محیطی که نصب نموده ایم محکم کنیم.

مثلا در سازه های گالوانیزه استفاده از این نمونه بست ها بسیار مناسب است. البته این نکته را همیشه به یاد داشته باشید که هر چه میزان مواد اولیه ای که در ساخت بست آویز فلزی به کار رفته است، از مقاومت و ضخامت بیشتری برخوردار باشد، بست مطلوب تر و مناسب تر خواهد بود.

از آنجایی که تولید بست های فلزی از هزینه کمی برخوردار هستند، پس بهتر است در زمان خرید این تجهیزات بیشتر به کیفیت آنها توجه نمایید.

بست آویز فلزی

انواع بست های آویز و انتخاب بهترین جنس بست

بست های آویز بسیاری طراحی و تولید میشوند. که در دو دسته ساده و پایه دار می باشند. اصولا از بست های ساده برای نصب لوله های افقی و عمودی استفاده می شود که از ورق های گالوانیزه تولید می شوند. اما بست های پایه دار یا آویز، مناسب برای لوله ها در رایزرها و تکیه گاه های پلیمری هستند.

این سری از بست ها که بست آویز فلزی یک نمونه از آنها می باشد، با ورق گالوانیزه تولید شده و از پایه فلزی برخوردار می باشند. از بست های آویز بیشتر برای محیط های زیر سقفی و خطوط افقی استفاده می شود. آن هم برای تنظیم ارتفاع و شیب بندی.

بست های آویز با چه ورقه هایی تولید می شوند؟

اصولا بیشتر بست ها را با ورق های گالوانیزه تولید می کنند. زیر این ورق ها نسبتا از مقاومت بالاتری برخوردار بوده و طول عمر محصول را افزایش می دهند. اما بست آویز فلزی را به دلیل آنکه پایه دار است، از فلز طراحی و تولید می کنند.

ورق های گالوانیزه از انعطاف و استحکام بالایی برخوردار هستند و می توانند نیروی زیادی را تحمل کنند. اما از آنجایی که لوله های نصب شده در زیر سقف از حساسیت بالایی برخوردار می باشند، لازم است از بست های محکم برای نگهداری از آنها استفاده شود.

از این رو بست آویز فلزی مناسب ترین انتخاب برای این محیط ها به شمار می رود. فقط همیشه این نکته را در نظر داشته باشید که در زمان خرید بست های فلزی، به مواد اولیه ای که در آن به کار رفته است دقت نمایید. زیرا هر چه میزان کیفیت مواد اولیه بست بالاتر باشد، مقاومت آن را بیشتر خواهد نمود.

بست آویز فلزی

بست های آویز ریگلاژی چه هستند؟

یکی از نمونه بست های آویزی که برای نگهداری لوله ها مورد استفاده قرار می گیرند، بست های آویز ریگلاژی هستند. با استفاده از این بست ها می توان هر نوع لوله ای را در تاسیسات ساختمانی مورد محافظت قرار داد. از جمله لوله برق آلومینیومی و لوله هایی که در زیر سقف ها و به صورت افقی نصب می شوند.

بست آویز فلزی و بست آویز ریگلاژی از جمله پرمصرف ترین بست ها و نگهدارنده هایی به شمار می روند که برای نگهداری لوله های فلزی، لوله های چدنی، لوله های استنلس استیل و … استفاده می شوند. جنس این نمونه از بست ها معمولا از ورق های استنلس استیل می باشد.

البته این بست ها را با روکش هایی همچون روکش PVC و EPDM عایق کاری می کنند. تا در زمان استفاده برای نگهداری از لوله ها و اتصالات، اسیب ندیده و خراب نشود. هر دو بست های رگلاژی و بست آویز فلزی به صورت آویز بوده و برای نگهداری لوله هایی که در خطوط افقی و زیر سقف نصب شده اند مناسب هستند. از این رو می توان از هر یک از آنها برای نگهداری تاسیسات استفاده نمود.

به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان کاسپین پایپ در زمینه ی فروش بست آویز فلزی ، پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.