ترانکینگ گالوانیزه‎

ترانکینگ گالوانیزه

ترانکینگ گالوانیزه

ترانکینگ گالوانیزه کاسپین که به روش تولید از ورق های برش خورده فولادی و سپس گالوانیزه گرم می گردد . و طبق استانداردهای BSEN61537 و IEC61537 تولید می شود و همچنین اتصالات ترانکینگ گالوانیزه بایستی از همان مواد اولیه ای که ترانکینگ گالوانیزه اصلی ساخته میشود یعنی دقیقا با همان کیفیت وهمان ضخامت تولید شوند.

به جهت جلوگیری ازایجاد خسارت و صدمه به کابل ها و سایر سیم ها و همچنین برای کابل کشی آسان تر سطح داخلی ترانکینگ گالوانیزه باید صاف و عاری از هر گونه پلیسه باشد.

ترانکینگ گالوانیزه توسط دستگاه اتوماتیک خم کاری میشود.  کلیه ترانکینگ ها و نردبان های گالوانیزه  توسط دستگاه خم اتوماتیک انجام می شود برای سفارش ترانکینگ گالوانیزه و اتصالات آن می بایست به حجم بار موجود و میزان ظرفیت ترانکینگ گالوانیزه به عرض، ارتفاع، طول و ضخامت توجه کرد چرا که ترانکینگ گالوانیزه ها باید طوری ساخته شوند که ظرفیت تعداد کابل مشخصی را داشته باشند.

ابعاد و اندازه ترانکینگ گالوانیزه کاسپین

ضخامت ترانکینگ بین ٠.٨ تا ٢ mm

عرض ترانکینگ : از ۵۰mm تا ۱۱۰۰mm

طول ترانکینگ : ۲ تا ۳ m

ورق مصرفی : ورق فولادی ST37

نوع روکش : گالوانیزه فابریک و گرم با قابل ارائه با رنگ کوره ای و استاتیک مدل چرمی و ساده

ترانکینگ گالوانیزه‎

ترانکینگ؛ ساده ترین سیستم برای نظم بخشی ساختمان

ترانکینگ ها یکی از تجهیزات پرکاربرد و جدید، برای محافظت از سیم ها و کابل های برق به شمار می روند. این سیستم ها که به سه دسته دیواری، دفنی و ستونی دسته بندی می شوند، قابلیت استفاده در مجتمع ها و ساختمان های صنعتی و اداری را دارند. ترانک ها می توانند به محیط داخلی ساختمان نظم ببخشند.

بسیاری از ما زمانی که نوسازی یا بازسازی ساختمانی را آغاز می نماییم، از سیستم های جدید و به روزی برای مرتبط کردن داخل ساختمان استفاده می کنیم. ترانکینگ ها در واقع یکی از این تجهیزات لازم و مناسب هستند، که با استفاده از آنها می توان به درون ساختمان با ساده ترین شکل ممکن نظم بخشید.

این سیستم ها از ترکیب و تجمع کابل های برق به خوبی جلوگیری نموده، و برای ساختمان مناسب هستند. اگر بخواهیم به طور کلی در مورد این تجهیزات صحبت کنیم، باید بگوییم ترانکینگ ها محفظه های پوشش دهنده جدیدی برای کابل ها وسیم ها ساختمانی می باشند.

انواع ترانکینگ در جنس PVC ساخته می شود، و از قسمت های مختلفی تشکیل شده است. از آنجایی که این تجهیزات در برابر خوردگی از مقاومت بالایی برخوردار هستند، و ضد حریق می باشند، نسبت به داکت ها برتری بیشتری نیز دارند.

درب، تنه، سه راهی، زاویه داخلی و خارجی، زاویه تخت، قطعات اتصال و کادر ماژول نیز از جمله دیگر قسمت های ترانکینگ ها به شمار می رود. با ما همراه باشید، تا با انواع این محفظه های محافظ آشنا شویم.

ترانکینگ گالوانیزه‎

انواع ترانکینگ های مورد استفاده در ساختمان ها

کابل های محافظ سیم برق، به سه مدل تقسیم می شوند. برخی از آنها دیواری، برخی ستونی و برخی دیگر دنفی هستند. از محفظه های دیواری معمولا برای سیم کشی برق عادی، UPS و … استفاده می شود. بر روی این نوع از محفظه ها می توان پریز و کلید برق نیز متصل نمود.

در نوع دیگر ترانکینگ، محفظه های ستونی وجود دارند. می توان انواع مختلف کابل ها را با استفاده از این نمونه محفظه ها، مورد محافظت قرار داد. مزیت مهمی که می توانیم برای این نوع تجهیزات کابل کشی بیان کنیم، عدم ایجاد حفره بر روی دیوار است.

برخلاف ترانکینگ های دیواری که نیاز دارند تا برای نصب شدن بر روی دیوار، حفره ایجاد کنند. زمانی که از محفظه های ستونی استفاده می کنید، می توانید به کوتاه تر شدن مسیر کابل ها کمک شایانی نمایید. در نهایت نیز نوع محفظه های دفنی وجود دارند.

این مدل از ترانک ها بیشتر برای کابل کشی فشار قوی و فشار ضعیف مورد استفاده قرار می گیرند. مزیتی که نسبت به نمونه های دیگر ترانکینگ ها دارند، قابلیت افزایش حجم کابل درون آنهاست. این محفظه ها هم برای شبکه های عنکبوتی، و هم برای استفاده در سطح و کف ساختمان مناسب هستند.

ترانکینگ گالوانیزه

کاربرد ها و هدف های مهم استفاده از ترانک ها

هر کدام از تجهیزاتی که برای محافظت از کابل ها و سیم ها استفاده می شود، مزایا و کاربرد های خاص خود را دارد. در این میان اما، ترانک ها اصولا بسته به محل مورد استفاده خود، ساخته و طراحی می شوند. می توان از آنها برای مجتمع های صنعتی و اداری استفاده نمود.

چند مورد از مهمترین هدف هایی که میتوانیم برای استفاده از ترانکینگ ها بیان نماییم، عبارتند از:

 • تفکیک کردن سیم ها و کابل های ساختمانی
 • محافظت از کابل های برق
 • ماژولار بودن و قابلیت انعطاف پذیری بالا
 • افزایش ایمنی ساختمان
 • و ….

ترانکینگ چه نقشی در سیستم روشنایی دارد؟

ترانکینگ ها در زمره تجهیزات صنعتی و ساختمانی هستند که امر کابل کشی و سیم کشی را در ساختمان ها و تجهیزات صنعتی سهولت بخشیده اند. به طور کلی در اتصال بخش های مختلف تاسیسات برقی ساختمان ها از سیم ها و کابل ها استفاده می شود.

برای ان که سیم ها و کابل ها از گزند عوامل خارجی در امان باشند، از لوله های یو پی وی سی استفاده می شود. اما این لوله ها به صورت توکار در دیوار ها، کف و یا سقف ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. پس از آن که سیم ها از درون لوله ها عبور کردند وارد جعبه تقسیم آلومینیومی شده و در آنجا با قسمت های مختلف تاسیسات ارتباط برقرار می کنند.

اما زمانی که بخواهیم تاسیسات برقی را به صورت روکار نصب کنیم باید از ترانکینگ ها استفاده کنیم. به طور کلی این دسته از محصولات به همراه داکت ها در گروه تجهیزاتی هستند که امکان انتقال سیم ها و کابل ها را به صورت روکار و با رعایت حداکثر حفاظت و ایمنی را ایجاد میکند.

ترانکینگ و تفاوت آن با داکت

همانطور که گفته شد این دو سیستم برای کابل کشی و سیم کشی روکار استفاده می شوند. اما چندین تفاوت عمده بین این دو سیستم وجود دارد. داکت ها سیستم های روکاری هستند که تنها محل عبور کابل ها هستند و وظیفه دارند آن ها را به جعبه تقسیم هایی از جمله جعبه تقسیم گالوانیزه ارسال کنند.

این سیستم آب بند نبوده و در برابر رطوبت از خود مقاومت نشان نمی دهد. به همین دلیل در فضاهای باز مورد استفاده قرار نمیگیرد. اما ترانکینگ ها به گونه ای طراحی شده اند تا علاوه بر آن که مسیر حرکت کابل ها و سیم ها را تعیین کنند، در داخل آن ها وسایل و تجهیزات الکترونیکی از قبیل پریز تلفن، پریز شبکه، پریز برق و… نصب گردد.

این نوع از سیستم ها به دلیل آب بند بودن به راحتی در فضاهای باز مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین این سیستم به گونه ای طراحی شده است که قابلیت قسمت بندی در آن وجود داشته باشد به این معنا که اگر بخواهید کابل های شبکه، کابل های تلفن و برق را از یکدیگر جدا کنید، این سیستم می تواند به شما کند.

ترانکینگ

مزایای استفاده از ترانکینگ و داکت

استفاده از این سیستم ها باعث دسترسی آسان به قسمت های مختلف مسیر کابل کشی می شود. به همین دلیل در صورتی که شما بخواهید تغییراتی را در سیستم های روشنایی خود ایجاد کنید، می توانید با افزایش و یا کاهش تعداد کابل ها و پریز ها این امر را به راحتی به انجام برسانید.

همچنین این سیستم ها به دلیل آنکه آب بند هستند، از کابل ها در برابر رطوبت های بالا محافظت می کنند.

مشخصات محصول تولیدى کاسپین پایپ  ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى ترانکینگ ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

انواع ترانکینگ گالوانیزه کاسپین

 • ترانکینگ گالوانیزه رنگی
 • ترانکینگ pvc
 • ترانکینگ پلاستیکی
 • ترانکینگ سه کانال
 • ترانکینگ گالوانیزه سرد
 • ترانکینگ دو ردیف
 • ترانکینگ چهار کانال
 • ترانکینگ گالوانیزه گرم
 • ترانکینگ استیل

فروش ترانکینگ گالوانیزه کاسپین

به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان کاسپین پایپ در زمینه ی فروش ترانکینگ گالوانیزه کاسپین ، پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

 

مطالب مرتبط