ریل یونسترات

ریل یونسترات

آشنایی با ریل یونسترات

ریل یونسترات اساساً یک ساختار حمایتی و پشتیبانی را برای انواع وسایل و تجهیزات موجود در صنایع مختلف، فراهم می کند. آن ها اغلب برای پشتیبانی از لوله ها و تجهیزات سیم کشی برق مورد استفاده قرار می گیرند اما برای اجزای مکانیکی و وسایل بزرگتر نیز کاربردهای فراوانی دارند.

سیستم های ریل یونسترات از طریق ترکیب چنل های فولادی شکاف دار C شکل با سایر اتصالات ، یک سازه ی فلزی مستحکم را خلق می کنند که قادر به پشتیبانی از لوله های برق، سینی کابل و دیگر قطعات هستند.

 ریل یونسترات

اجزای تشکیل دهنده ی یک سیستم ریل یونسترات

این مجموعه تشکیل شده از تعدادی تثبیت کننده ، پیچ و مهره، سی چنل و براکت هایی که کمک می کند تا سیستم ریل یونسترات به یک چارچوب کاملا مستحکم و سبک تیدیل شود. با این حال درک بسیاری از اصطلاحات مختلف مربوط به این محصول و استفاده از همه ی گزینه های موجود برای بهره‌مندي از یک سیستم پشتیبانی ریل یونسترات بسیار با اهمیت است.

بنابراین در این مقاله سعی می کنیم تا به تفصیل به توضیح هر یک از اجزای این مجموعه ی پیشرفته از قبیل انواع ،اندازه ها، و همچنین کارهایی که لوازم جانبی انجام می دهند، بپردازیم.

 ریل یونسترات

عملکرد چنل های C شکل در یک سیستم ریل یونسترات

اصلی ترین جزء این مجموعه، خود ریل یونسترات یا همان سی چنل ها هستند، این نام برگرفته از شکل فیزیکی آن هاست که به کانال های طویل و گاهاً سوراخ دار C شکل اطلاق می شود. شکاف دار بودن چنل ها به این دلیل است تا اتصالات، براکت ها و سخت افزارهای مختلف به راحتی به آن ها متصل شوند و همچنین تعدادی از سبک های مختلف ریل یونسترات وجود دارد که بسته به نیاز دقیق شما قابل گزینش هستند.

ریل یونسترات در ابعاد و اشکال مختلف وجود دارند و با توجه به نوع عملیات و برنامه ای که در پیش دارید می توانید از آن ها استفاده کنید. اندازه های اصلی این قطعات در ابعاد ۴۱×۴۱ میلی متر و همین طور ۲۱×۴۱ میلی متر هستند که هر کدام سایز دیواره و سطح مقطع را در بر می گیرند.

ضخامت های آن در دو نوع ۱٫۵ میلی متر و ۲٫۵ میلی متر موجود هستند که اگر سازه ی شما به گونه ای طراحی شده است که باید وزن زیادی را تحمل کند قطعاً ریل یونسترات های ضخیم تر جواب گوی نیروی زیادی است که مجموعه ی سازه شما ایجاد می کند.

طول استاندارد این چنل ها به صورت ۳ و ۶ متری هستند اما اگر پروژه های شما نیازمند ابعاد دیگری است می توانیم به صورت سفارشی تغییراتی را در اندازه ی این قطعات به وجود آوریم.

 ریل یونسترات

چگونه می توان از اتصالات دقیق ریل یونسترات اطمینان حاصل کرد؟

برای سوار کردن قطعات پایه به یکدیگر لازم است تا اتصالات مناسبی را جهت ایجاد یک مجموعه ی منسجم و یکپارچه، انتخاب کنیم. بسته به اینکه چطور می خواهید قطعات ریل یونسترات را به يکديگر متصل کنید، تعدادی از قطعات اتصال دهنده وجود دارد که می تواند امکاناتی را برای ایجاد یک سازه ی سبک فراهم آورند.

براکت های کوچک دارای زاویه قائمه، به شما کمک می کند تا دو قطعه ی پایه را با زاویه ی ۹۰ درجه به یکدیگر وصل کنید. با این وجود براکت هایی در زوایای مختلف نیز پیدا خواهید کرد که می توانند سبک جدیدی از سازه های پشتیبان را خلق کنند.

براکت های مستقیم نیز در مواقعی که نیاز به قطعات طولانی تری است می توانند دو جزء را به صورت مستقیم به یکدیگر وصل کنند. از براکت های گوشه ای تخت نیز جهت ایجاد ثبات بیش تر و همین طور تقویت اتصالات زاویه دار ( ۹۰ درجه) استفاده می کنند.

برای پشتیبانی بیش تر و کاهش لرزش و سر و صدا، واشرهای مخصوصی وجود دارد که می توانند به راحتی موارد مذکور را از بین ببرند. برای اتصال سیستم ریل یونسترات به سایر اجزاء می توانید از قطعاتی مانند یوبولت یا U-bolt استفاده کنید که بسیار کاربردی هستند.

یوبولت ها معمولاً برای اتصال ریل یونسترات ها به تیرها و دیگر قسمتهای ساختمان به کار گرفته می شوند البته می توان برای معلق نگه داشتن این چنل ها از راد گالوانیزه یا برخی از کوپلینگ ها که مختص این کار هستند استفاده کرد.

 ریل یونسترات

مزیت های خرید ریل یونسترات و سایر محصولات از شرکت پتروکاسپین

ریل یونسترات های موجود در این مجموعه به گونه ای طراحی شده اند که با اکثر سازه های فلزی موجود سازگاری دارند و همچنین در مقایسه با سایر برندهای موجود مقرون به صرفه تر هستند.

شرکت پتروکاسپین شرایط بسیار سختگیرانه ای را در حفظ کیفیت محصول اعمال می کند تا مشتریان قطعه ای را دریافت کنند که مطابق با انتظاراتشان باشد. اما اجازه دهید این موضوع را قدری گسترش دهیم تا بفهمیم که چرا ریل یونسترات مناسب ترین گزینه برای طراحی و ساخت سازه های سبک است.

  1. قیمت و هزینه های معقول برای تمام اجزای این مجموعه : ما همواره سعی کرده ایم هزینه های محصولات خود را طبق ضوابط و استانداردهای موجود حفظ کنیم و در عین حال قطعاتی را تولید کنیم که دارای حداکثر مقاومت در شرایط سخت باشند.
  2. مجموعه ی کامل از انواع اتصالات : شرکت پتروکاسپین با در نظر گرفتن وسعت پروژه های مختلف، مجموعه ای کامل از لوازم جانبی ریل یونسترات و همین طور تجهیزات اتصال دهنده را در سبد فروشگاه خود دارد تا از لحاظ تأمین لوازم کم و کاستی وجود نداشته باشد.
  3. وجود تیم متخصص و کارشناسان زبده جهت پیشبرد اهداف مشتریان : هر نوع فعالیت و پروژه ای که قصد انجام آن را دارید ، بدون شک بهره مندی از تجربیات و دانش افراد متخصص امری اجتناب‌ناپذیر است. چرا که این افراد  قبل از شروع و به نوعی استارت پروژه، یک نقشه ی راه همراه با موانع احتمالی به شما ارائه می دهند که نشان می دهد به چه میزان مواد اولیه احتیاج دارید تا روند حرکت کار مثبت و رو به بالا باشد. در نتیجه مشاوره و دادوستد اطلاعات را جزو برنامه ی ویژه ی خود قرار دهید.

 ریل یونسترات

 

جهت مشاوره و خرید ریل یونسترات می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

تماس جهت مشاوره و خرید ریل یونسترات : ۰۲۱۴۱۸۰۵