ساپورت گالوانیزه | ساپورت سینی کابل

ساپورت گالوانیزه

ساپورت گالوانیزه

ساپورت گالوانیزه کاسپین که به روش تولید از ورق های برش خورده فولادی و سپس گالوانیزه گرم می گردد . و طبق استانداردهای BSEN61537 و IEC61537 تولید می شود و همچنین اتصالات ساپورت گالوانیزه بایستی از همان مواد اولیه ای که سینی کابل گالوانیزه اصلی ساخته میشود یعنی دقیقا با همان کیفیت وهمان ضخامت تولید شوند.

ساپورت گالوانیزه توسط دستگاه اتوماتیک خم کاری میشود.  کلیه ساپورت ها و نردبان های گالوانیزه  توسط دستگاه خم اتوماتیک انجام می شود برای سفارش ساپورت گالوانیزه و اتصالات آن می بایست به حجم بار موجود و میزان ظرفیت ساپورت گالوانیزه به عرض، ارتفاع، طول و ضخامت توجه کرد چرا که ساپورت گالوانیزه ها باید طوری ساخته شوند که ظرفیت وزن سینی کابل  مشخصی را داشته باشند.

ابعاد و اندازه ساپورت گالوانیزه

 • ضخامت ساپورت گالوانیزه بین ٠.٨ تا ٢ mm
 • عرض ساپورت گالوانیزه : از ۵۰mm تا ۱۱۰۰mm
 • طول ساپورت گالوانیزه : ۰٫۲ تا ۲ m
 • ورق مصرفی : ورق فولادی ST37
 • نوع روکش : گالوانیزه فابریک و گرم با قابل ارائه با رنگ کوره ای و استاتیک مدل چرمی و ساده

ساپورت چه نقشی در تاسیسات ساختمانی دارد؟

ساپورت ها امروزه به عنوان یکی از مهمترین بخش های تاسیسات ساختمانی شناخته می شوند. با پیشرفت صنایع و تاسیسات برقی، استفاده از سینی کابل و ترانکینگ ها رو به افزایش است. ترانکینگ ها عمدتا به صورت روکار و در دیوارها استفاده می شود و سیم ها و کابل ها را از جعبه تقسیم گالوانیزه تعبیه شده در تاسیسات، به سایر قسمت های تاسیسات متصل می کند.

اما سینی کابل ها در زیر سقف ها بوده و قسمت های مختلف تاسیسات برقی را به یکدیگر مرتبط می سازد. برای آنکه سینی کابل ها در زیر سقف ها به صورت پایدار باشند، استفاده از نگهدارنده ها امری مهم به شمار می آید. در واقع وظیفه این نوع از تجهیزات، نگه داشتن سینی کابل ها و تحمل وزن ناشی کابل ها و سیم های روی آن ها است.

ساپورت گالوانیزه کاسپین

ساپورت-گالوانیزه-کاسپین

جنس ساپورت ها و سینی کابل ها

از آنجایی که این دو وسیله به یکدیگر مرتبط میشوند، عموما همجنس هستند. هر دو این تجهیزات در اکثر موارد از فولاد گالوانیزه شده ساخته می شوند. فولادی که گالوانیزه می شود، به دلیل آن که بر روی آن پوششی از فلز روی قرار دارد، در برابر رطوبت و نم از خود مقاومت بسیار زیادی نشان می دهد. به همین دلیل عمر تاسیسات برقی افزایش یافته و به این ترتیب میزان هزینه ناشی از تعمیرات کاهش پیدا می کند.

شکل ظاهری انواع ساپورت های استفاده شده در تاسیسات برقی

نگهدارنده های T شکل

نگهدارنده های T شکل با توجه به نوع ساخت به خصوصی که دارند، تنها برای نگهداری سینی کابل هایی که کابل ها و سیم های کمتری از روی آن عبور می کنند، استفاده می شود. این نگهدارنده ها از دو بخش U شکل ساخته شده اند که از وسط به یکدیگر جوش خورده و یک سازه T شکل را تشکیل می دهند.

نگهدارنده های U شکل

نگهدارنده های U شکل عموما روی دیوار ها نصب میشوند اما نگهدارنده های U شکل به طور مستقیم روی سقف های متصل می شوند. این نوع از نگهدارنده ها به گونه ای طراحی شده اند که با استفاده از دو پیچ متری به سقف متصل گردند. پیچ های متری در ابعاد و اندازه های معین ساخته شده و به سقف متصل می گردند.

سپس با استفاده از دو مهره نگهدارنده های U شکل به آن ها متصل می شوند. استفاده از این نگهدارنده ها سرعت بیشتری در اجرای تاسیسات ساختمانی خواهد داد. اما استفاده از نگهدارنده های U شکل منوط به نوع پوشش سقفی است. به طور کلی در سقف های گچی امکان استفاده از این نگهدارنده ها وجود ندارد.

نگهدارنده های براکت و U شکل

یکی دیگر از مرسوم ترین نگهدارنده ها، نگهدارنده هایی است که از براکت و نگهدارنده های U شکل به طور همزمان استفاده می کنند. این روش قابلیت تحمل وزن بیشتری دارد. همچنین این روش برای مجری ها امکان استفاده چند طبقه از سینی کابل ها را فراهم می کند و به این ترتیب سرعت اجرای تاسیسات تا حد زیادی افزایش خواهد یافت. اما باید در نظر داشت که این روش، گران قیمت تر از سایر روش ها است.

ساپورت گالوانیزه کاسپین

ساپورت گالوانیزه

ساپورت ها (نگهدارنده ها)

برای نگهداری سینی کابل زیر سقف و یا روی دیوار یا در رایزرها از ساپورت استفاده می شود. اندازه نگهدارنده ها با توجه به عرض سینی و شرایط نصب، متفاوت است.

ساپورت ها در انواع زیر سقفی، دیواری و زمینی ساخته و با استفاده از پیچ و مهره محکم به بدنه بسته می شوند. معمولاً ضخامت آنها از ورق ۲ میلی متر بوده و به شكل یک طبقه، دو طبقه، سه طبقه و چهار طبقه ساخته می شوند.

انواع ساپورت ها

انواع و کاربرد ساپورت ها بستگی به محل قرارگیری كابل و موقعیت مسیر کابل کشی دارد :

 • پایه نگهدارنده کشویی
 • براکت
 • ساپورت سقفی یا زمینی مدل U
 • نبشی مشبک یا ساپورت L
 • ناودانی مشبک،
 • ساپورت قابل تنظیم

مشخصات محصول تولیدى کاسپین پایپ  ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى ساپورت ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

انواع ساپورت سینی کابل گالوانیزه کاسپین

 • ساپورت گالوانیزه رنگی
 • ساپورت گالوانیزه گرم
 • ساپورت گالوانیزه سرد
 • ساپورت استیل

فروش ساپورت گالوانیزه کاسپین

به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان کاسپین پایپ در زمینه ی فروش ساپورت گالوانیزه کاسپین ، پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.