دستگاه تولید لوله خرطومی چیست و چه مزیت هایی دارد؟

دستگاه تولید لوله خرطومی چیست و چه مزیت هایی دارد؟

لوله های خرطومی جزو پرکاربردترین قطعاتی هستند که در پروژه های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. این لوله‌ها عمدتاً در سیستم های برق کشی ساختمان کاربردهای فراوانی دارند. به این منظور که باعث حفاظت فیزیکی سیم‌ها می‌شوند و از طرفی امنیت برق کشی را افزایش می‌دهند. برای طراحی و ساخت این لوله‌ها از دستگاه تولید لوله خرطومی استفاده می‌شود. تجهیزاتی که دقت بالایی دارند و می‌توانند سایزبندی های متعددی از لوله های خرطومی را با بهترین کیفیت تولید کنند.

بسیاری از شرکت‌هایی که به دنبال عرضه محصولات استاندارد و مطابق با معیارهای بین المللی هستند سعی می‌کنند از مجهزترین دستگاه تولید لوله خرطومی برق استفاده کنند. در نتیجه محدودیتی از لحاظ متراژ تولید لوله خرطومی صنعتی وجود ندارند و همواره پاسخگوی نیاز بازار هستند. در ادامه ضمن معرفی مشخصات فنی این دستگاه‌ها به ذکر مزیتهای آنها می‌پردازیم.

مشخصات فنی دستگاه تولید لوله خرطومی

دستگاه تولید لوله خرطومی از اجزا و قطعات مختلفی تشکیل شده است که هر کدام مسئولیت خاصی را برعهده دارند. این قطعات در کنار یکدیگر تشکیل دهنده محصول نهایی هستند. نکته مهمی که در مورد هر یک از قطعات دستگاه وجود دارد کارکرد درست آنها است. به همین منظور باید به صورت دوره ای و توسط کارشناس فنی سلامت المان های مختلف دستگاه ارزیابی شود تا از این طریق بتوان مراحل تولید را ادامه داد.

این قطعات شامل ۴۸ جفت قالب تشکیل آلومینیومی که دو جفت آن به صورت قالب مخصوص است، پی ال سی (PLC) یا ماشین تشکیل لوله خرطومی از طریق انبساط، دستگاه تغذیه و پرکن در خلاء اتوماتیک، اکسترودر تک پیچ، خشک کن هود، توده کن و سر پیچ هستند. ابزار هایی که در حین تولید مورد استفاده قرار می‌گیرند شامل ۵ دکمه اصلی، ۴ عدد کانکتور،

یک ست ابزار نصب، ۱۰ عدد ترموکوپل، ۶ عدد صفحه اتصال، ۳ عدد قالب شکل دهی و دو عدد قطعات متصل به موتور اصلی است. همه اینها در مجموع با یک کارکرد صحیح تسهیل کننده فرایند تولید لوله خرطومی‌ها هستند. البته اینها قطعاتی هستند که برای دستگاه های تولید کننده لوله های پلیمری استفاده می‌شوند. حال آنکه دستگاه تولید لوله خرطومی فلزی ساختار متفاوتی را دارد.

دستگاه تولید لوله خرطومی با ساختار کاملا استاندارد

ظرفیت بالای دستگاه تولید لوله خرطومی

دستگاه های تولیدکننده لوله خرطومی برق ظرفیت بسیار بالایی دارند. بدان معنا که می‌توان متراژ فوق العاده بالایی از لوله های خرطومی را در یک روز تولید کرد. همین ویژگی مهم منجر به آن خواهد شد تا شرکت های تولید کننده بهتر و سریعتر بتوانند لوله های خرطومی را به بازار عرضه کنند با توجه به مدل های مختلف که برای دستگاه تولید لوله خرطومی وجود دارد هر کدام از ظرفیت خاصی را دارند. اما به طور استاندارد این دستگاه‌ها می‌توانند در هر ساعت حدود ۱۰۰ متر لوله خرطومی را تولید کنند.

این متراژ بسیار قابل قبول و مناسب است. از طرفی به جهت بسته بندی کلاف مانند و گرد که برای این لوله‌ها در نظر می‌گیرند با نظم بالایی می‌توان آن‌ها را آماده سازی کرد. به دلیل کارکرد تمام اتوماتیک این دستگاه نیازی نیست که عوامل انسانی متعددی به کنترل آن بپردازند. البته لازم است چند اپراتور مراحل تنظیم و همراهی دستگاه را بر عهده بگیرد. از طرفی دستگاه تولید لوله خرطومی مجهز به سیستم plc است در نتیجه فرایند تولید سهل و آسانی را تجربه خواهید کرد.

دقت بی نظیر دستگاه تولید لوله خرطومی

این دستگاه‌ها در خط تولید لوله خرطومی برق با دقت بسیار بالایی می‌توانند متراژ گسترده‌ای از لوله‌ها را آماده سازی کنند. زمانی که صحبت از ظرافت ساختاری و دقت محصول می‌شود متغیر های مختلفی دخیل هستند. به عنوان مثال قطر داخلی لوله، جداره لوله و ضخامت آن و همچنین گامهای لوله خرطومی در قسمت بدنه همگی به عنوان المانهای فنی تلقی می‌شوند. هرگونه ناهماهنگی بین آن‌ها می‌تواند محصول نهایی را از کیفیت خارج کند. پس تنظیماتی که در دستگاه تولید لوله خرطومی انجام می‌شود می‌تواند تمامی این متغیرها را در ابعاد کاملاً دقیق و استاندارد در نظر بگیرد.

ساخت یک لوله انعطاف پذیر و با مقاومت بالا

دستگاه تولید لوله خرطومی یک لوله کاملا انعطاف پذیر اما با استحکام ساختاری بالا را تولید می‌کند. از آنجایی که این لوله‌ها ساخته شده از مواد پلیمری نرم هستند اما پس از شکل گیری و قالب گیری کلی دارای بدنه شکننده نیستند. از طرفی اگر شما بخواهید این لوله‌ها را در معرض آب و هوای محیط نیز قرار دهید باز هم مقاومت بدنه لوله در یک بازه زمانی بلند مدت حفظ خواهد شد.

مهمترین مزیتی که لوله های خرطومی دارند عدم نیاز به اتصالات در مسیر لوله کشی است. به این صورت که می‌توانند در هر جهتی تغییر مسیر دهند و باعث هدایت سیم های برق شوند. رزین های پلیمری مواد اولیه و پایه برای لوله های خرطومی محسوب می‌شوند. لذا این ترکیبات در یک درجه حرارت بالا در داخل دستگاه تولید لوله خرطومی فرآوری می‌شوند تا از این طریق بتوان آنها را وارد چرخه تولید لوله خرطومی کرد.

دستگاه تولید لوله خرطومی برای ساخت انواع لوله برق

احداث کارخانه تولید لوله خرطومی

برای اینکه بتوان دستگاه تولید لوله خرطومی را در یک سالن مسقف قرارداد لازم است که یک زمین به متراژ ۵۰۰۰ متر مربع را داشته باشید. این مساحت شرایطی را فراهم می‌کند تا شما بتوانید یک کارخانه لوله خرطومی برق کاملاً استاندارد داشته باشید. با توجه به نیاز ویژه ای که بازار به این لوله‌ها دارد قطعاً سود سرشاری از مرکز تولیدی خود خواهید داشت.

اگر به دنبال خرید دستگاه تولید لوله خرطومی هستید لازم است یک سالن به نسبت مجهز را نیز برای ایجاد یک حفاظت فیزیکی و محیط کاملا امن فراهم کنید. البته کارشناسان حوزه فروش راهنمایی های جامعی را به شما ارائه خواهند داد تا بتوانید فرایند تولید لوله خرطومی پلیمری و لوله خرطومی فلزی را در چارچوب استاندارد دنبال کنید.

شرکت پتروکاسپین تولید کننده تجهیزات و لوازم پشتیبانی برق

شرکت پترو کاسپین با بهره مندی از دانش روز دنیا توانسته است با کیفیت ترین لوازم و تجهیزات پشتیبانی مانند لوله خرطومی، لوله های فولادی، اتصالات لوله برق، جعبه تقسیم و غیره را تولید کند. مهمترین مزیتی که می‌توان برای این محصولات ذکر کرد ساختار کاملا استاندارد و همچنین قیمت مقرون به صرفه است. این شرکت کسب رضایت مشتریان را جزو اولویت های کاری خود قرار می‌دهد. در نتیجه در مراحل خرید لوله خرطومی و دیگر لوازم یک مشاوره تخصصی را نیز به به شما خواهد داد تا بهتر بتوانید در انتخاب قطعات تصمیم گیری کنید.

جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵