جعبه تقسیم آلومینیومی

جعبه تقسیم آلومینیومی

جعبه تقسیم آلومینیوم

جعبه تقسیم آلومینیومی کاسپین با استفاده از مواد مرغوب و استفاده از کوره ریخته گری و استاندارد تولید و در ابعاد و سایزهای متنوع قابل ارائه می باشد. از جعبه تقسیم در لوله کشی روکار برق استفاده و به عنوان محل سربندی کابل ها و دسترسی به آنها در نظر گرفته میشود.

جعبه تقسیم آلومینیومی یکی از مهمترین تجهیزات برای سیم کشی ساختمان ها به شمار می رود. می توانید با استفاده از این تجهیزات، به راحتی در هر قسمت از خانه و اداره، سیم کشی و کابل کشی انجام دهید. جعبه تقسیم ها به دو دسته روکار و توکار دسته بندی می شوند.

سایز لوله ورودی در جعبه تقسیم آلومینیوم بر اساس استاندارد DIN تولید لوله برق از سایز PG11 الی PG48 ساخته می شود. سایز لوله ورودی در جعبه تقسیم بر اساس استاندارد BS تولید لوله برق از سایز M20 الی M50 ساخته می شود.

جعبه تقسیم آلومینیومی در ابعاد گوناگون و حفاظت های متفاوت اعم از ضد آب و ضد گرد و غبار و ضد نم و رطوبت موجود می باشد.

استفاده از متریال آلومینیوم و رنگ الکترو استاتیک این جعبه تقسیم های آلومینیومی را در برابر رطوبت های بالا تضمین میکند.

از جعبه تقسیم برای انشعاب گرفتن در مسیر سیم ها و لوله ها استفاده می شود.جعبه تقسیم الکتریکی یا (جانکشن باکس) جایگاهی برای اتصالات برقی با هدف اینکه جلوی چشم نباشد و همچنین محافظت آنها از خطر دمای بالا میباشد.

جعبه تقسیم های فلزی یا پلاستیکی اگر برای نصب رو کار طراحی شده باشد اغلب روی سقف، زیر زمین یا پشت پنل های ورودی نصب میشود و خصوصاً در ساختمان های تجاری یا مسکونی می توان در گچ دیوار مخفی کرد.معمولا جعبه تقسیم های قابل نصب روی سقف سوئیچ ها و سوکت ها درون خود جای گرفته است.جعبه تقسیم ها بخش کاملی از سیستم حفاظت مدار را تشکیل می دهد.

جعبه تقسیم آلومینیومی

جعبه تقسیم آلومینیومی و نقش آن ها در تاسیسات برقی

جعبه تقسیم آلومینیومی در تاسیسات برقی ساختمان ها وظیفه مخفی کردن انشعابات را برعهده دارد. به هنگام تعمیرات تاسیسات برقی ساختمان ها و صنایع استفاده از جعبه تقسیم هایی مانند جعبه تقسیم گالوانیزه، جعبه تقسیم های پلاستیکی و یا آلومینیومی لازم و ضروری خواهد بود.

مشکل اساسی که تعمیرکاران در هنگام تعمیرات سیم کشی ساختمان ها و یا صنایع با آن رو به رو هستند، عدم دسترسی به بخش های مختلف و انشعابات موجود در تاسیسات برقی ساختمان ها است. با کمک جعبه تقسیم این امکان فراهم می شود که به انشعابات برقی، به خصوص هنگامی که ورودی و خروجی سیم های یک بخش زیاد باشد، دسترسی داشت.

علاوه بر آن که جعبه تقسیم ها اتصالات و انشعابات را در دسترس قرار می دهند، از آن ها در برابر گرد و غبار، رطوبت، ضربه و بسیاری از عوامل محیطی دیگر محافظت می کنند.

ویژگی های جعبه تقسیم آلومینیومی

این نوع از جعبه تقسیم ها با استفاده از فلز آلومینیوم ساخته می شود. از آنجایی که این فلز در برابر رطوبت، تغییرات دمایی و همچنین فشارهای خارجی از خود مقاومت بسیار بالایی نشان می دهد، از آن برای تولید جعبه تقسیم ها استفاده می شود.

به همین دلیل هنگامی که تاسیسات برقی به همراه ساپورت ها در محیط های باز نصب می شوند، از باکس های تقسیم آلومینیومی برای منشعب کردن آن ها استفاده می شود. چرا که این باکس ها دارای استاندارد IP66 هستند و مطابق با این استاندارد از نفوذ آب باران به درون انشعابات جلوگیری می کنند.

جعبه تقسیم آلومینیومی؛ پرکاربردترین تجهیزات برقی

تجهیزات بسیار زیادی برای برق کشی در ساختمان های مختلف استفاده می شود. برخی از این تجهیزات مهم و پرکاربرد هستند. از جمله جعبه تقسیم آلومینیومی. این جعبه ها معمولا برای قرار گرفتن اتصالات برقی درون آنها، استفاده می شوند.

حتما در تمامی ساختمان ها جعبه های تقسیم متنوعی را مشاهده کرده اید. جعبه هایی که بر روی آنها کلید های برق، یا پریز های برق نصب می شوند. سیم کشی برق ساختمان، پس از رد شدن از لوله های مختلف، وارد جعبه تقسیم آلومینیومی می شوند.

پس از آن ترمینال هایی که درون این جعبه های تقسیم وجود دارند، جهت انشعاب گیری و استفاده در کلید های برق و پریز های برق، استفاده می شوند. تمامی ساختمان ها برای سیم کشی، نیاز به انشعاب گیری دارند. از این رو در مسیر سیم ها، جعبه های مختلفی قرار داده می شود.

جعبه تقسیم آلومینیومی یکی از انواع جعبه هایی است که برای سیم کشی ساختمان ها مورد استفاده قرار میگیرد. جعبه های تقسیم، خود به دو دسته روکار و توکار دسته بندی می شوند. استفاده از هر کدام نمونه های جعبه تقسیم، بسته به محل مورد نیاز متفاوت است.

جعبه تقسیم آلومینیومی

ممکن است محیط خاصی نیاز به جعبه تقسیم روکار داشته باشد، اما در محیط دیگری جعبه تقسیم توکار بیشتر مورد استفاده قرار گیرد. پس در زمان خرید این تجهیزات، بهتر است به محل استفاده از آنها توجه ویژه ای نمایید. زیرا کیفیت محصول خریداری شده، از فاکتور های مهم به شمار می رود.

مزایای استفاده از جعبه تقسیم آلومینیومی در ساختمان

هر آنچه لازم بود در خصوص این تجهیزات برقی بیان کردیم. اما بسیاری از افراد نمی دانند که با استفاده از جعبه تقسیم، به چه چیزی در محیط ساختمانی دست خواهند یافت. اجازه دهید به بررسی مزایای استفاده از این تجهیزات بپردازیم.

مهمترین مزایایی که می توانیم در خصوص جعبه تقسیم آلومینیومی بیان کنیم، عبارتند از:

  • قابل دسترس بودن: به راحتی می توانید از طریق جعبه های تقسیم، به انشعابات و سیم های ساختمانی دست یابید. تا از این طریق، کلید های برق و دیگر سیستم ها را در محیط های ساختمانی و اداری مورد استفاده قرار دهید.
  • مقاومت بالا: جعبه تقسیم آلومینیومی از جمله نمونه های با کیفیت جعبه تقسیم به شمار می رود. این جعبه ها در برابر نفوذ آب به شدت مقاوم بوده، از این رو برای محیط هایی که دارای رطوبت هستند مناسب می باشند. از سوی دیگر با استفاده از جعبه های آلومینیومی، می توانید از عدم ورود گرد و غبار به درون جعبه نیز اطمینان حاصل نمایید.
  • تنوع در ابعاد: نمونه های زیادی از جعبه تقسیم های آلومینیومی تولید و به بازار عرضه می شوند. تنوع در ابعاد این تجهیزات، منجر شده است تا از آنها در محیط های مختلف بتوان استفاده کرد.
  • مشخص بودن محل کابل ها و سربندی ها: زمانی که از جعبه تقسیم آلومینیومی استفاده می کنید، می توانید از محل کابل ها و سربندی ها به راحتی بازدید نمایید. زیرا این قسمت ها مشخص هستند و به صورت پنهانی دیده نمی شوند.
  • کمک به انشعاب سیم ها و کابل ها: انشعاباتی که در این سری از تجهیزات وجود دارد، دسترسی آسان به سیم ها و کابل ها را به همراه خواهد داشت.

جعبه تقسیم آلومینیومی

ابعاد و اندازه جعبه تقسیم آلومینیومی

  • جعبه تقسیم آلومینیوم سایز ۲۰۰ * ۲۰۰
  • جعبه تقسیم آلومینیوم سایز ۱۵۰ * ۱۵۰
  • جعبه تقسیم آلومینیوم سایز ۱۰۰ * ۱۰۰

جعبه تقسیم آلومینیومی چه کاربردی دارد؟

اگر تجهیزاتی که در منازل مسکونی و یا صنایع با استفاده از مدارات الکترونیکی باید کنترل شوند، بهترین مکان برای نگهداری از مدارها، جعبه تقسیم ها هستند. چرا که در برد ها و قطعات الکترونیکی به شدت در برابر تغییرات دما، رطوبت، گرد و غبار و ضربه آسیب پذیر هستند.

قرار دادن مدارهای الکترونیکی در باکس های جعبه تقسیم علاوه بر محافظت آن ها در برابر عوامل محیطی، ظاهری آراسته به تاسیسات برقی شما خواهد داد.

از آنجایی که گاهی اوقات سیم های ورودی و خروجی از جعبه تقسیم ها به شدت زیاد می شود، امکان بروز خطا در اتصال سیم ها به یکدیگر وجود دارد. همچنین از آنجایی که اغلب اتصالات از طریق لخت کردن سیم ها و اتصال آن ها با استفاده از چسب برق، انجام می شود، احتمال اتصالی کردن سیم ها افزایش پیدا می کند.

به همین دلیل از جعبه تقسیم ها محل مناسبی برای نگهداری ترمینال ها استفاده می شود. تا به این ترتیب علاوه بر دسترسی به انشعابات، تمامی موارد ذکر شده رعایت می شوند.

فروش جعبه تقسیم آلومینیومی کاسپین پایپ

به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان کاسپین پایپ در زمینه ی فروش جعبه تقسیم آلومینیومی ، پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.