لوله برق گالوانیزه گرم PG 16

لوله برق گالوانیزه گرم PG 16

لوله برق گالوانیزه گرم PG 16

لوله برق گالوانیزه گرم PG 16 کاسپین پایپ که به روش تولید از ورق گالوانیزه گرم انجام می شود . یکی از لوله های پر مصرف و مقرون به صرفه برای استفاده در محیط های بیرونی و باز می باشد. موارد استفاده لوله برق گالوانیزه گرم  عبور کابل های برق و شبکه و سیستم های امنیتی و نصب در محیط های بیرونی می باشد.

ضخامت لوله گالوانیزه pg16 بصورت استاندارد ۱ میلیمتر و به صورت سفارشی ۱٫۲۵ و ۱٫۵ هم تولید می گردد.

لوله گالوانیزه pg16 در طول سه متری و در بسته های ۱۹ شاخه ای معادل ۵۷ متر بسته بندی می گردد.

لوله بر اساس استاندارد BS 40430  تولید می گردد.

مزایای لوله برق گالوانیزه pg16  کاسپین پایپ

  • قیمت مناسب نسبت به سایر محصولات مشابه (لوله های برق استنلس استیل )
  • اتصالات آسان و در دسترس ( بوشن گالوانیزه گرم و ….. )
  • طول مناسب ۳ متری جهت حمل و نقل آسان و نصب راحت

مشخصات محصول تولیدى کاسپین پایپ  ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى لوله ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

لوله برق گالوانیزه گرم PG 16

سایز لوله برق گالوانیزه گرم

  • لوله برق گالوانیزه گرم PG21
  • لوله برق گالوانیزه گرم PG42
  • لوله برق گالوانیزه گرم PG16
  • لوله برق گالوانیزه گرم PG36
  • لوله برق گالوانیزه گرم PG48
  • لوله برق گالوانیزه گرم PG13.5
  • لوله برق گالوانیزه گرم PG29

از آنجایی که موضوع این مقاله در مورد ویژگی های لوله برق گالوانیزه گرم pg16 است سعی می کنیم به صورت اختصاصی ابعاد این نوع از لوله های برق پرکاربرد را مورد بررسی قرار دهیم. همان طور که گفته شد ضخامت استاندارد آن ها معمولاً ۰٫۱ سانتی متر است که با توجه به زمینه ی کاری این لوله ها کاملاً متعادل است. اما سوال اصلی در مورد متغیرهای وزن و قطر داخلی لوله برق گالوانیزه گرم pg16 است.

اینکه به ازای یک ابعاد طولی و قطر داخلی و همچنین ضخامت مذکور دارای چه مقدار وزن در یک شاخه ی ۳ متری هستند. قطر لوله برق گالوانیزه گرم pg16 برابر ۲۲٫۵ میلیمتر است که در این ابعاد معمولا دارای وزن ۰٫۵۲۳ کیلوگرم در هر متر خود است که با احتساب شاخه ی ۳ متری می توان وزنی بالغ بر ۱٫۵۶۹ کیلوگرم را برآورد کرد.

از طرفی اگر ضخامت لوله به عنوان مثال ۱٫۲ میلیمتر تغییر یابد وزن هر شاخه ی ۳ متری برابر ۱٫۹۵ کیلوگرم خواهد شد که بر خلاف انواع لوله فولادی آب و گاز فوق العاده سبک می باشند. درواقع ماهیت کاری لوله برق به این صورت است که سبک بودن آن ها بزرگترین مزیت این قبیل از لوله ها محسوب می شود که باعث تسریع در روند لوله گذاری و اتمام زود هنگام عملیات نصب و اتصال لوله ها خواهد شد.

نصب و اتصال لوله برق گالوانیزه گرم pg16

لوله برق گالوانیزه گرم pg16 همان طور که ذکر شد دارای ابعاد استاندارد تعریف شده است به همین دلیل نمی توان فرآیند نصب و اتصال آن ها را با دیگر لوله های سایز بزرگ یکسان دانست. معمولاً برای اتصال لوله های قطورتر و سنگین تر از یکسری اتصالات بزرگتر استفاده می کنیم تا بتوانیم حجم و جرم فزاینده ی آن ها را در اتصال به سازه کنترل کنیم.

اما در مورد لوله برق گالوانیزه گرم pg16 فرآیند نصب قدری متفاوت و البته سهل و آسان خواهد بود. با توجه به سایز لوله استفاده از انواع بست لوله فولادی برق که از نوع بدون پایه هستند نیز کفایت می کند. اگر به هر دلیلی نصب مستقیم لوله ها به سازه و دیواره ی آن میسر نبود می توان عملیات انتقال لوله ها را بصورت معلق و با استفاده از انواع بست اسپیت یا دو سر پیچ انجام داد. علاوه بر این در مسیر لوله گذاری مجموعه ای از اتصالات لوله فولادی که دو یا چندین لوله را به طور همزمان به هم مرتبط می کنند نیز وجود دارد که در کنار اتصالات مستقیم سازه ای به آن ها اتصالات بین لوله ای نیز گفته می شود.

در مورد این قطعات نکته ی مهم توجه به سایز آن ها و زمان بکارگیری آن هاست. به طور مثال شما نمی توانید از اتصالات سه راهی یا T شکل و یا زانوها در هر نقطه ی شبکه ی لوله کشی استفاده کنید بلکه بستگی به مسیر هدایت لوله برق گالوانیزه گرم pg16 و معماری کلی سازه دارد.

نصب و اتصال لوله برق گالوانیزه گرم pg16

لوله برق گالوانیزه گرم pg16 و انواع اتصالات آن

اتصالات بین لوله ای جزو قطعات فوق العاده کاربردی در جهت مسیریابی صحیح لوله برق گالوانیزه گرم pg16 می باشد. بدون این قطعات عملاً هیچگونه شبکه یا سیستم لوله کشی شکل نخواهد گرفت. با توجه به ساخت لوله های برق در متراژهای ۳ متری همواره به یک اتصال بین لوله ای دو سر رزوه با نام بوشن ها یا کوپلینگ نیاز خواهیم داشت تا مسیر لوله برق گالوانیزه گرم pg16 در یک خط مستقیم ادامه یابد.

اتصال دهنده ی مهم دیگر کاندولت های درب دار هستند که در اشکال سه راهی، مستقیم، زانویی تولید می شوند. این قطعات معمولاً زمانی استفاده می شوند که میان کابل های برق یک اتصال برقرار شده است. وجود درپوش در کاندولت شرایط لازم برای بازرسی یا تغییر محل اتصالات یا برقراری انشعابات ثانویه را مهیا می کند. کاندولت ها را می توان از جمله مهمترین و پرکاربردترین قطعات اتصال دهنده در نصب و اتصال انواع لوله برق قلمداد کرد که سایر اتصالات از قبیل انواع تبدیل لوله برق گالوانیزه گرم pg16 در مراحل بعدی استفاده قرار دارند.

جنس و متریال ساخت لوله برق گالوانیزه گرم pg16

عملیات گالوانیزاسیون معمولاً بر روی لوله های با ساختار سخت که از آلیاژهایی همچون استیل کربنی ساخته شده اند انجام می شود. به همین دلیل لوله برق گالوانیزه گرم pg16 از با کیفیت ترین آلیاژهای فولادی تولید می شوند. این متریال در میان فلزات آهنی به واسطه داشتن درصد قابل توجهی از کربن و همچنين ترکیباتی همچون کروم ،نیکل، مولبیدن، منگنز و سایر ترکیبات تکمیل کننده بالاترین سطح استحکام را دارند.

از مزیت‌های این جنس از لوله قابلیت نصب در زیر مصالح و حالت مدفون است که شرایط نامساعد محیطی هیچگونه تغییری در ساختار کلی لوله برق گالوانیزه گرم pg16 ایجاد نمی کند. ضخامت کنترل شده ی آن ها باعث شده است تا جرم پایین تری داشته باشند چرا که این نوع از لوله تنها حامل کابل های برق هستند و نیازی به افزایش ضخامت بیش از حد ندارند.

در مقابل انواع لوله فولادی مختص انتقال سیالات دارای ضخامت بیشتری می باشند زیرا برای کنترل و هدایت سیالات پرفشار نیاز به لوله های قوی تری است. نکته ی مهم دیگر مربوط به پوششی است که در پایان مراحل ساخت لوله روی لوله برق گالوانیزه گرم pg16 قرار می گیرد. این پوشش ها را معمولا تحت عنوان ترکیبات محلول زینک مذاب می شناسند که تنها با هدف جلوگیری از زنگ زدگی لوله مورد استفاده قرار می گیرند.

این پوشش باعث می شد تا عمر و دوام لوله به مراتب افزایش یابد. بنابراین اگر در محیط های پر تنش قصد استفاده از لوله برق گالوانیزه را دارید قطعاً بهترین گزینه را انتخاب کرده اید.

جنس و متریال ساخت لوله برق گالوانیزه گرم pg16

قیمت لوله برق گالوانیزه pg16

شرکت پتروکاسپین با توجه به تهیه ی حجم بسیار گسترده از انواع لوله برق در سایزهای مختلف بالاخص لوله برق گالوانیزه گرم pg16 همواره پاسخگوی درخواست های مشتریان بوده است. از طرفی با توجه به وفور این لوله ها در بازار همواره قیمت متعادل آن ها در شرایط راضی کننده حفظ شده است. به همین دلیل تنها تفاوت قیمتی که در انواع لوله برق ایجاد می شود مرتبط با سایز آن هاست.

جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵

نظرات

نظرات بسته شده اند.