بوشن لوله برق

بوشن لوله برق

بوشن لوله برق

بوشن لوله برق نوعی رابط استوانه ای شکل است که در زمان سیم کشی، لوله های برق را به یکدیگر متصل می کند. بوشن لوله برق در دو نوع پلاستیکی و فلزی تولید می گردد. همچنین از نظر نوع اتصال به صورت پیچی (دنده ای) و جوشی در بازار موجود می باشد.

بوشن پیچی دارای رزوه (در داخل یا خارج بوشن) می باشد که برای اتصال دو لوله از آن استفاده می شود. مزیت بوشن دارای رزوه این است که در هنگام خرابی و تعمیرات، باز کردن و جدا سازی لوله ها آسان تر است. اما در بوشن های جوشی، برای اتصال لوله ها از جوش استفاده می شود که تعمیرات آن نسبت به نوع پیچی سخت تر است. از اتصال جوشی در کارهایی استفاده می شود که نیاز به امنیت در اتصال باشد و هیچگونه نشتی نداشته باشد.

بوشن فلزی که روکش گالوانیزه دارد بوشن گالوانیزه نام دارد. بوشن گالوانیزه در انواع مختلفی از قبیل بوشن گالوانیزه سیاه، بوشن گالوانیزه سفید، بوشن گالوانیزه گرم و بوشن گالوانیزه سرد وجود دارد.

بوشن لوله برق کاسپین پایپ که به روش تولید از لوله گالوانیزه گرم انجام می شود . یکی از بوشن های پر مصرف و مقرون به صرفه برای استفاده در محیط های داخلی می باشد. موارد استفاده بوشن لوله برق نصب لوله ها و بند ها در خطوط کابل کشی می باشد. بوشن بر اساس استاندارد ISO   و BS   تولید می گردد.

بوشن لوله برق

بوشن لوله برق

مزایای بوشن لوله برق گالوانیزه کاسپین پایپ

بوشن لوله برق گالوانیزه به علت سهولت در کاربرد مورد استفاده زیادی قرار می گیرد. همانطور که گفته شد بوشن لوله برق گالوانیزه در انواع مختلف تولید می شود که یکی از آنها بوشن گالوانیزه گرم می باشد. این بوشن ها عموما به صورت دنده ای در اتصال لوله ها به کار برده می شوند.

بوشن گالوانیزه گرم بلند، کوتاه، بوشن فشار قوی گالوانیزه گرم و بوشن تبدیلی گالوانیزه گرم از انواع این بوشن هستند که از اندازه ½ تا ۲۴ اینچ در بازار موجود است.

به منظور جلوگیرى از زنگ زدگی بوشن هاى برق  ، از پوشش گالوانیزه گرم استفاده می شود . بوشن های برق گالوانیزه کاسپین پایپ به روش متداول استفاده از لوله گالوانیزه گرم طبق استاندارد انجام می گردد . و داخل بوشن هاى گالوانیزه دنده می شود.

مشخصات محصول تولیدى کاسپین پایپ  ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى بوشن ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

بوشن لوله برق

بوشن لوله برق

سایز بوشن لوله برق

  • بوشن لوله PG13.5
  • بوشن لوله PG16
  • بوشن لوله PG21
  • بوشن لوله PG29
  • بوشن لوله PG36
  • بوشن لوله PG42
  • بوشن لوله PG48

انواع بوشن ها

بوشن ها از لحاظ شکل ظاهری و نوع اتصال نمونه های متفاوتی دارند. برخی از این نمونه ها عبارتند از:

بوشن دو سر کوپل تخت: این بوشن اغلب جهت تعمیرات به کار برده می شود. در کارهای تعمیراتی به علت کمبود فضا و همچنین در برخی موارد به علت ایجاد انشعاب تازه استفاده از این نوع بوشن در اولویت است.

بوشن یکسر دنده (بوشن و مهره): برای اینکه لوله های برق پی وی سی به قوطی گالوانیزه متصل شود، همچنین برای اتصال لوله پی وی سی به تابلوی های برق از این بوشن استفاده می کنند.

بوشن سرد: تولید این بوشن در اتصالات از طریق جوشی کاربرد دارد و در دو مدل جوشی فولادی و جوشی استیل تهیه می شود. این بوشن به دو دسته درزدار و مانیسمان تقسیم می شود که بر حسب مقدار فشار خطوط و همچنین ضخامت لوله و نوع سیال انتخاب می شود.

بوشن معمولی : بوشن معمولی برای ارتباط دو لوله هم قطر به یکدیگر بکار می روند.

بوشن تبدیل : برای کم کردن قطر و اتصال دو لوله غیر هم سایز از بوشن از بوشن تبدیل استفاده می شود.

روپیچ توپیچ : نوعی بوشن است که یک سر آن از داخل و سر دیگر آن از خارج دنده شده است. و یکی از موارد استفاده از آن در جایی است که لازم است طول لوله به مقدار کم (حدودا چند سانتی متر) اضافه شود.

زانوها : به منظور ایجاد تغییر جهت در امتداد لوله از زانو ها استفاده می شود. که در انواع مختلف ۹۰درجه – ۴۵ درجه به بازار عرضه می شود.

زانوی تبدیل : از این اتصال برای تغییر جهت در امتداد لوله و نیز تغییر سایز لوله استفاده می شود. زانوی تبدیل در سایز های مختلف در بازار وجود دارند.

فروش بوشن برق گالوانیزه گرم کاسپین پایپ

به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان کاسپین پایپ در زمینه ی فروش بوشن برق گالوانیزه گرم ،پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.