سینی فلزی کابل برق | سینی برق صنعتی | سینی کابل نردبانی

سینی فلزی کابل برق

سینی فلزی کابل برق

در سیم کشی برق ساختمان ها ،از یک سیستم سینی فلزی کابل برق برای پشتیبانی از مجموعه ی کابل ها جهت کنترل و توزیع برق مناسب استفاده می شود. سینی های کابل به عنوان جایگزینی بر سیسم کشی های باز یا سیستم های رسانای الکتریکی استفاده می شوند و معمولا برای مدیریت کابل ها در ساخت و سازهای تجاری و صنعتی استفاده می شود.

آن ها به ویژه در شرایطی که تغییر در سیستم سیم کشی پیش بینی می شود، مفید هستند زیرا سوار کردن کابل های جدید به جای آنکه از طریق لوله انتقال یابند می توانند با قرار گیری روی این سینی ها و بهره گیری از اتصالات سینی کابل به راحتی عملکرد مثبت خود را ارائه دهند.

انواع سینی فلزی کابل برق

چندین نوع سینی فلزی کابل برق در برنامه های مختلف استفاده می شود. سینی کابل با کف یکپارچه، حداکثر محافظت را برای کابل ها انجام می دهد. اما برای ورود و خروج کابل ها نیاز به برش دادن این نوع سینی و یا استفاده از برخی اتصالات هست. محفظه ی دیگری که برای کابل ها وجود دارد و دارای سطح یکپارچه است کانال کابل نامیده می شود.

سینی کابل دیگری با نام سینی بادخور، دارای سوراخ هایی در کف خود می باشد که امکان گردش هوا در اطراف کابل و همین طور تخلیه مایعات و رطوبت و همچنین اجازه می دهد تا گرد و غبار از درون سینی خارج شود البته در این نمونه ممکن است برای کابل های ریز مناسب نباشد چون ممکن است مقداری از آنها از دهانه ی این سوراخ های موجود در کف سینی بیرون بزند.

سینی کابل از نوع نردبانی ،دارای میله هایی عرضی جهت پشتیبانی مجموعه ی کابل ها، و دارای فواصل منظم در قرارگیری این میله های عرضی پله ای ،به گونه ای که این فواصل می توانند از ۴ تا ۱۲ اینچ باشند. سینی های نردبانی و بادخور ممکن است دارای پوشش هایی یکپارچه باشند تا کابل ها در برابر ریزش اشیاء ،گرد و غبار و مایعات محافظت شوند

کابل های بزرگ قدرتمندی که روی سینی ها قرار گرفته اند ممکن است نیاز به بلوک های پشتیبان داشته باشند تا با حفظ کردن فاصله ی بین هادی ها از گرم شدن آن ها جلوگیری کنند. البته کابل های کوچکتری هم هستند که ممکن است روی سینی ها نا امن باشند به طوری که برای ایجاد ایمنی در کار، این کابل های کوچک را توسط گره هایی به کف سینی متصل می کنند.

برای حفظ تکیه گاه کابل ها در تغییرات ارتفاع و در مواقعی که سینی تغییر جهت دارد ،اتصالات خاصی برای سینی وجود دارد که در هر شرایطی سازگاری ایجاد می کند. زانوهای افقی در زوایای ۳۰، ۴۵، ۹۰ درجه ساخته شده اند که در مواقعی که سینی نیاز به تغییر جهت دارد می توان از این زانوها استفاده کرد.

مواد استفاده شده در ساخت این سینی ها

سینی های کابل رایج معمولا از فولاد گالوانیزه ، فولاد ضد زنگ ، آلومینیوم یا پلاستیک تقویت شده با فیبر شیشه ای ساخته شده اند، موادی که در ساخت سینی ها استفاده می شود نسبت به مکانی که محصول قرار است در آنجا استفاده شود متغیر است. سینی ها ممکن است از یک ورق فولادی گالوانیزه شده برای ساخت آن ها استفاده شود به طوریکه یک ترکیب غنی از روی را در سطح محصول گالوانیزه می کنند تا در برابر عوامل محیطی مانند زنگ زدگی و خوردگی محافظت شوند.

سینی فلزی کابل برق

سینی-فلزی-کابل-برق

سینی فلزی کابل برق

سینی فلزی کابل برق به ابزارهای فلزی کاربردی گفته می شود که برای نصب انواع سیم ها و کابل های برق در پروژه های متفاوت مورد استفاده قرار می گیرند. این سینی های فلزی را یک راهکار اقتصادی، سریع و انعطاف پذیر معرفی کرده اند. از این طریق، نیازهای ضروری بخش سیم کشی صنعتی و کابل کشی در ساختمان های تجاری و اداری به طور کامل برطرف می شود.

نکته بسیار مهم در مورد استفاده از سینی ها برای کابل های برق این است که این قطعات برای انواع کابل های توزیع برق، سیم کشی های حساس، کابل کشی در مسیرهای طولانی و همچنین مسیر عبور کابل های نوری کاربرد دارد.

مواد سازنده سینی فلزی کابل برق

با توجه به اهمیت استفاده از سینی های مخصوص برای کابل کشی، انواع فلزات با مقاومت و ثبات بالا برای ساخت این تجهیزات به کار می روند. اکثر این سینی ها از فلزات مقاوم در برابر خوردگی تهیه می شوند؛ فولاد کم کربن، استیل ضد زنگ، آلیاژهای آلومینیوم و یا فلزی با پوشش محافظ گالوانیزه روی (Zn) یا اپوکسی، نمونه هایی از این مواد اولیه هستند. انتخاب مواد اولیه برای ساخت سینی فلزی به شرایط محیط عملیاتی از نظر احتمال خوردگی و ملاحظات الکتریکی و همچنین هزینه های این ابزارها دارد.

مهم ترین فلزات برای ساخت سینی های مخصوص کابل های برق به صورت زیر معرفی می شوند:

  • آلومینیوم
  • استیل
  • فولاد ضد زنگ
  • آلیاژ با روکش گالوانیزه

سینی فلزی کابل برق

سینی فلزی کابل برق

قیمت سینی فلزی کابل برق

قیمت سینی ها برای کابل ها و سیم های برق به عواملی نظیر ابعاد و اندازه های سینی ها، نوع مواد اولیه برای ساخت، مدل سینی، قیمت آلیاژها و فلزات در بازار، نوع کاربرد سینی ها در نصب و ویژگی های فیزیکی و مکانیکی آنها بستگی دارد.

آنچه هنگام خرید و نصب سینی های فلزی کابل برق اهمیت دارد این است که این صفحات ممکن است تحت تأثیر انبساط حرارتی یا انقباض قرار گیرند؛ بر همین اساس باید هنگام نصب، طول سینی و فواصل استاندارد در اطراف آن را به دقت ارزیابی نمود. فواصل میان لنگرها یا شکاف صفحات باید به گونه ای باشد که امکان منبسط شدن عادی را برای سینی ها فرآهم آورد. برای نصب این سینی ها و کابل های برق، استفاده از خدمات متخصصان فنی در این زمینه ضروری است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.