اتصالات سینی کابل - سینی گالوانیزه گرم

ریل سینی کابل

ریل سینی کابل

ریل سینی کابل به نوعی جسم فلزی نردبان مانند گفته می شود که از یک صفحه تخت و دو دیواره کناری تشکیل شده به طوری که یک بستر مناسب را برای عبور سینی کابل برق فراهم کرده است. دیواره فلزی با اتصال عرضی از طریق یک صفحه به یکدیگر متصل شده اند. سینی های فلزی که مخصوص عبور کابل های برقی هستند از داخل ریل های سینی عبور می کنند؛ ریل ها در حقیقت، نقش پشتیبان یا محافظ را برای سینی های کابل و سیم های برق ایفا می نمایند.

ویژگی های ریل سینی کابل برق

ریل سینی برق عمدتاً از جنس استنلس استیل، آلومینیوم، فایبرگلاس، فولاد گالوانیزه داغ، پلی استر، پوشش اپوکسی و … ساخته می شود. این سینی ها از استحکام و مقاومت فوق العاده بالایی برخوردار هستند. ساختار ریل های سینی کابل برق به گونه ای طراحی شده است که مانند یک نردبان، مسیر حرکت سینی های فلزی را هموارتر می سازد؛ از طرفی دیگر، ریل ها در برابر آتش سوزی نیز مقاوم هستند.

با توجه به اینکه ریل های سینی برق در شکل ها و اندازه های مختلف تولید می شوند، بهترین انتخاب برای کابل کشی و سیم کشی برای کارخانه ها به ویژه برای صنایع تولیدی بزرگ محسوب می شوند. کارخانه های کاغذسازی، پالایشگاه، صنایع تولید مواد شیمیایی، نفت و گاز و کابل کشی در محوطه های بیرونی کارخانه، نمونه هایی از موارد استفاده از ریل های سینی است.

ریل سینی کابل

مزایای ریل سینی کابل

ریل های سینی برق، سازه هایی مقاوم با اندازه متغیر هستند. این ریل ها در برابر اثرات مخرب محیطی نظیر رطوبت بالا، خوردگی و زنگ زدگی، پوسته پوسته شدن و … دوام عالی دارند. به علاوه، ساختار ریل ها به گونه ای طراحی شده است که هر گونه بار و وزن را در محدوده استاندارد کابل و سیم، تحمل می کند. برای اتصال ریل ها به یکدیگر و تشکیل مسیر مناسب برای نصب کابل ها، به اتصالات مناسب نیاز است.

برخی از مدل های ریل سینی

از آنجایی که مسیر کابل کشی در ساختمان های مختلف بسته به موقعیت مکانی، متفاوت است، ریل ها و سینی برق نیز باید در شکل های مختلف تولید شوند تا بتوان در تمام مسیرها از آن ها استفاده کرد. برخی از این ریل ها به صورت چهارراهی یا سه راهی با دیواره های صاف، طراحی می شوند و برخی دیگر نیز به صورت منحنی، نعلی شکل می باشند. برخی از ریل سینی ها نیز در مدل U شکل ساخته می شوند. نکته مهم این است که انتخاب هر یک از ریل ها با توجه به نیاز کابل کشی و طبق نظر مهندسان و برق کارها انجام می گیرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.