جعبه تقسیم برق صنعتی

جعبه تقسیم برق صنعتی ؛ محافظ عالی سیم های برق

جعبه تقسیم برق صنعتی ؛ محافظ عالی سیم های برق

از جمله تجهیزات مهم برقی که در ساختمان ها استفاده می شوند، جعبه تقسیم های برق هستند. این جعبه ها به دسته های مختلفی تقسیم می شوند و دارای کارایی های متنوعی هستند. جعبه تقسیم برق صنعتی از جمله جعبه های پرکاربردی می باشد که بیشتر در محیط های صنعتی از آن استفاده می شود.

از این رو این جعبه ها باید دارای ویژگی های خاصی باشند. تا برای استفاده از آنها در محیط های صنعتی، مناسب گردند. شرکت های مختلفی در دنیا به تولید جعبه تقسیم برق صنعتی می پردازند، که هر یک از آنها دارای کیفیت متفاوت است. اجازه دهید پیش از آشنایی با کاربرد این نوع جعبه تقسیم ها، ابتدا بدانیم جعبه تقسیم چیست و چه کاربردی دارد.

جعبه های تقسیم برق چه هستند و کاربرد آنها چیست؟

به طور کلی از جعبه تقسیم برق صنعتی و نمونه های دیگر این جعبه تقسیم ها برای انشعاب گرفتن از سیم ها و لوله های برق استفاده می شود. جعبه تقسیم ها از دو جنس کلی پلاستیکی یا فلزی ساخته می شوند. که بسته به محل مورد استفاده، انتخاب می گردند.

علاوه بر آن این جعبه تقسیم ها دارای ابعاد متفاوت و ورودی های مختلف نیز هستند. در کنار جعبه های تقسیم فلزی و پلاستیکی، برخی نمونه های دیگر جعبه تقسیم ها نیز وجود دارند که از آن ها با عنوان جعبه تقسیم آلومینیومی، جعبه تقسیم گرد، جعبه تقسیم ضد انفجار، جعبه تقسیم گالوانیزه و … یاد می شود.

هر یک از این جعبه تقسیم برق صنعتی دارای سایز ها و ورودی های متفاوت بوده و درجه محافظت آنها نیز متنوع می باشد. بیشتر جعبه های تقسیم فلزی که برای محیط های صنعتی طراحی و تولید میشوند، یا از جنس چدن هستند و یا استیل و آلومینیوم در آنها به کار رفته است.

در حالی که جعبه تقسیم های برق پلاستیکی که وارد بازار می شوند، از دو جنس خاص GRP و ABS تولید می شوند. این جعبه تقسیم ها دارای ابعاد گوناگونی بوده و از ویژگی های خاصی همچون ضد آب، ضد نم، ضد رطوبت و ضد گرد و غبار برخوردار هستند.

جعبه تقسیم برق صنعتی

پرکاربردترین جعبه تقسیم های برق صنعتی

از میان این همه جعبه تقسیم برق صنعتی، جعبه های برق فلزی که دارای بدنه آلومینیومی هستند، دارای کیفیت بالایی می باشند. که همین ویژگی منجر شده است تا استفاده از آنها در محیط های مختلف پر کاربرد باشد. تمامی ساختمان های صنعتی و دکل انتقال برق در شهرهای مختلف، نیاز به جعبه تقسیم های محافظ دارند. تا از لوله ها و سیم های برق در برابر آسیب های محیطی محافظت نماید.

مهمترین ویژگی های جعبه تقسیم برق صنعتی

بدون تردید تمامی جعبه تقسیم هایی که تولید و به بازار عرضه می شوند، دارای ویژگی های خاصی هستند. اما آیا میدانید می توان بسته به سفارش مشتری این جعبه ها را تولید کرد؟ از آنجایی که جعبه های تقسیم دارای ورودی ها و خروجی های متفاوتی هستند، مشتری می تواند بسته به محل مورد نظری که قصد دارد از آن استفاده نماید، اقدام به ثبت سفارش کند.

پس از آن جعبه تقسیم برق صنعتی خود را با ویژگی های خاصی که مد نظر دارد تهیه نماید. برخی از محیط های صنعتی در مناطقی قرار دارند که آلودگی هوا و گرد و غبار در محیط زیاد است. یا این که منطقه صنعتی هایی که در شمال کشور وجود دارند، همیشه نمناک و رطوبتی هستند.

به همین دلیل نیاز است برای استفاده از جعبه های تقسیم در چنین محیط هایی، برخی از ویژگی های مهم را در نظر قرار داد. بیشتر جعبه های تقسیم برق صنعتی که معمولا از جنس آلومینیوم ضد آب تولید می شوند، هم قادر هستند در برابر رطوبت و هم در برابر گرد و غبار مقاوم باشند.

از این رو لازم است پیش از خرید جعبه تقسیم برق صنعتی در مورد انواع این جعبه ها اطلاعات لازم را به دست آورید. مثلا باید بدانید جعبه تقسیم های ضد انفجار برای کدام محیط مناسب هستند  دارای چه استانداردهایی می باشند. که اصولا از این جعبه تقسیم ها بیشتر در مناطق پر خطر همچون محیط های صنعتی نفت و گاز و پتروشیمی استفاده می شود.

جعبه تقسیم برق صنعتی

مشخصات کلی جعبه تقسیم صنعتی

جعبه تقسیم برق صنعتی که در کشور تولید می شود، بیشتر از دو ترکیب پلی کربنات و پلی پروپیلن برخوردار هستند. این دو ترکیب در اصل از مواد ترموپلاستیک می باشند، که هر یک برای بخش خاصی از جعبه استفاده می شوند. اصولا از مواد پلی پروپیلن که دارای مقاومت شدیدی در برابر ضربه است، برای بخش اصلی جعبه تقسیم برق صنعتی استفاده می شود.

در حالی که از مواد پلی کربنات که ضد ضربه هستند و از مقاومت خاصی برخوردار می باشند، بیشتر برای کاور جعبه استفاده می شود. از آنجایی که جعبه تقسیم های برق صنعتی در محیط های صنعتی استفاده میشوند، لازم است نسبت به نمونه های دیگر جعبه تقسیم ها از مقاومت بیشتری برخوردار باشند. این نمونه از جعبه تقسیم برق صنعتی باید در برابر ۱۰LK و دمای ۵- درجه سانتیگراد مقاوم باشد.

مدل های مختلفی از جعبه تقسیم های برق صنعتی تولید می شوند، که مناسب برای برخی محیط ها هستند. از جمله مهمترین کاربرد هایی که جعبه تقسیم برق صنعتی می تواند در ساختمان داشته باشد، قابلیت نصب در انواع آسانسور می باشد.

علاوه بر آن باید این دسته از تجهیزات برقی ویژگی هایی داشته باشد، که بتوان از آنها برای مناطقی که دارای سوئیچ و تجهیزات الکترونیکی هستند نیز استفاده کرد. معمولا جعبه تقسیم برق صنعتی را بر روی پلیت های مخصوص نصب می کنند که برای تاسیساتی که روکار است و در معرض دید قرار می گیرد، بسیار مناسب به شمار می رود.

جعبه تقسیم برق صنعتی

انواع مدل های جعبه تقسیم صنعتی

از جمله مهمترین مدل های جعبه تقسیم های برق صنعتی باید به نمونه های زیر اشاره نماییم.

  • مدل T 350 HD LGR
  • مدل T 160 HD LGR
  • مدل T 250 HD LGR
  • مدل T 60 HD LGR
  • مدل T 100 HD LGR

تمامی این مدلهای جعبه تقسیم برق صنعتی ضد اشعه UV بوده و از موادی ساخته شده اند که فاقد هالوژن است. پس با شناخت مدل های مختلف این جعبه تقسیم ها بهتر می توانید اقدام به انتخاب این جعبه ها برای محیط مورد استفاده خود نمایید.

پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان در زمینه ی خرید جعبه تقسیم برق صنعتی ، پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید. تلفن فروش : ۰۲۱۴۱۸۰۵