بست گریتینگ برق

بست گریتینگ

معرفی بست گریتینگ

بست گریتینگ شامل یک گیره جمع کننده و همین طور دارای دندانه هایی است که استحکام و قدرت نگهدارندگی بیش تری را برای بست فراهم می کند. قسمت بالای گیره شامل یک فرورفتگی مربعی شکل می باشد که سبب مقاومت و دوام بیش تری برای اتصالات می شود. این بست ها دارای یک بستر یا زین(saddle) هستند که با استفاده از پیچ با قسمت دندانه دار پایین ارتباط  دارد.

انواع مختلفی از این saddleها وجود دارند که برای اندازه های مختلف شبکه های فلزی استفاده می شوند. قسمت پایین بست در زیر سازه نصب می شود تا گریتینگ را محکم در جای خود نگه دارد. همچنین طول پیچ ها نیز با توجه به اندازه و عمق شبکه در سایزهای مختلف وجود دارد به طوری که از پیچ های طولانی برای گریتینگ های با عمق بیش تر استفاده می شود.

معرفی saddle در بست

Saddleها برای استفاده در اتصالات بسیاری از انواع شبکه های فلزی از جمله گریتینگ استنلس استیل و همین طور گریتینگ آلومینیوم به کار گیری می شوند. این قطعات معمولا در مناطقی استفاده می شود که با توجه به شرایط محیط کاری نیاز است تا شبکه های فلزی مکرراً حذف و جایگزین شوند. Saddleها حتما باید گالوانیزه و روی اندود شوند چرا که بار اصلی مجموعه بر دوش آن ها است و باید بتوانند به خوبی نیروها و فشارها را در مدت طولانی تحمل کنند. البته این ابزار در انواع مختلفی با توجه به نوع پروژه وجود دارد اما معمول ترین آن به شکل زیر است.

ویژگی ها و کاربرد های بست گریتینگ

بست گریتینگ می تواند از قسمت بالای شبکه توسط یک فرد نصب شود،بدون نیاز به ابزارهای خاص و همین طور بدون ایجاد سوراخی در بناء یا ساختمان قابل نصب است. این بست ها به راحتی قابل بازیابی هستند و بنابراین در هر زمان که می خواهید می توانید از آن ها استفاده ی مجدد کنید. قابلیت نصب سریع و آسان را دارند به طوری که استحکام چسبندگی بالایی را ایجاد می کنند. این بست ها به صورت فولاد گالوانیزه، فولاد ضد زنگ ،آلومینیوم و آلیاژcupronickel تولید می شوند، فولاد گالوانیزه اقتصادی ترین گزینه است.

فولاد ضد زنگ و آلومینیوم هر دو مقاومت به خوردگی بهتری دارند و برای کاربردهای سنگین مناسب تر هستند. آلیاژ cupronickel بهترین عملکرد را در محیط های دریایی ارائه می دهد. زیرا در برابر خوردگی آب دریا مقاوم است. این بست می تواند برای اتصال گریتینگ به اعضای سازه، اتصال صفحات گریتینگ به یکدیگر، یا برای سوار کردن دیگر وسایل پروژه روی صفحات گریتینگ به منظور اتصال دیگر تجهیزات سازه ای و مکانیکی استفاده شود.

بست گریتینگ

بست گریتینگ

طبقه بندی

بست گریتینگ در انواع مختلفی با توجه که نوع پروژه طراحی و تولید می شوند که به شرح زیر می باشد.

مدل GM: از این مدل برای بستن تجهیزات سبک وزن به شبکه های فلزی استفاده می شود به طوری که حداکثر نیروی ۱۰۰۰ پوند به سمت بالا را تحمل می کند. این مدل با استفاده از آچار و انبردست قابل نصب است. این اتصال دهنده برای نصب سایر تجهیزات و دستگاه ها به گریتینگ استفاده می شود و به تنهایی شبکه را به تکیه گاه های فلزی سازه نمی چسباند.

مدل GA : برای نصب شبکه به سازه زمانی که فلنج(flange) در صفحه عمودی است.

مدل GG : زمان اتصال گریتینگ به ساختار سازه هنگامی که فلنج در صفحه افقی قرار دارد.

بست گریتینگ برق کاسپین پایپ بست در انواع مختلف تولید می شود.

پس از ساخت بست ، جهت بالابردن مقاومت بست در برابر خوردگی، رطوبت و تاثیرات جوی، و همچنین ایجاد زیبایی ظاهری در بست، آن را به وسیله ی گالوانیزه گرم پوشش دهی می کنند.

روشهای نصب گریتینگ در پلت فرم، سازه یا سطوح بتونی با توجه به نیاز و پیش بینی های تعمیر و نگهداری مختلف می باشد. مانند: جوشکاری، بتن ریزی، بست یا کلمپ، پیچ و مهره و…

هنگام نصب گریتینگ، یک طرف چنگکی درون چشمه ی گریتینگ و طرف زیر ساپورت (ناودانی یا تیرآهن) قرار گرفته. همچنین ابرویی در روی گریتینگ با بسته شدن پیچ و مهره، محکم و باعث تثبیت بست و درنتیجه گریتینگ روی ساپورت ها خواهد شد.

بست را طبق استاندارد بین المللی ASTM A123 گریتینگ می کنند. طبق این استاندارد، ضخامت پوشش بست ۷۰ میکرون می باشد.

مزایای بست گریتینگ برق کاسپین پایپ

  • قیمت مناسب نسبت به سایر محصولات مشابه (بست استیل )
  •  موجودی در سایزهای مختلف
  • امکان تولید در ابعاد خاص و سفارشی

مشخصات محصول تولیدى بست کاسپین پایپ ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى بست ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

بست گریتینگ

بست گریتینگ کاسپین

انواع  بست گریتینگ کاسپین

  • بست گریتینگ استیل
  • بست گریتینگ گالوانیزه سرد
  • بست گریتینگ فولادی
  • بست گریتینگ گالوانیزه گرم

فروش بست گریتینگ کاسپین پایپ

به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان کاسپین پایپ در زمینه ی فروش بست گریتینگ ، پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.