سه راهی درب دار

سه راهی درب دار

سه راهی درب دار

سه راهی درب دار یکی از قطعات مهم در لوله کشی برق می باشد. عملیات برق کشی در برخی از اماکن و ساختمان ها به گونه ای است که باید از کابل و سیم در برابر خطرات و آسیب های محیطی محافظت شود. به همین منظور مسیری که قرار است سیم کشی شود را با استفاده از لوله های گالوانیزه لوله کشی می کنند و سیم یا کابل را از داخل این لوله ها عبور می دهند.

یک سری قطعات در این فرآیند مورد استفاده قرار می گیرند که جهت اتصال لوله ها به یکدیگر کاربرد دارند که اصطلاحاً به آنها رابط می گویند. این رابط ها بر اساس نوع استفاده ای که از آنها می شود در انواع مختلفی وجود دارند.

سه راهی درب دار یکی از همین قطعات رابط است که در بسیاری از مراحل لوله کشی مورد استفاده قرار می گیرد. در مواردی که نیاز به انشعاب و تغییر زاویه در لوله کشی باشد از سه راهی درب دار بهره برده می شود. این قطعه، مسیر لوله کشی را در سه زاویه مختلف انشعاب می دهد.

سه راهی درب دار کاسپین پایپ که به روش تولید از ریخته گری گالوانیزه گرم انجام می شود . یکی از اتصالات پر مصرف و مقرون به صرفه برای استفاده در محیط های خارجی می باشد. موارد استفاده از سه راهی درب دار در  پیچ اش خطوط لوله کشی برق استفاده می شود. سه راهی درب دار بر اساس استاندارد ISO   و BS   تولید می گردد.

مزایای سه راهی برق گالوانیزه کاسپین پایپ

به منظور جلوگیرى از زنگ زدگی سه راهی درب دار برق  ، از پوشش گالوانیزه گرم استفاده می شود . سه راهی برق گالوانیزه کاسپین پایپ به روش متداول استفاده از ریخته گری گالوانیزه گرم طبق استاندارد انجام می گردد . و داخل سه راهی گالوانیزه دنده می شود.

مشخصات محصول تولیدى کاسپین پایپ  ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى سه راهی ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

در تولید سه راهی درب دار از گالوانیزه گرم استفاده می شود. این کار سبب می شود که سه راهی در محیط های مختلف ماندگاری بیشتری داشته باشد و در مقابل رطوبت و دما که باعث زنگ زدی و پوسیدگی آنها می شود مقاوم باشد.

سه راهی درب دار از طریق رزوه با لوله اتصال برقرار می کند. به این گونه که هر یک از سه سر سه راهی از داخل رزوه می شود و با لوله های گالوانیزه پیچ می شود. این امر سبب می شود که استفاده از این رابط بسیار آسان شود و یکی از قطعات پرکاربرد در لوله کشی های برق ساختمان ها به شمار بیاید.

وجود درب روی این سه راهی برای شناسایی و مشخص کردن مسیر کابل بسیار کاربردی است. همچنین در مواردی که سیم کشی دارای عیب است و نیاز به رفع ان باشد، وجود این درب روی سه راهی بسیار به کار می آید.

سه راهی درب دار

سایز سه راهی درب دار برق گالوانیزه گرم

تولید سه راهی برق گالوانیزه برای اتصال لوله ها در اندازه های متفاوتی صورت می گیرد. هر یک از این اندازه های تولید شده برای اتصال به لوله هایی با اندازه یکسان با سه راهی به کار برده می شود. یعنی برای تهیه سه راهی باید اندازه لوله گالوانیزه ای که قرار است به آن متصل شود در نظر گرفته شود.

  • سه راهی  گالوانیزه PG13.5
  • سه راهی  گالوانیزه PG16
  • سه راهی  گالوانیزه PG21
  • سه راهی  گالوانیزه PG29
  • سه راهی  گالوانیزه PG36
  • سه راهی  گالوانیزه PG42
  • سه راهی  گالوانیزه PG48

دسترسی سریع به اتصالات از طریق سه راهی درب دار

قطعاً یکی از سوالات رایج که در مورد سه راهی درب دار یا اتصالات کاندولت مطرح می‌شود این است که علت تعبیه درب جداگانه بر روی این قطعات چیست و چه مزیت هایی را در پی دارد؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که یکی از دلایل اصلی قرار دادن درب جداگانه بر روی این اتصالات انجام مدیریت صحیح بر روی کابل ها می باشد. برای انشعاب گیری کابل از طریق انواع لوله برق فولادی لازم است که چند کابل مختلف را در نقطه ای که قرار است از سه راهی درب دار استفاده کنیم به یکدیگر اتصال دهیم. با وجود سه راهی های درب دار شما می توانید پس از نصب این قطعات فولادی بر روی لوله کاندوئیت برق رشته های کابل را به یکدیگر متصل کنید.

بعد از انجام اتصالات کابل شما می توانید بلافاصله درب سه راهی را در محل مربوطه قرار دهید. این درب ها از طریق سه پیچ رزوه ای به بدنه اصلی سه راهی متصل می شود. تا زمانی که این پیچ ها از محل اتصال خود باز نشوند درب قطعه از بدنه سه راهی جدا نخواهد شد. این ویژگی ارزشمند شرایطی را فراهم می کند تا امنیت اتصالات کابل در بالاترین سطح ممکن باشد.

سه راهی درب دار

آلیاژ بسیار محکم و مقاوم سه راهی درب دار

برای حفظ امنیت و بالا بردن مقاومت مسیر کابل کشی حتما لازم است که از اتصالات لوله فولادی محکم و فلزی استفاده کنیم. آلیاژ هایی که برای طراحی و ساخت سه راهی درب دار استفاده می شود معمولاً شامل استیل گالوانیزه، آلومینیوم دایکاست و در مواردی فلزات استنلس استیل می باشد. استیل های گالوانیزه مقاومت ساختاری بسیار بالایی دارند.

از طرفی به دلیل داشتن پوشش گالوانیزه گرم در برابر زنگ زدگی نیز مقاوم هستند. متریال آلومینیوم دایکاست نیز چگالی به نسبت بالایی دارد و در محیط هایی که دارای رطوبت به نسبت پایین هستند مورد استفاده قرار می گیرد. منظور از دایکاست این است که فلزات مذاب در قالب های مشخصی تزریق می شود که باعث طراحی قطعه نهایی می شود.

در طرف دیگر سه راهی درب دار که از جنس استنلس استیل می باشد در قیاس با دیگر نمونه های مذکور بیشترین سختی را دارد. مقاومت شیمیایی آنها در برابر زنگ زدگی کاملاً ذاتی بوده و به هیچ نوع پوشش گالوانیزه نیاز ندارند. این مقاومت ساختاری در سه راهی درب دار تنها منحصر به بدنه آن نمی شود. بلکه در نقاط ظریف تر مانند قسمتهای رزوه دار داخلی نیز وجود دارد. این رزوه ها اگر چه ساختار ظریفی دارند اما به راحتی دچار انحراف یا شکستگی نخواهند شد.

افزایش سرعت لوله کشی برق  با استفاده از اتصالات درب دار

اگر پروژه کابل کشی شما انشعابات گسترده ای را داشته باشد ممکن است سرعت اتمام پروژه کاهش یابد. اما زمانی که شما از یکسری اتصالات استاندارد و مناسب استفاده می کنید می توانید پروژه های بسیار گسترده تری را که نقشه پیچیده ای دارند در کوتاه ترین زمان ممکن احداث کنید. برای ایجاد شبکه های متعدد لوله کشی برق شما به دو قطعه اصلی احتیاج دارید که شامل لوله فولادی برق و اتصالات آن می باشد. این اتصالات میتواند از نوع درب دار که شامل دوراهی درب دار، سه راهی درب دار، اتصالات متقاطع درب دار و زانویی درب دار باشند. نمونه های ساده آنها هیچگونه درب جداگانه ای در بدنه خود ندارند و در مواقعی استفاده می شود که شما نیازی به برقراری اتصال  بین دو رشته کابل ندارید.

اینکه شما بخواهید از نمونه های ساده اتصالات لوله فولادی یا نمونه درب دار استفاده کنید به المان های مختلفی بستگی دارد. اما در مجموع برای پروژه های پیچیده تر ترجیح بر این است که از انواع کاندولت لوله برق استفاده شود. این قطعات همگی دارای رزوه داخلی هستند و بر روی لوله ها پیچ می شوند. نکته مهمی که وجود دارد این است که شما باید اتصالاتی را تهیه کنید که از لحاظ سایز هماهنگی و سازگاری لازم با قطر لوله را داشته باشد.

سه راهی درب دار

ترکیب دو قطعه اتصال دهنده در سه راهی درب دار

در سه راهی درب دار ترکیب دو قطعه اتصال دهنده استفاده شده است. یک قطعه شامل بوشن ها یا اتصالات مستقیم می باشد و قطعه دوم زانوهای لوله برق هستند. با ترکیب این دو قطعه شما می توانید یک سه راهی لوله برق را در شبکه لوله کشی خود قرار دهید. در بسیاری از مواقع که شما نیاز دارید لوله برق را هم در مسیر مستقیم و هم  با یک زاویه قائمه در مسیرهای تعیین شده هدایت کنید سه راهی درب دار مناسب ترین اتصال دهنده خواهد بود. با استفاده از این قطعه شما می توانید از قطعات زانویی و بوشن های کمتری استفاده کنید.

سه راهی درب دار لوله برق نظم شبکه لوله کشی شما را افزایش می دهد. شرایطی را ایجاد می‌کند تا شما بدون آسیب به کابل ها آنها را در سازه هدایت کنید. هر سه خروجی سه راهی از لحاظ قطر داخلی با یکدیگر یکسان می باشد و شما باید سه لوله با قطر همسان را به آن متصل کنید.

قرار دادن درب جداگانه بر روی سه راهی لوله برق

نوع درب جداگانه بر روی سه راهی لوله برق کاملا مهر و موم شده می باشد. به گونه ای که عناصر خارجی هیچگونه تماسی با محل اتصالات کابل نخواهند داشت. علاوه بر این سیالات و گرد و غبار محیط نیز قابلیت نفوذ به محل اتصالات کابل را ندارند. با این ویژگی شما می توانید در محیط های باز نیز از آنها استفاده کنید. اگر به هر دلیلی محل اتصالات کابل دچار مشکل شود به راحتی می توانید با بازکردن پیچ تعبیه شده در سه راهی درب دار به بازرسی و بازبینی اتصالات کابل بپردازید.

بعد از رفع نقص به وجود آمده مجدد می‌توانید درب سه راهی را با استفاده از پیچ های موجود محکم کنید. محفظه داخلی سه راهی از لحاظ حجم کاملاً استاندارد می باشد. در نتیجه هیچ گونه نیروی اضافی یا فشاری به رشته های کابل به هم متصل شده وارد نمی شود. البته نمونه های متعددی از این اتصال دهنده وجود دارد که در برخی از آنها محفظه موجود در زیر درب قطعه حجم بیشتری دارد و در نتیجه شما به راحتی می توانید عملیات اتصال میان کابلهای برق را بدون مشکل انجام دهید.

جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵