بوشن لوله پی وی سی

بوشن لوله برق pvc؛ ویژگی‌ها و نحوه اتصال بین لوله‌ها

بوشن لوله pvc برق یک اتصال دهنده کاربردی در شبکه های لوله کشی برق رسان می‌باشد که بدون این قطعات عملا نمیتوان یک مسیر مستقیم را برای لوله های پلیمری به وجود آورد. معمولا در سیستمهای پایپینگ برای مسیریابی و انتقال کابل های برق از لوله های مختلفی به کار گرفته خواهد شد که میتوان به لوله های فولادی گالوانیزه و همچنین لوله های pvc اشاره کرد.

مدل های گالوانیزه دارای اتصالات مخصوص به خود هستند و معمولا بوشن لوله برق آنها به صورت پیچی یا رزوه دار است. حال آنکه مدل های پلیمری اینگونه نیستند. لوله های pvc که برای هدایت کابل‌ها استفاده می‌شوند نمونه های گوناگونی دارند که برخی از آنها به صورت لوله برق خم سرد هستند و بدون نیاز به انواع زانوها و دیگر اتصالات می‌توانند در مسیرهای مختلف تغییر جهت دهند. اما بوش‌ها یک نوع اتصالات مستقیم بدون زاویه هستند. در ادامه مقاله سعی میکنیم اطلاعات کاربردی را در مورد این قطعات ذکر کنیم تا با آشنایی کامل نسبت به خرید آن اقدام کنید.

بوشن لوله pvc چیست و در چه مواردی استفاده می‌شود؟

همانطور که میدانید متراژ لوله های برقی محدود است. درواقع شرکت های تولید کننده هیچگاه لوله های برق با متراژ چند ۱۰ متری را تولید نمی کنند چرا که ممکن نیست! بنابراین متراژ استاندارد این لوله‌ها غالبا در اندازه های ۲ متری و ۳ متری طبقه بندی می‌شوند. این کار چندین مزیت مهم دارد. اول آنکه بندیل کردن لوله‌ها و بسته بندی آنها راحت خواهد بود. یک فضای محدودی برای انبار کردن آنها لازم است.

از طرفی نقل و انتقال آن نیز تا محل پروژه با وسایل نقلیه سنگین قابل انجام است. حال اگر شما بخواهید در یک مسیر مستقیم یک لوله کشی چند متری را داشته باشید با محدود بودن متراژ این لوله‌ها باید به دنبال یک ترفند اساسی باشیم. طراحی بوشن لوله pvc این مشکل را برطرف کرده است. یعنی با قرار گرفتن در بین دو لوله با ابعاد هم نام می‌تواند باعث ادامه مسیر آن شود. پس در مواردی از بوشن لوله pvc استفاده می‌شود که شما بخواهید مسیر لوله‌ها را ادامه دهید.

بوشن لوله برق pvc؛ ویژگی‌ها و نحوه اتصال بین لوله‌ها

جنس و متریال بسیار مقاوم بوشن لوله pvc برق

بوشن لوله pvc برق اگرچه از پلیمرهای ساختار یافته pvc طراحی و ساخته شده است اما از مقاومت و استحکام مناسبی برخوردار هستند. این قطعات ساختار شکننده و خرد شونده ندارند و میتوانند در معرض تنشهای محیطی مقاومت کنند. از تراکم خوبی برخوردار هستند و اتصال ایمن و پایداری را بین لوله های pvc برقرار می‌کنند. معمولا لوله هایی که از جنس پلیمر یا پلاستیک هستند حتما باید از اتصالات با همین جنس استفاده کنند. یعنی شما نمی توانید در بین لوله های pvc از اتصالات فلزی یا بوشن های فولادی و دیگر قطعات مانند براس بوش استفاده کنید. چرا که هیچ گونه هماهنگی و سازگاری بین قطعات وجود ندارد. همانند لوله های pvc در رنگ بندی های مختلف عرضه می‌شوند. شما میتوانید یک لوله کشی بسیار زیبا با امنیت بالا و یکپارچه را به وجود آورید.

نوع طراحی بوشن لوله pvc برق

بوشن لوله pvc برق یک ساختار استوانه ای دارد. در دو طرف آن هیچ گونه رزوه داخلی یا خارجی وجود ندارد و کاملا مسطح هستند. برخلاف بوشن فولادی برق که رزوه دار میباشند بوشن های پلاستیکی ساختار ساده ای دارند. از لحاظ ابعاد دقیقا بر اساس سایز انواع لوله های pvc طراحی می‌شوند. البته با اندکی تفاوت که بتوان در دو طرف لوله آن‌ها را درون بوشن جای داد. در مدل های کوتاه و بلند ساخت می‌شوند. بوشن های بلندتر بیشتر درون لوله‌ها قرار می‌گیرند و از این طریق پایداری آنها نیز افزایش پیدا میکند. اما برای استفاده بوشن کوتاه حتما باید مراحل اتصالات را طبق اصول خود انجام دهید.

جنس و متریال بسیار مقاوم بوشن لوله pvc برق

ابعاد و سایزبندی بوشن های لوله pvc

سایزبندی های گوناگون و متنوعی برای بوشن لوله pvc وجود دارد. همانطور که گفته شد بر اساس تنوع ابعادی که برای لوله های pvc وجود دارد اتصالات آنها نیز دقیقا چنین ویژگی را خواهند داشت. پرکاربردترین سایزبندی های بوشن که برای لوله کشی های برقی استفاده می‌شود نمره های ۱۳ ، ۱۶، ۲۱ است که هر کدام براساس سایز لوله‌ها استفاده خواهند شد. البته ابعاد دیگری نیز امکان طراحی دارند که در پروژه های وسیع تر به کار گرفته می‌شوند. اما کابل های برقی که با لوله های pvc مسیریابی و هدایت می‌شوند چندان قطور و ابعاد بسیار بزرگی ندارند. چرا که در آن صورت برای هدایت آنها از انواع لوله فولادی برق استفاده خواهد شد.

نحوه نصب و اتصال بوشن پلیمری لوله برق

برای اینکه بخواهیم یک اتصال پایداری را بین بوشن و لوله برق داشته باشیم ابتدا باید یک سایز صحیح از آنها را انتخاب کنیم. با توجه به توضیحات مذکور این بوشن‌ها در بین دو لوله با ابعاد یکسان استفاده خواهند شد. البته برخی از مدلهای کوپلینگ‌ها دارای دو سر متفاوت و با قطر غیر یکسان هستند. اما مدل های رایج آن همان بوشن های دو سر همنام هستند که لوله های با قطر یکسان را به یکدیگر اتصال میدهند.

از آنجایی که بخش داخلی و خارجی بوشن لوله pvc دارای هیچگونه رزوه ای نمی باشد پس باید آنها را با استفاده از چسب های مخصوص به لوله‌ها متصل کنیم. بنابراین بخش خارجی آنها بعد از آنکه کاملا از مواد روغنی و گرد و غبار پاک سازی شده اند یک لایه چسب اجرا می‌شود. سپس در دهانه لوله‌ها با یک فشار نسبی جای می‌گیرند و پس از خشک شدن چسب‌ها کاملا محکم خواهند شد. این نوع اتصال سرعت لوله کشی را افزایش میدهد و دیگر شما لازم نیست که بوشن‌ها را دور لوله به واسطه قلاویزهایی که وجود دارد پیچ دهید.

خرید کامل ترین اتصالات لوله برق از شرکت پتروکاسپین

خرید کامل ترین اتصالات لوله برق از شرکت پتروکاسپین

اتصالاتی که برای انواع لوله برق مورد استفاده قرار میگیرند شامل انواع بوشن‌ها، زانوها، سه راهی‌ها، اتصالات متقاطع هستند. برای لوله های فولادی و همچنین لوله های pvc این قطعات طراحی و ساخته شده اند و متناسب با سایز لوله‌ها عرضه می‌شوند. اینکه شما کدام یک از شبکه های لوله کشی فولادی یا پلیمری را استفاده کنید بستگی به نوع کابل‌ها و مسیر آنها دارد.

در مجموع کارشناسان اجرایی هستند که تشخیص میدهند در مسیرهای کابل کشی کدام لوله بهترین کارایی را دارند و می‌توانند امنیت خوبی را برای کابل‌ها و سیم‌ها برقرار کنند. شما میتوانید با تماس با شرکت پتروکاسپین ضمن دریافت مشاوره تخصصی در مورد قیمت لوله‌ها با دیگر جزئیات فنی آن‌ها آشنا شوید.

جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵