برقراری اتصالاتی پایدار و ایمن با بوشن جوشی گالوانیزه

برقراری اتصالاتی پایدار و ایمن با بوشن جوشی گالوانیزه

بوشن جوشی گالوانیزه به عنوان یک قطعه ی اتصال دهنده می توانند دو لوله با سطح مقطع همسان را به یکدیگر متصل کنند. البته نوع تبدیلی آن ها این قابلیت را دارند تا لوله های با قطر متفاوت و در یک محدوده ی مشخص را به یکدیگر اتصال دهند. همان طور که می دانید انواع لوله فولادی که وظیفه ی هدایت سیالات مختلف را بر عهده دارند در مسیر خود نیازمند تغییر جهت و یا ادامه ی مسیر در یک خط مستقیم هستند.

بوشن جوشی گالوانیزه دقیقاً همان قطعاتی هستند که دنباله ی یک ساختار لوله کشی را مهیا می کنند و سبب می شوند تا لوله های استیل یکی پس از دیگری به همدیگر متصل شوند. به طور کلی لوله ها در ابعاد مشخص و محدودی ساخته می شوند و لازم است که برای اتصال به لوله های همنهشت یا سازگار به خود از لحاظ ابعادی، از قطعات پایپ فیتینگ (pipe fitting) یا اتصالات لوله فولادی استفاده کنیم.

این قطعات انواع و اقسام بسیار زیادی دارند و هر کدام وظایف و مسئولیت های منحصر به فرد خود را دارند که بنا به نوع معماری سازه بر روی لوله ها نصب می شوند. اما بوشن جوشی گالوانیزه یا کوپلینگ فولادی را می توان یک اتصال دهنده ساده و بدون زاویه برای لوله ها در نظر گرفت که می توانند پایداری و ایمنی شبکه های لوله کشی را برای مدت های طولانی تضمین کنند.

در این مقاله با ویژگی ها و ساختار آن ها به طور کامل آشنا خواهیم شد تا بتوانید با یک مجموعه اطلاعات جامع نسبت به خرید این قطعات فوق‌العاده کاربردی از مراکز مجاز اقدام کنید.

برقراری اتصالاتی پایدار و ایمن با بوشن جوشی گالوانیزه

ساختار و مشخصات بوشن جوشی گالوانیزه

بوشن جوشی گالوانیزه با توجه به اهمیتی که در مجموعه قطعات اتصال دهنده دارد بخوبی می توانند پس از نصب یک عایق بندی فوق العاده عالی را جهت جلوگيري از نشت سیال در محل اتصال دو لوله فراهم کنند.

از آنجایی که بوشن جوشی گالوانیزه از طریق فرآیندهای جوش دهی به لوله ها متصل می شوند در نتیجه می توان از ایمن بودن مسیرهای لوله کشی مطمئن بود. بوش جوشی گالوانیزه یک استوانه ی ساده فلزی و یا فولادی هستند که چندان ساختار پیچیده ای ندارند.

می توانند به صورت رزوه دار و یا عاری از آن باشند که نوع اتصال ،ساختار آن ها را تعیین می کنند. در ابعاد بسیار گسترده ای تولید می شوند که غالباً دارای اندازه های ⅛ اینچ ، ¼،. ⅜ ، ½ ، ¾، ۱ ، ¼ ۱ ، ½ ۱ ، ۲، ½ ۲، ۳ و ۴ اینچ می‌باشند، البته می توان سایزهای بزرگتر از این را نیز بنا به شرایط خاص پروژه به صورت سفارشی از شرکت های تولید کننده بوشن جوشی گالوانیزه دریافت کرد.

به طور کلی بوشن ها می توانند از مواد و متریال پلیمری، چدنی، برنجی و استیل ساخته شوند. بوشن جوشی گالوانیزه عمدتا از جنس فولاد ساخته می شوند که استحکام بسیار بالایی دارند. مشابه سایر قطعات اتصال دهنده بعد از پایان مراحل ساحت از طریق اعمال پوشش های زینک طی عملیاتی جداگانه گالوانیزه می شوند که مقاومت فلز را در طولانی مدت در برابر عوامل محیطی افزایش می دهد.

برقراری اتصالاتی پایدار و ایمن با بوشن جوشی گالوانیزه

موارد استفاده از بوشن جوشی گالوانیزه

بوشن جوشی گالوانیزه کاربردهای بسیار گسترده ای در شبکه های لوله کشی دارند و می توان عمده استفاده ی آن ها را در لوله کشی سیالات آب و گاز در نظر گرفت. احداث خط مسیرهای انتقال گاز در صنایع مختلف یک نیاز حیاتی است بطوریکه بسیاری از صنایع تولیدی اعم از مواد صنعتی و یا شیمیایی و همچنین فرآوری های مرتبط با تولید مواد غذایی همگی از شبکه های لوله کشی وسیعی استفاده می کنند که قطعاً بوشن جوشی گالوانیزه یکی از قطعات اتصال دهنده در آن است.

تاسیسات ساختمانی و یا بویلرها و همچنین محفظه های آب گرم که به دلیل افزایش حرارت سیال دچار افزایش فشار شدید می شوند لازم است که از نوع بوشن جوشی گالوانیزه برای اتصال لوله های مرتبط با شبکه استفاده کنیم. این قطعات با ایجاد یک اتصال دائمی جوشی به بهترین شکل می توانند ضریب ریسک مجموعه های حامل سیالات پر فشار را خنثی و یا به مراتب کاهش دهند.

فواید و مزایای استفاده از بوشن جوشی گالوانیزه

  • بوشن جوشی گالوانیزه به واسطه نوع طراحی و از همه مهمتر عملکرد منحصر به فرد خود عملاً موضوع محدودیت خط مسیرهای طولانی لوله کشی را مرتفع کرده اند چرا که آن ها می توانند به طور متوالی شاخه های بسیار زیادی از لوله ها را به یکدیگر متصل کنند.
  • با استفاده از بوشن جوشی گالوانیزه و همچنين بهره مندی از نوع خاصی که در فرآیند اتصال طی می کنند عملاً بروز هرگونه نشتی را خصوصاً در سیالات پرفشار گازی و بخار از بین می برند. چرا که در اتصالات جوشی هیچگونه درزی برای بیرون رفت سیال وجود ندارد.
  • نوع بوشن جوشی گالوانیزه تبدیلی برای اتصال بسیاری از لوله هایی که دارای سایز قطر متفاوتی هستند فوق‌العاده ایده آل است. درواقع تغییر ابعاد لوله جزو جدایی ناپذیر شبکه های پایپینگ محسوب می شود که استفاده از اتصالات تبدیلی نیز به مراتب برای ادامه مسیر لوله کشی ضروری خواهد بود.
  • غالباً از جنس فولاد کربن گالوانیزه شده و یا در مواردی استنلس استیل ساخته می شوند. این نوع متریال در نوع خود جزو سخت ترین عناصر محسوب می شوند که هیچگونه شکستی در شرایط نرمال در آن ها رخ نمی دهد.
  • ضخامت بالای بوشن فولادی سبب شده است تا جوش پذیری مناسبی داشته باشند به همین دلیل شما می توانید با اجرای یک عملیات جوش دهی استاندارد کلیه ی منافذ ریز موجود در محل اتصال دو لوله را مسدود کنید.

برقراری اتصالاتی پایدار و ایمن با بوشن جوشی گالوانیزه

خرید انواع اتصالات فولادی

اتصالات فشار قوی در طرح ها و ابعاد مختلفی ساخته می شوند و در برگیرنده یک مجموعه ی وسیعی هستند. بنابراین لازم است که قبل از خرید یکسری اطلاعات جامع را دریافت کنیم که می تواند در مورد نوع پروژه ی خود، حجم قطعات مورد نیاز، نوع اتصالات فشار قوی باشد.

آگاهی از اینکه باید از کدام قطعات اتصال دهنده و در کدام ناحیه استفاده کنیم همگی از مواردی است که می تواند ما را در خرید درست کمک کند. با این حال بسیاری از شرکت های تولیدی و همچنين توزیع کننده، یک راهنمایی و مشاوره جامع را برای مشتریان در نظر می گیرند تا آن ها بتوانند گزینش صحیحی نسبت به قطعات داشته باشند.
جهت مشاوره و خرید بوشن جوشی گالوانیزه می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

تماس جهت مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵