جعبه تقسیم پایپ نوران

جعبه تقسیم پایپ نوران

جعبه تقسیم پایپ نوران

جعبه تقسیم پایپ نوران با استفاده از مواد مرغوب و استفاده از کوره ریخته گری و استاندارد تولید و در ابعاد و سایزهای متنوع قابل ارائه می باشد.

از جعبه تقسیم پایپ نوران در لوله کشی روکار برق استفاده و به عنوان محل سربندی کابل ها و دسترسی به آنها در نظر گرفته میشود. سایز لوله ورودی در جعبه تقسیم نوران بر اساس استاندارد DIN تولید لوله برق از سایز PG11 الی PG48 ساخته می شود. سایز لوله ورودی در جعبه تقسیم نوران  بر اساس استاندارد BS تولید لوله برق از سایز M20 الی M50 ساخته می شود. جعبه تقسیم نوران با استفاده از ماشین آلات دقیق سوراخ کاری شده و راحتی را در زمان نصب جعبه تقسیم فراهم نموده و باز و بستن درب با توجه به رزوه کاری دقیق جای پیچ به راحتی امکان پذیر است.

ابعاد و اندازه جعبه تقسیم پایپ نوران

  • جعبه تقسیم نوران سایز ۲۰۰ * ۲۰۰
  • جعبه تقسیم نوران سایز ۱۵۰ * ۱۵۰
  • جعبه تقسیم نوران سایز ۱۰۰ * ۱۰۰

ویژگی ها و خصوصیات جعبه تقسیم پایپ نوران

جعبه تقسیم پایپ نوران از جمله قطعات پرکاربرد در شبکه های لوله کشی برق است که نقش بسیار مهمی در برقراری انشعابات لوله برق و به همراه آن، کابل ها دارند. از ویژگی های بارز آن ها جنس و بدنه ی آلومینیومی و محکم آن هاست. اگرچه از فلزات به نسبت نرم آلومینیوم در ساخت آن ها استفاده شده است اما دارای چگالی بسیار بالایی هستند همین امر باعث می شود تا استحکام آن ها به مراتب افزایش یابد.

این قطعات قابلیت استفاده در فضاهای بیرونی و باز محیط را دارند. در صورت وجود رطوبت در محیط هیچگونه آسیبی ناشی از زنگ زدگی بر روی آن ها وارد نخواهد شد. با توجه به جنسی که دارند مناسب ترین روش برای مقاوم سازی آن ها استفاده از پوشش الکترواستاتیک بر روی این قطعات است. این پوشش دقیقا همان عامل بازدارندگی در مقابل خوردگی فلز در محیط های نامساعد می باشد.

البته در ادامه در مورد پوشش های الکترواستاتیک جعبه تقسیم پایپ نوران به طور مفصل صحبت خواهیم کرد. این جعبه تقسیم ها در ابعاد و سایزهای متنوعی ساخته و پرداخته می شوند که باعث می شود از لوله فولادی برق در تمام سایزهای موجود پشتیبانی کنند.

جعبه-تقسیم-پایپ-نوران

موارد استفاده از جعبه تقسیم نوران

جعبه تقسیم پایپ نوران تنها با هدف برقراری اتصالاتی ایمن میان لوله های برق و از همه مهمتر کابل های برق مورد استفاده قرار می گیرد. این جعبه می توانند شامل یک ورودی و چند خروجی مجزا باشند. به این صورت که لوله های حامل کابل از یک سمت کابل ها را به داخل جعبه هدایت می کنند و از طرف دیگر شما می توانید با اتصال چندین لوله ی مختلف در جهات گوناگون، کابل ها را در مسیرهای تعیین شده انشعاب گیری کنید.

اصولا شبکه های کابل کشی بسیار گسترده و نسبتاً پیچیده هستند. اما شما می توانید با استفاده از قطعات فوق العاده کاربردی مانند انواع لوله های برق در سایزهای مختلف و همچنین جعبه تقسيم پایپ نوران پیچیده ترین شبکه ها و سیستم های کابل کشی را سهل و آسان کنید. در بسیاری از شرکت های صنعتی و تولیدی می توان از این قطعات برای هدایت و انشعاب گیری کابل ها استفاده کرد.

برای تغییر مسیر لوله ها لازم است که از این جعبه تقسیم ها استفاده کنیم. اگرچه یکسری اتصالات لوله فولادی برق برای تغییر مسیر لوله ها وجود دارد اما این اتصالات غالباً به صورت تکی مورد استفاده قرار می گیرند و قابلیت انتقال چند کابل و لوله را از یک نقطه ندارند. حال آنکه به دلیل وجود چند خروجی براحتی می توان از یک ورودی، چندین خروجی کابل را با استفاده از لوله های پشتیبان کابل گرفت.

ویژگی های پوشش الکترواستاتیک جعبه تقسیم پایپ نوران

پوشش الکترواستاتیک یک نوع روش رنگ آمیزی قطعات فلزی با استفاده از پودرهای مخصوص رنگی می باشد که روی قطعات پاشیده می شوند. این پودرها و ذرات آن برای آنکه بتوانند یک همپوشانی و چسبندگی خوبی با قطعه برقرار کنند با استفاده از روش الکترواستاتیک بار دار می شوند. البته این پایان پوشش دهی نیست. برای افزایش استحکام و قدرت چسبندگی رنگ، بعد از آنکه عملیات پوشش دهی رنگ پودری از طریق پاشش الکترواستاتیک تکمیل شد، قطعات را داخل کوره های با حرارت بالا قرار می دهند.

این حرارت بالا باعث می شود تا لایه های پودری موجود روی قطعه ذوب شده و روی آن را پوشش دهند. این روش پوشش دهی جعبه تقسیم پایپ نوران به مراتب بهتر از دیگر روش های رنگ آمیزی می باشد. زیرا براحتی از قطعه جدا نمی شوند و برای اعمال نیز نیاز به حلال شیمیایی ندارند.

پوشش هایی که با استفاده از رنگ های معمولی انجام می شود در طولانی مدت ممکن است پوسته شوند و یا لایه های آن در اثر رطوبت بسیار بالای محیط و اشعه ی ماوراء بنفش یا uv خورشید سست شوند. اما پوشش های الکترواستاتیک در جعبه تقسیم پایپ نوران بنا به ویژگی های مذکور براحتی در محیط های باز قابل استفاده هستند.

 جعبه تقسیم پایپ نوران

فواید و مزایای استفاده از جعبه تقسیم نوران

  • جعبه تقسیم پایپ نوران دارای یک درپوش فلزی می باشد که امکان بازرسی اتصالات کابل را در دوره های زمانی مختلف مهیا می کند. لذا در صورت بروز هرگونه عیب یا ایراد فنی در نحوه ی برقراری اتصالات براحتی می توانید با باز کردن درپوش محل اتصالات را اصلاح کنید.
  • جعبه تقسیم پایپ نوران همان طور که در بخش معرفی سایزهای مختلف قطعه ذکر شد در سایزهای کوچک، متوسط و بزرگ دسته بندی می شوند. این تنوع باعث می شود تا شما علاوه بر افزایش حجم اتصالات بتوانید لوله های بزرگتری را در بخش ورودی و خروجی لوله بکار بگیرید.
  • جنس آلومینیومی مرغوبی دارند. با توجه به پوشش الکترواستاتیک و ضد زنگی که دارند مزیت آن ها برای استفاده چندین برابر می شود.
  • درپوش این قطعات از طریق پیچ که در چهار طرف آن ها تعبیه شده باعث می شود تا براحتی از قطعه جدا نشوند. در این شرایط علاوه بر افزایش امنیت اتصالات، ریسک برخورد ناخواسته عوامل انسانی با محل اتصالات کاملا از بین می رود.
  • قیمت بسیار مناسبی دارند و می توانید به طور گسترده و در شمار بالا آن ها را برای احداث پروژه های کابل کشی با استفاده از لوله های برق، خریداری کنید. البته در قسمت بعد در مورد معیارهای مهم خرید نکاتی را ارائه می دهیم.

معیارهای خرید جعبه تقسيم نوران

برای خرید جعبه تقسیم پایپ نوران لازم است که چندین نکته را رعایت کنید. اولین مورد مرکز خرید شماست. باید توجه کنید که از مراکز معتبر خرید خود را انجام دهید. در این خصوص شرکت پتروکاسپین می تواند گزینه خوبی برای خرید شما باشد. حتما به سایز قطعه توجه کنید تا مناسب ترین ابعاد را متناسب با سیستم کابل کشی و لوله کشی برق خود انتخاب کنید.

با افزایش سایز قطعه قطر دهانه ورودی و خروجی جعبه تقسیم افزایش خواهد یافت. در چنین شرایطی دیگر قابلیت نصب لوله های سایز کوچکتر بر روی جعبه ها وجود ندارد و همین طور برعکس این موضوع نیز کاملا صدق می کند. بعد از خرید خود حتما از تکنسین های مجرب برای نصب قطعات و اتصالات لوله ای خود در محل های مناسب از سازه استفاده کنید.

جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵