لوله برق گالوانیزه گرم PG 29

لوله برق گالوانیزه گرم PG 29

لوله برق گالوانیزه گرم PG 29

لوله برق گالوانیزه گرم PG 29 کاسپین پایپ که به روش تولید از ورق گالوانیزه گرم انجام می شود . یکی از لوله های پر مصرف و مقرون به صرفه برای استفاده در محیط های بیرونی و باز می باشد. موارد استفاده لوله برق گالوانیزه گرم  عبور کابل های برق و شبکه و سیستم های امنیتی و نصب در محیط های بیرونی می باشد.

ضخامت لوله گالوانیزه pg 29 بصورت استاندارد ۱٫۵ میلیمتر و به صورت سفارشی ۱٫۲۵ و ۲ هم تولید می گردد.

لوله گالوانیزه pg 29 در طول سه متری و در بسته های ۱۰ شاخه ای معادل ۳۰ متر بسته بندی می گردد.

لوله بر اساس استاندارد BS 40430  تولید می گردد.

مزایای لوله برق گالوانیزه pg29  کاسپین پایپ

  • قیمت مناسب نسبت به سایر محصولات مشابه (لوله های برق استنلس استیل )
  • اتصالات آسان و در دسترس ( بوشن گالوانیزه گرم و ….. )
  • طول مناسب ۳ متری جهت حمل و نقل آسان و نصب راحت

مشخصات محصول تولیدى کاسپین پایپ ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى لوله ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

سایز لوله برق گالوانیزه گرم

  • لوله برق گالوانیزه گرم PG21
  • لوله برق گالوانیزه گرم PG42
  • لوله برق گالوانیزه گرم PG16
  • لوله برق گالوانیزه گرم PG36
  • لوله برق گالوانیزه گرم PG48
  • لوله برق گالوانیزه گرم PG13.5
  • لوله برق گالوانیزه گرم PG29

لوله برق گالوانیزه گرم PG 29

وزن سبک لوله برق گالوانیزه گرم pg29 در کنار مقاومت بالا

یکی از معیارهای مهمی که در مورد لوله برق گالوانیزه باید مد نظر قرار دهیم وزن پایین آن ها در قبال مقاومت و سختی بالا می باشد. اینکه بسیاری از خریداران تصور می کنند هر چقدر وزن لوله ها بیشتر باشد دارای استحکام بالا خواهند باید بگوییم همیشه اینگونه نیست. لوله برق گالوانیزه گرم pg29 از جمله مزیت های خوبی که دارد این است که به ازای هر متر طول شاخه خود تنها دارای وزن ۰٫۸۹۷ کیلوگرم است.

با توجه به ساخت این لوله ها در شاخه های ۳ متری می توانند به وزن ۲٫۶۹۱ کیلوگرم برسند. این مقدار وزن برای یک لوله فولادی برق بسیار ایده آل و عالی می باشد. زیرا فرآیند نصب و اتصال لوله ها در این شرایط بسیار سهل و آسان و از همه مهمتر بسیار ایمن خواهد شد. اتصالات دیواری دیگر متحمل وزن بالای لوله ها نخواهند شد و براحتی نیروی وزن پایین آن ها را کنترل می کنند. بنابراین لوله برق گالوانیزه گرم pg29 به واسطه ی جنس فولاد خود دارای دوام و طول عمر بالا و سهل الحمل می باشند.

ضخامت استاندارد لوله برق گالوانیزه گرم pg29

اصولاً لوله های برق دارای یک ضخامت کنترل شده و استاندارد هستند که به دلیل نوع کاربری خود بسیار معقول می باشد. اغلب لوله های حامل سیال دارای ضخامت به نسبت بالا هستند البته این به دلیل طبیعت کاری آن هاست. چرا که در وهله ی اول در سطح زمین و در برخی مواقع به حالت مدفون بکار گرفته می شوند و افزایش ضخامت آن ها علی رغم وزن بالایی که ایجاد می کنند چندان مهم نیست زیرا نیروی وزن آن ها توسط زمین مهار می شود.

اما لوله برق گالوانیزه گرم pg29 اینگونه نیست. آن ها غالبا به صورت معلق، دیواری و گاهی سقفی بکار گرفته می شوند و باید به تولید با ضخامت کنترل شده اهمیت ویژه ای بدهیم. لوله برق گالوانیزه گرم pg29 تنها دارای ضخامت ۱ میلیمتر هستند که با توجه به نوع کارکردی که دارند فوق العاده عالی است. البته لوله برق pg36 ،لوله برق pg42 و لوله برق pg48 معمولا در ضخامت های ۱٫۲۵ تا ۱٫۵ میلیمتر تولید می شوند که به دلیل افزایش قطر لوله این افزایش ضخامت انجام می شود.

لوله های pg29 دارای قطر لوله ۳۷ میلیمتر هستند که با تبدیل واحد سانتیمتر ۳٫۷ سانتی متر می باشند. در این ابعاد حجم قابل توجهی از کابل های برق را در خود جای می دهند.

لوله برق گالوانیزه گرم PG 29

قابلیت استفاده لوله برق گالوانیزه گرم pg29 در زیر مصالح

لوله برق گالوانیزه گرم pg29 علی رغم آمار بالا در کاربردهای روکار سازه به جهت جنس فلز گالوانیزه قابلیت استفاده در زیر مصالح را نیز دارند. درواقع این مورد یکی از استثنائات است چرا که بیشتر شرکت های صنعتی ترجیح می دهند عملیات لوله گذاری برق را روی بدنه ی سازی و به حالت نمایان یا روکار نصب کنند. اما همیشه این کار عملیاتی نخواهد بود.

زیرا در بعضی از صنایع خاص به دلیل محدودیت های ساختاری محیط و وجود تنش های بسیار آسیب زننده در محیط به ناچار رو به استفاده از لوله برق گالوانیزه گرم pg29 در زیر مصالح می آوریم. همان طور که می دانید لوله های فولادی برق عایق گرما نیستند و در صورت مجاورت با هرگونه عامل حرارت زای محیط براحتی حرارت موجود را به کابل ها منتقل می کنند و باعث صدمه به آن ها خواهند شد.

بنابراین اگر فکر می کنید تجهیزات کاری شما به لحاظ انتقال حرارت و گرما روی لوله ها تاثیر مستقیم می گذارند و شما دارای محدودیت فضای نصب هستید، قرار دادن لوله ها در زیر مصالح منطقی تر خواهد بود.

عدم تاثیر رطوبت محیط بر لوله برق گالوانیزه گرم pg29

قطعات و تجهیزات حمایت کننده ی انواع کابل برق اکثرا از جنس فلز و ورق های فولادی ساخته و پرداخته می شوند. البته یکسری لوله های پلیمری تحت عنوان لوله برق pvc نیز تولید می شود که کاربردهای خاص خود را دارند. اما موضوع اصلی در مورد جنس فلز لوله برق گالوانیزه گرم pg29 و میزان دوام آن در مقابل رطوبت محیط است. لوله های فولادی بیشتر به دلیل استحکام فوق‌العاده عالی خود شناخته می شوند اما آیا می دانید که همین جنس مستحکم می تواند در طولانی مدت در صورت عدم انجام مراحل مقاوم سازی یا پوشش دهی، آسیب پذیر باشند؟

برای جلوگيري از این اتفاق کلیه ی تولید کنندگان یا از متریال ضد زنگ استنلس استیل استفاده می کنند که مقاومت ذاتی در برابر رطوبت دارند و یا اینکه لوله های فولادی را در یک مرحله ی بخصوص تحت عنوان گالوانیزاسیون در حمام حاوی زینک مقاوم سازی می کنند. پوشش زینک تا به امروز یک روش عالی برای دوام فلز در محیط های رطوبت زا و یا حتی در برابر اتمسفر محیط است. البته در ادامه در مورد نحوه گالوانیزه کردن لوله برق گالوانیزه گرم pg29 صحبت می کنیم.

عدم تاثیر رطوبت محیط بر لوله برق گالوانیزه گرم pg29

چگونگی گالوانیزاسیون لوله برق pg29

قطعا تا به امروز اگر در حوزه صنعتی فعالیت می کنید نام گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد را بارها شنیده اید. این سوال نیز ممکن است در ذهن شما ایجاد شود که کدام روش برای لوله ها مقاومت بیشتری ایجاد می کنند. این دو روش معمولا با نام لاتین cold galvanized و hot dip galvanized شناخته می شوند که هر کدام تحت عملیاتی خاص روی قطعات فلزی و لوله ها پیاده سازی می شوند. قبل از هر چیز باید بگویم، مقاومتی که روش گالوانیزه گرم بر روی لوله برق گالوانیزه گرم pg29 ایجاد می کنند به مراتب بیشتر از روش سرد است.

اگر محیط صنعتی شما جزو مکان های بسیار تنش زا محسوب می شود حتما به پوشش گالوانیزه گرم لوله برق خود دقت کنید. در روش پوشش دهی گرم ابتدا یک محلول مذاب دما بالا از زینک تهیه می کنند. سپس قطعات فلزی از جمله اتصالات لوله فولادی برق و دیگر قطعات را در این حوضچه محتوی زینک غرق می کنند تا تمامی سطوح لوله آغشته به این ماده شود. در این شرایط محلول زینک مذاب با حداکثر چسبندگی روی لوله ها قرار می گیرند و مقاومت لوله برق گالوانیزه گرم pg29 را در شرایط سخت محیط تضمین می کنند.

جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵