لوله برق گالوانیزه گرم PG 42

لوله برق گالوانیزه گرم PG 42

لوله برق گالوانیزه گرم PG 42

لوله برق گالوانیزه گرم PG 42 کاسپین پایپ که به روش تولید از ورق گالوانیزه گرم انجام می شود . یکی از لوله های پر مصرف و مقرون به صرفه برای استفاده در محیط های بیرونی و باز می باشد. موارد استفاده لوله برق گالوانیزه گرم  عبور کابل های برق و شبکه و سیستم های امنیتی و نصب در محیط های بیرونی می باشد.

این لوله ها در بهترین شرایط می توانند کابل های برق را از بروز هرگونه آسیب دیدگی محافظت کنند. لوله برق گالوانیزه گرم pg42 به واسطه ی جنس و متریال استیل خود دارای مقاومت و استحکام بسیار بالایی در برابر عوامل تهدیدزای محیط دارند. علاوه بر این با استفاده از بروزترین تکنولوژی های روز دنیا تحت عملیات گالوانیزاسیون قرار می گیرند. این ویژگی منحصر به فرد فلزات یک استفاده ی طولانی مدت را برای انواع لوله فولادی برق تضمین می کنند.

ضخامت لوله گالوانیزه pg42 بصورت استاندارد ۱٫۵ میلیمتر و به صورت سفارشی ۲و ۲٫۵ هم تولید می گردد.

لوله برق گالوانیزه گرم pg42 در این ضخامت کنترل شده علاوه بر حفظ استحکام و مقاومت بالای خود دارای وزن پایین نیز خواهند بود. این خاصیت لوله ها باعث می شود تا حمل و نصب آن ها بر روی سازه به راحت ترین شکل ممکن انجام شود.

لوله گالوانیزه pg42 در طول سه متری و در بسته های ۵ شاخه ای معادل ۱۵ متر بسته بندی می گردد. این نوع بسته بندی باعث می شود تا شرایط حمل و نقل آن ها به بهترین شکل و در امنیت کامل تا محل پروژه انجام شود.

لوله بر اساس استاندارد BS 40430  تولید می گردد. این استاندارد نماد موسسه استاندارد بریتانیا است که معمولاً در حوزه ی تعریف استانداردهای فنی فعالیت می کند.

مزایای لوله برق گالوانیزه pg42  کاسپین پایپ

 • قیمت مناسب نسبت به سایر محصولات مشابه (لوله های برق استنلس استیل )
 • اتصالات آسان و در دسترس ( بوشن گالوانیزه گرم و ….. )
 • طول مناسب ۳ متری جهت حمل و نقل آسان و نصب راحت
 • استفاده از متریال بسیار مرغوب استیل در ساخت و تولید لوله برق گالوانیزه گرم pg42
 • دارای پوشش محافظ زینک به جهت افزایش دوام و مقاومت در برابر فرآیندهای زنگ زدگی و خوردگی
 • وزن پایین به نسبت ابعادی که دارد.

مشخصات محصول تولیدى کاسپین پایپ ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى لوله ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

لوله برق گالوانیزه گرم pg42

سایز لوله برق گالوانیزه گرم

 • لوله برق گالوانیزه گرم PG21
 • لوله برق گالوانیزه گرم PG42
 • لوله برق گالوانیزه گرم PG16
 • لوله برق گالوانیزه گرم PG36
 • لوله برق گالوانیزه گرم PG48
 • لوله برق گالوانیزه گرم PG13.5
 • لوله برق گالوانیزه گرم PG29

ابعاد و سایز لوله برق گالوانیزه گرم pg42

لوله برق گالوانیزه گرم pg42 از لحاظ قطر درونی لوله و وزن با سایر لوله ها متفاوت هستند. قطر مناسبی که برای این لوله ها در نظر می گیرند برابر ۵۴ میلیمتر است. این لوله ها با این ابعاد به ازای هر متر دارای وزنی معادل ۱٫۳۲ کیلوگرم هستند. شما می توانید یک حجم قابل توجهی از کابل ها و سیم های برق را توسط این لوله ها پشتیبانی و حمایت کنید.

در شاخه های سه متری لوله برق گالوانیزه گرم pg42 وزن کلی آن ها برابر ۳٫۹۶ کیلوگرم خواهد شد. در این وزن کم شما می توانید براحتی آن ها را از زمین بلند کرده و در ناحیه ی مورد نظر خود در سازه نصب کنید. با این ویژگی های ساختاری دیگر نگران ریزش یا جدا شدن لوله ها از محل اتصال خود نخواهیم بود چرا که وزن پایین آن ها امنیت شبکه ی لوله ای برق را نیز تأمین می کند.

مشخصات ساختاری لوله برق گالوانیزه گرم pg42

این لوله ها از فلز سخت کاری شده ی فولادی ساخته می شوند. گرچه دارای ضخامت به نسبت کم یا کنترل شده می باشند اما دارای دوام و استحکام بالایی هستند. مشخصات دیگری که این لوله ها از آن برخوردار هستند گالوانیزه بودن آن هاست. همان طور که می دانید غالباً دو نوع فرآیند گالوانیزاسیون داریم که شامل گالوانیزه گرم و سرد می باشد.

در گالوانیزه سرد معمولا با استفاده از اسپری های غنی از زینک فلز را پوشش دهی می کنند. اما در روش گرم به طور مستقیم سعی می کنم فلز را در درون حمام مذاب زینک غوطه ور سازند. لوله برق گالوانیزه گرم pg42 نیز همان طور که از نام آن مشخص است به روش گرم یا عمقی گالوانیزه می شوند. فرآیند گالوانیزه گرم نسبت به سرد از دوام بسیار بالاتری برخوردار است. البته نیازمند طی یک پروسه ی به نسبت پیچیده ای نیز هستند.

مشخصات ساختاری لوله برق گالوانیزه گرم pg42

نقش بوشن ها در اتصالات لوله برق گالوانیزه گرم pg42

یکی از اتصالات فوق‌العاده حیاتی برای پیوند دو لوله برق همسان یا سازگار به یکدیگر، بوشن ها می باشند. معمولاً با عنوان کوپلینگ گالوانیزه نیز از آن ها یاد می شود. بوشن لوله برق گالوانیزه گرم pg42 از دو سمت در دیواره ی داخلی آن دارای رزوه می باشند که لوله های با سایز یکسان از دو طرف به این بوشن ها پیچ می شوند. یکی از دلایل ساخت بوشن ها درواقع محدودیت ابعادی لوله برق گالوانیزه گرم pg42 می باشد.

همان طور که گفته شد شاخه های لوله در سایز ۳ متری تولید می شوند. از طرفی ممکن است در سازه نیازه به انتقال کابل در مسیر مستقیم با طول بیشتر از ۳ متر باشد که در این شرایط با نصب یک بوشن بین دو لوله یک مسیر لوله ای مستقیم ۶ متری ایجاد می شود. اینکه در چه نقاطی از شبکه ی لوله کشی برق از این قطعات اتصال دهنده استفاده کنیم کاملا بستگی به مسیریابی کابل ها و نحوه ی هدایت آن ها دارد. سایز و اندازه ی بوشن ها دقیقاً مطابق لوله ها طراحی و ساخته می شوند.

اتصالات کاندولت در لوله برق گالوانیزه گرم pg42

اتصال دهنده ی پرکاربرد دیگر، کاندولت ها یا اتصالات درپوش دار هستند که به وفور در مسیر لوله های حامل کابل، بالاخص لوله برق گالوانیزه گرم pg42 قرار می گیرند. با استفاده از این قطعات درپوش دار می توان انشعابات متعددی از کابل ها را در جهت های مختلف برقرار کرد.

امتیاز ویژه ای که کاندولت لوله برق از آن برخوردار است داشتن یک درپوش متحرک است که سبب می شود شرایط لازم برای تغییر اتصالات و انشعابات کابل برق و از همه مهمتر عیب یابی و بازرسی اتصالات کابل ها میسر شود. طرح های مختلفی از کاندولت لوله برق گالوانیزه گرم pg42 وجود دارد که شانل زانویی ها، سه راهی، و کاندولت مستقیم می شوند.

اتصالات کاندولت در لوله برق گالوانیزه گرم pg42

کاربردهای گسترده ی انواع لوله برق

لوله های حامل کابل برق در بسیاری از مراکز صنعتی و تولیدی که دارای یک شرایط محیطی آسیب زننده و به اصطلاح تنش زا هستند به کار گرفته می شوند. بنابراين کلیه ی کارخانجات صنعتی که در حال استفاده از تجهیزات و ماشین آلات سنگین هستند قطعا از کابل های فشار قوی برای راه اندازی خط تولید خود استفاده می کنند. انتقال این کابل ها از منبع تغذیه ی اصلی تا اتاق توزیع معمولا با استفاده از لوله برق گالوانیزه گرم pg42 و دیگر سایزهای آن انجام می شود.

سطح ایمنی بالایی که این لوله ها برای کابل های برق مهیا می کنند عملاً سبب جلوگیری از هرگونه صرف هزینه برای جایگزینی کابل ها خواهد شد. چرا که لوله برق گالوانیزه گرم pg42 دوام و پایداری چندین ساله ی کابل ها را تضمین می کنند. حال آنکه خود لوله ها نیز به جهت جنس استیل و گالوانیزه بودن یک مدت استفاده طولانی دارند.

قیمت لوله برق گالوانیزه pg42

جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵