لوله-گالوانیزه-گرم

لوله برق گالوانیزه گرم

فروش ویژه لوله برق گالوانیزه گرم کاسپین پایپ

لوله برق گالوانیزه گرم کاسپین پایپ که به روش تولید از ورق گالوانیزه گرم انجام می شود . یکی از لوله های پر مصرف و مقرون به صرفه برای استفاده در محیط های بیرونی و باز می باشد. موارد استفاده لوله برق گالوانیزه گرم  عبور کابل های برق و شبکه و سیستم های امنیتی و نصب در محیط های بیرونی می باشد.

لوله بر اساس استاندارد BS 40430  تولید می گردد.

مزایای لوله برق گالوانیزه کاسپین پایپ :

  • قیمت مناسب نسبت به سایر محصولات مشابه (لوله های برق استنلس استیل )
  • اتصالات آسان و در دسترس ( بوشن گالوانیزه گرم و ….. )
  • طول مناسب ۳ متری جهت حمل و نقل آسان و نصب راحت

به منظور جلوگیرى از خوردگى لوله هاى برق ، از ورق گالوانیزه گرم استفاده می شود . لوله های برق گالوانیزه گرم کاسپین پایپ به روش متداول استفاده از ورق گالوانیزه گرم و تولید لوله طبق استاندارد انجام می گردد . و انتهاى لوله هاى گالوانیزه دنده شده و با درپوش پلاستیکى رنگى که به منظور حفاظت از سطوح دنده ها و شناسایى آن نصب می شوند پوشش می شوند.

مشخصات محصول تولیدى کاسپین پایپ ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى لوله ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

لوله برق گالوانیزه گرم

لوله گالوانیزه گرم

نحوه تولید لوله گالوانیزه گرم

در ساختار این نوع از لوله های برق، از فلز روی به عنوان یک لایه محافظتی استفاده می شود. به همین منظور برای اینکه فلز روی به خوبی به سطح لوله های فولادی چسبیده و یک لایه محافظتی روی سطح آن ها تشکیل دهند، ابتدا لوله های فولادی را در محلول های اسیدی غوطه ور می کنند. تا هر گونه آلودگی و یا زنگ زدگی روی سطح ورق وجود دارد از بین برود. سپس برای تولید لوله گالوانیزه گرم، حوضچه ای از فلز روی مذاب تهیه شده و لوله های فولادی تهیه شده از ورق ها، درون آن غوطه ور می شوند.

از آنجایی که دمای حوضچه تقریبا ۴۵۰ درجه سانتیگراد است، پس از گذشت یک دقیقه پیوند اتم های آهن شکسته شده و اتم فلز روی با اتم ها اهن پیوند برقرار می کند‌. در این هنگام لوله از حوضچه مذاب خارج شده و در معرض هوا و بخار آب قرار می گیرد تا روی اضافی از سطح لوله پاک گردد. سپس برای اینکه روی و آهن با یکدیگر تشکیل آلیاژ ندهند یا به عبارتی در هم مخلوط نشوند، باید لوله در آب سرد فرو رود. به این ترتیب لوله فولادی آبکاری شده و در برابر رطوبت مقاوم می شود.

مشخصات فنی لوله گالوانیزه گرم

به طور کلی عمق نفوذ فلز روی در لوله برق گالوانیزه گرم ، نسبت به سایر روش های گالوانیزاسیون بیشتر است. در این روش فلز روی تا عمق ۱۳۰ میکرون از سطح در لوله فولادی نفوذ می کند. این در حالی است که در روش آبکاری سرد، عمق نفوذ فلز روی به ۲۵ میکرون می رسد. با توجه به عمق نفوذ فلز روی در سطح لوله فولادی می توان طول عمر لوله گالوانیزه گرم را تا ۳۰ سال تخمین زد. از دیگر مشخصات لوله گالوانیزه گرم، می توان به شکل ظاهری آن اشاره کرد.

از آنجایی که لوله گالوانیزه گرم در شرایط دمایی بالا، ابکاری می شود، دارای سطح براقی است. از طرفی اکثر لوله های تولید شده به این روش در دو سر انتهایی خود دارای رزوه هستند. این لوله ها دارای استحکام بالایی بوده و در برابر نیروهای خارجی بسیار مقاوم هستند.

لوله برق گالوانیزه گرم

لوله فولادی گالوانیزه گرم

کاربرد لوله برق گالوانیزه گرم

لوله برق گالوانیزه گرم یکی از پرطرفدارترین لوله های موجود در صنعت است که با قابلیت های بسیار زیاد خود توانسته بسیاری از مشکلات موجود در تاسیسات برقی را بهبود ببخشد. این نوع از لوله ها به گونه ای طراحی شده که در بدترین شرایط آب و هوایی از خود مقاومت نشان داده و استحکام بالایی داشته باشد. به طور کلی استفاده از این لوله باعث می شود که تا طول عمر تاسیسات برقی ساختمان ها و به ویژه صنایع به طور قابل توجهی افزایش پیدا کند.

در لوله گالوانیزه ای به منظور محافظت از سیم ها و کابل های تاسیسات برقی به کار گرفته می شود، از فلز روی به عنوان لایه محافظ در برابر رطوبت و خوردگی استفاده می شود. به طور کلی ماهیت فلز روی به گونه ای است که علاوه بر مقاومت در برابر خوردگی، در برابر سایش نیز از خود مقاومت نشان دهد.

فروش لوله برق گالوانیزه گرم کاسپین پایپ

به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان کاسپین پایپ در زمینه ی فروش لوله برق گالوانیزه گرم ، پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.