رابط سینی کابل

رابط بغل بند

امروزه یکی از پرکاربردترین وسیله‌ها و ابزارآلاتی که در ساختمان‌ها و برخی از صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد، رابط بغل بند است. صنعت برق و صنعت ساختمان سازی را می‌توان در بین دسته بندی‌هایی جای داد که بیشترین بهره را از رابط بغل بند می‌برند. به احتمال قوی همواره نام این نوع از اتصالات را در کنار سینی کابل شنیده‌اید؛

چرا که نصب سینی کابل بدون این رابط‌ها امکان‌پذیر نیست. از این رو می‌توانید به اهمیت بالای آن پی ببرید. به همین علت قصد داریم تا در ادامه این مطلب به بررسی کامل‌تر این رابط‌ها بپردازیم و شما را با موارد مختلفی آشنا کنیم. پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

رابط بغل بند از چه جنسی ساخته می‌شود؟

یکی از اصلی‌ترین موضوعاتی که در این باره می‌توانیم به بررسی آن بپردازیم، جنسی است که این رابط‌ها از آن برخوردار هستند. از آنجایی که رابط بغل بند در دسته‌بندی اتصالات قرار می‌گیرد باید از موادی تشکیل شود که بیشترین کیفیت را دارند و می‌توانند مقاومت بالایی را از خود در برابر عوامل مختلفی نشان دهند. ورق‌های گالوانیزه بهترین گزینه برای این امر به شمار می‌رود.

همچنین اگر جنس رابط بغل بند از این ورق‌ها باشد، باید بدانید که می‌توان این ورق‌ها را در دو شکل گرم و سرد به کار گرفت. هر کدام از این موارد می‌توانند ویژگی‌هایی داشته باشند ولی وجه اشتراک هر کدام مقاومت بسیار بالا در برابر فرسایش است. به طور کلی ترجیح داده می‌شود که از رابط بغل بند با ورق‌های گالوانیزه گرم استفاده شود. دلایل زیر تعیین‌کننده این موضوع هستند:

  • مقاومت بیشتری را از خود به اشتراک می‌گذارند.
  • دچار خوردگی نمی‌شوند.
  • در برابر زنگ زدگی بسیار سخت و مقاوم هستند.

تمامی این موارد باعث خواهند شد که قیمت این رابط‌های گرم در مقایسه با رابط‌های سرد بالاتر باشد که این موضوع کاملا قابل درک است.

رابط-سینی-کابل

ویژگی های رابط بغل بند

همانطور که اشاره کردیم رابط بغل بند در نصب سینی کابل بسیار پرکاربرد است. به همین علت برای اینکه بتواند به بهترین شکل عملکرد داشته باشد، نیازمند بهره‌مندی از ویژگی‌های مختلف است.

مهم‌ترین ویژگی که می‌توانیم در این باره ذکر کنیم ابعاد است. ابعاد متشکل از طول و عرض و ارتفاع هست که باید کاملا با یک دیگر متناسب باشند. بدین شکل که ابعاد رابط بغل بند در نوع کاربرد آن نیز تاثیرگذار است. به همین دلیل زمانی که می‌خواهند این رابط‌ها را تولید کنند، در وهله اول به محیطی که می‌خواهند از آن‌ها استفاده کنند توجه می‌شود و سپس با کمک متریال مختلف تولید آن‌ها را شروع می‌کنند.

البته این تمام قضیه نیست و ویژگی دیگری نیز باید مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرد. ضخامت رابط در بین این موارد جای می‌گیرد. ضخامت این رابط‌ها بر اساس ضخامتی که ورق‌ها دارند، تعیین می‌شوند. به همین علت پیش از نهایی کردن خرید ویژگی‌های محیطی یک پروژه باید مورد بررسی قرار بگیرند.

انواع رابط بغل بند

اگر بخواهیم به معرفی انواع رابط بغل بند بپردازیم، نمی‌توانیم دسته بندی خاصی را برای آن‌ها نام ببریم. آنچه که باعث تفاوت بین این رابط‌ها می‌شوند، تفاوت در ویژگی‌های آن‌ها است. به عنوان مثال انواع رابط بغل بند می‌توانند در ضخامت و ابعاد مختلف تولید شوند. در کنار آن روش تولید نیز زمینه ساز همین تفاوت‌ها است. به عنوان مثال اگر هر دو رابط ضخامت یکسانی داشته باشند ولی هر کدام از ورق گرم و سرد تشکیل شده باشند، می‌توان به این نتیجه رسید که دو نوع کاملا متفاوت و مجزا هستند.

رابط بغل بند

رابط بغل بند چه وظیفه‌ای دارد؟

همانطور که اشاره کردیم رابط بغل بند یکی از مهم‌ترین اتصالاتی به شمار می‌رود که در سینی کابل مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع می‌توانیم اینطور بیان کنیم که سینی کابل برای اینکه بتواند به درستی نصب شود، به تجهیزات جانبی مختلفی نیاز دارد که رابط  یکی از آن‌ها است. حالا شاید این سوال برای شما پیش بیاید که وظیفه اصلی این رابط چیست و چه کاری را در نصب این سینی‌ها انجام می دهد.

اگر بخواهیم در یک پروژه دو قسمت مختلف از سینی‌های کابل را به یک‌دیگر متصل کنیم، در آن صورت از این رابط‌ها باید استفاده کنیم. ایمنی در این باره بسیار پراهمیت است و هر گونه بی‌توجهی نسبت به این موضوع می‌تواند خسارت‌های جانی و مالی را با خود به همراه داشته باشد.

قیمت رابط

از دیگر سوالاتی که در رابطه با این نوع از اتصالات پرسیده می‌شود این بوده که چه قیمتی را به خود اختصاص داده‌اند. پیش از هر چیزی باید بگوییم که به خاطر نوسانات موجود در بازار نمی‌توان قیمت دقیقی را برای این رابط‌ها ذکر کرد. به همین علت برای تعیین این قیمت‌ها نیاز است تا به پارامترهای تاثیرگذار توجه داشته باشید. از مهم‌ترین فاکتورهایی که می‌توانند بر روی قیمت نهایی این رابط‌ها تاثیر خود را بگذارند، گزینه‌های زیر را شامل می‌شوند:

  • نوع مواد تشکیل دهنده
  • ابعاد
  • ضخامت

همانطور که اشاره کردیم این رابط‌ها از ورق‌های گالوانیزه سرد و گرم به وجود می‌آیند و همین موضوع باعث تفاوت در قیمت‌ها می‌شود. از آنجایی که ورق‌های گرم می‌توانند مشخصات و مقاومت بهتری را داشته باشند، پس طبیعی است که از قیمت بالاتری نیز برخوردار باشند.

همچنین ضخامت بالا باعث افزایش مقاومت می‌شود. همراه با افزایش ضخامت، قیمت نیز روند صعودی خود را طی خواهد کرد. ابعاد نیز دقیقا به همین صورت است و افزایش آن با افزایش قیمت رابطه مستقیم دارد. پس در یک نتیجه گیری کلی می‌توانیم اینطور بیان کنیم که هر چقدر به دنبال کیفیت بهتری هستیم، به همان اندازه نیز باید هزینه بیشتری را پرداخت کنیم.

رابط بغل بند

سخن آخر

در این مطلب سعی کردیم تا شما را با رابط بغل بند آشنا کنیم. موارد مختلفی وجود دارند که در رابطه با این موضوع بسیار پراهمیت هستند و از این رو باید آن‌ها را برای بررسی و ارزیابی کردن در اولویت قرار داد. قیمت، انواع، ویژگی‌ها، کاربرد و… در بین این موارد جای می‌گیرند که در این مطلب به صورت کامل به آن‌ها پرداختیم. برای اینکه بتوانید یک خرید موفقیت‌آمیز را تجربه کنید، می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

جهت مشاوره و خرید رابط بغل بند می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

تماس جهت مشاوره و خرید رابط بغل بند : ۰۲۱۴۱۸۰۵