جعبه تقسیم گالوانیزه

جعبه تقسیم فلزی گالوانیزه چیست و چه کاربردی دارد؟

جعبه تقسیم فلزی گالوانیزه چیست و چه کاربردی دارد؟

جعبه تقسیم فلزی گالوانیزه یکی از تجهیزات پرکاربردی است که در تاسیسات الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرد. این جعبه ها برای برق کشی ساختمان های مختلف استفاده شده، و از انشعاب های الکتریکی حفاظت می کنند. جعبه تقسیم ها یا جعبه های برق با کیفیت های متنوعی تولید شده و به بازار عرضه می شوند.

اما در میان تمام جعبه تقسیم ها، بهترین و محبوب ترین نوع، جعبه تقسیم فلزی گالوانیزه است. علت استفاده از این نام برای جعبه تقسیم ها، ایجاد انشعاب و مخفی کردن تمامی تجهیزات و اتصالاتی است که برای برق کشی مورد استفاده قرار می گیرند.

امروزه استفاده از این نوع جعبه های تقسیم بسیار پرکاربرد است. می دانیم که برای سیم کشی برق ساختمان لازم است از اتصالات و انشعابات مختلف استفاده کنیم. برای این که بتوانیم از هر گونه آسیب وارده به این انشعابات و اتصالات پیشگیری به عمل آوریم، لازم است از جعبه تقسیم فلزی گالوانیزه استفاده کنیم.

انواع جعبه تقسیم های تولیدی کدامند؟

باکس ها و جعبه های تقسیم که برای محافظت از اتصالات و انشعابات مختلف استفاده می شوند، در ابعاد، اشکال و جنس های مختلف طراحی و تولید می شوند. از جمله مهمترین جعبه تقسیم هایی که از نظر جنس با یکدیگر متفاوت هستند، باید به موارد زیر اشاره نماییم:

 • جعبه تقسیم PVC
 • جعبه تقسیم های فایبرگلاس
 • جعبه تقسیم فلزی گالوانیزه
 • جعبه تقسیم پلاستیکی ABS
 • جعبه تقسیم آلومینیومی

هر یک از این جعبه های تقسیم برای محیط خاصی استفاده می شوند، و اتصالات مختلف در آنها قرار می گیرند. زمانی که ساختمان ساخته می شود، نیاز است به سراغ برق کشی آن برویم. برای برق کشی ساختمان نیز از لوله ها و اتصالات مختلفی استفاده می کنیم، که هر یک از آنها ممکن است در برابر شرایط آب و هوایی و … دچار آسیب شوند.

مثلا برای این که بتوانیم از بوشن لوله برق، بست لوله فلکسی، بست دو طرفه و … در برابر شرایط جوی مراقبت نماییم، باید از جعبه تقسیم فلزی گالوانیزه استفاده کنیم.

جعبه تقسیم گالوانیزه کاسپین پایپ

جعبه تقسیم گالوانیزه چگونه ساخته می شود؟

این نوع از جعبه های تقسیم همانطور که از نامشان مشخص است، از ورقه های گالوانیزه گرم تولید می شوند. این ورق ها از استاندارد جهانی برخوردار بوده و در ابعاد و سایز های متنوعی در بازار موجود هستند. معمولا از جعبه تقسیم های برق گالوانیزه برای لوله کشی های توکار و روکار برق استفاده می کنند.

علاوه بر آن از این جعبه تقسیم ها می توان به عنوان سربندی برای کابل ها نیز استفاده کرد. تا دسترسی به اتصالات برق آسان گردد. اصولا سایز لوله هایی که قابلیت عبور از جعبه تقسیم فلزی گالوانیزه را دارند، بسته به استاندارد های خاصی طراحی و تولید می شوند.

مثلا برای لوله های ورودی از استاندارد DIN استفاده می کنند. به همین دلیل سایز این نوع از لوله ها بیشتر PG11 و PG48 هستند. در حالی که نوع دیگری از این لوله ها طبق استاندارد BS تولید شده و از این رو سایز آنها نیز M20 الی M50 می باشد.

کاربرد جعبه تقسیم گالوانیزه چیست؟

می دانیم که تنوع کاربردی از جعبه های تقسیم بسیار زیاد است. از این رو باید بسته به محل مورد نظر، اقدام به استفاده از جعبه تقسیم مناسب نمود. از جمله کاربردهای جعبه تقسیم گالوانیزه، می توانیم به موارد زیر اشاره نماییم.

 • محل استفاده از قطعات الکترونیکی و برد

یکی از محل های خاصی که نیاز به استفاده از جعبه های تقسیم دارند، نصب برد ها و قطعات الکترونیکی است. این تجهیزات بسیار حساس بوده و قابلیت نصب مستقیم بر روی دیوار را نیز ندارند. به همین دلیل برای محافظت و استفاده از آنها، نیاز به نصب جعبه تقسیم فلزی گالوانیزه خواهیم داشت.

 • محل نصب ترمینال ریلی و ریل

یکی دیگر از محل هایی که نیاز به جعبه تقسیم احساس می شود، در محل های نصب ریل و ترمینال ریلی است. به هیچ عنوان نمی توانیم سیم ها و کابل ها را در محیط هایی که از ایمنی برخوردار نیستند نصب کنیم. پس لازم است از باکس های تقسیم برای حفاظت از آنها بهره مند شویم.

برخی از جعبه تقسیم ها از طراحی های خاص برخوردار هستند، که قابلیت نصب آسان پایه و ریل بر روی آنها وجود دارد. از این رو این جعبه ها مناسب ترین انتخاب برای نصب ترمینال ریلی هستند.

 • نصب پریز و کلید های صنعتی 

جعبه تقسیم فلزی گالوانیزه برای فضاهایی که نیاز به نصب پریز و کلید های صنعتی دارند نیز، می تواند مناسب باشد. بر روی بیشتر نمونه جعبه تقسیم هایی که تولید می شوند، کلید های قدرت و فرمان وجود دارد. پس این جعبه تقسیم ها برای نصب کلید و پریز هم مناسب به شمار می روند.

جعبه تقسیم گالوانیزه

مهمترین ویژگی های جعبه تقسیم فلزی گالوانیزه

از جمله مهمترین ویژگی هایی که می توانیم برای این نمونه از تجهیزات برقی بیان نماییم، عبارتند از:

 • مقاومت بالای جعبه تقسیم های گالوانیزه در برابر آب باران، رطوبت و دیگر سیالاتی که خاصیت خورندگی دارند. زیرا این جعبه تقسیم ها از ورقه های گالوانیزه تولید شده و خاصیت مقاومتی بالایی در برابر شرایط آب و هوایی نامطلوب دارند.
 • از جعبه تقسیم فلزی گالوانیزه می توان هم در محیط های داخلی و هم در محیط های خارجی و بدون پوشش استفاده کرد. بدون این که نگران آسیب دیدگی آن باشید.
 • جعبه های تقسیم گالوانیزه را می توانیم از جمله مهمترین تجهیزات صنعتی و ساختمانی به شمار آوریم، که در تاسیسات برقی از آنها استفاده می شود.
 • ساختار بیشتر ورقه های گالوانیزه از فولاد است، و می دانیم که فولاد در برابر شرایط آب و هوایی خاص، بسیار مقاوم است. از این رو جعبه تقسیم فلزی گالوانیزه که از ورق های فولادی گرم و سرد ساخته می شوند، تجهیزاتی مقاوم در برابر شرایط خاص هستند.
 • این جعبه های تقسیم در برابر حرارت بالا به خوبی قادر هستند از سیم ها و کابل ها محافظت نمایند. علاوه بر آن در صورتی که درون آنها از مدار فرمان استفاده شده باشد، از فشار و ضربه در امان خواهد ماند.
 • یکی دیگر از مزایا و ویژگی های مهمی که با استفاده از جعبه تقسیم فلزی گالوانیزه می توانیم به دست آوریم، جلوگیری از عبور گرد و غبار و دیگر عوامل محیطی، و عدم ایجاد اختلال در عملکرد سیم ها و کابل ها است.

پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان در زمینه ی خرید جعبه تقسیم فلزی گالوانیزه ، پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید. تلفن فروش : ۰۲۱۴۱۸۰۵