لوله گالوانیزه گرم‎

لوله گالوانیزه گرم

لوله برق گالوانیزه گرم

لوله برق گالوانیزه گرم کاسپین پایپ که به روش تولید از ورق گالوانیزه گرم انجام می شود . یکی از لوله های پر مصرف و مقرون به صرفه برای استفاده در محیط های بیرونی و باز می باشد. موارد استفاده لوله برق گالوانیزه گرم  عبور کابل های برق و شبکه و سیستم های امنیتی و نصب در محیط های بیرونی می باشد.

لوله بر اساس استاندارد BS 40430  تولید می گردد.

مزایای لوله برق گالوانیزه گرم

به منظور جلوگیرى از خوردگى لوله هاى برق  ، از ورق گالوانیزه گرم استفاده می شود . لوله های برق گالوانیزه گرم کاسپین پایپ به روش متداول استفاده از ورق گالوانیزه گرم و تولید لوله طبق استاندارد انجام می گردد . و انتهاى لوله هاى گالوانیزه دنده شده و با درپوش پلاستیکى رنگى که به منظور حفاظت از سطوح دنده ها و شناسایى آن نصب می شوند پوشش می شوند.

مشخصات محصول تولیدى کاسپین پایپ  ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى لوله ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

کاربرد لوله گالوانیزه گرم

لوله گالوانیزه گرم برای انتقال گاز زغال سنگ موجود در معادن و همچنین انتقال بخار مورد استفاده قرار می گیرد. در گذشته از این لوله ها برای انتقال آب استفاده می شد. اما از آنجا که عمر این لوله ها محدود بوده است، پس از مدتی دچار زنگ زدگی می شدند.

پس از مدتی آهن های اکسید شده با آبی که در این لوله ها جریان داشت، ترکیب می شد و رنگ آن را به رنگ زرد، تغییر می داد. همچنین به دلیل زنگ زدگی لوله، جداره داخلی آن صافی خود را از دست داده و زبر میشد. به این ترتیب شرایط تجمع باکتری ها درون لوله ها، فراهم می شد. به همین دلیل در سال ۱۹۶۰ استفاده از لوله گالوانیزه برای انتقال آب ممنوع شد.

لوله گالوانیزه گرم

لوله گالوانیزه گرم

 چرا در لوله گالوانیزه گرم از فلز روی به عنوان روکش استفاده می شود؟

به طور کلی لوله فولادی گالوانیزه، لوله ای از جنس فولاد کربنی است. این لوله ها با توجه به نوع فرآیند آبکاری به دو لوله فولادی گالوانیزه گرم و لوله گالوانیزه سرد تقسیم بندی می شوند. در فرایند گالوانیزاسیون، پوششی از فلز روی بر روی لوله فولادی قرار می گیرد و به این ترتیب مقاومت لوله در برابر رطوبت خوردگی افزایش پیدا خواهد کرد.

از آنجایی که فلز روی نسبت به فولاد به کار رفته در لوله های گالوانیزه فعال تر است، باعث می شود تا لوله فولادی دیرتر در اثر رطوبت آسیب ببیند و به این ترتیب طول عمر لوله های گالوانیزه افزایش پیدا خواهد کرد.

معرفی لوله گالوانیزه گرم

برای تولید لوله فولادی گالوانیزه به روش آبکاری گرم، لوله های فولادی را پس از تمیزکاری در حمامی از فلز مذاب روی که در دمای ۵۰۰ درجه سانتیگراد قرار می دهند. تا به این ترتیب فلز روی در این دمای بر روی سطح لوله ها قرار گیرد. عمل گالوانیزاسیون گرم، یکی از موثرترین راهها برای جلوگیری از زنگ زدگی لوله های فولادی به شمار می رود.

برای اولین بار کشور فرانسه در سال ۱۸۳۶ از لوله گالوانیزه در صنایع خود استفاده کرد و به تدریج و با گسترش صنایع از این لوله ها به عنوان سازه انواع گلخانه استفاده کرد. به طور کلی به لوله های گالوانیزه ای که در سازه های گلخانه ای مورد استفاده قرار می گیرند،

لوله گالوانیزه گلخانه ای نیز گفته می شود. عمق نفوذ فلز روی در لوله های فولادی که از طریق فرآیند آبکاری گرم، گالوانیزه می شوند، از ۳۵ میکرون شروع و تا ۶۵ میکردن ادامه پیدا می کند. این در حالی است که در لوله های گالوانیزه براق یا سرد این عمق نهایتا ۱۵ میکرون خواهد رسید. بنابراین می توان گفت طول عمر لوله های گالوانیزه گرم، از طول عمر لوله های گالوانیزه سرد، بسیار بیشتر است.

لوله گالوانیزه گرم

لوله گالوانیزه گرم‎

سایز لوله گالوانیزه گرم

  •  لوله گالوانیزه گرم PG21
  • لوله گالوانیزه گرم PG42
  • لوله گالوانیزه گرم PG16
  • لوله گالوانیزه گرم PG36
  • لوله گالوانیزه گرم PG48
  • لوله گالوانیزه گرم PG13.5
  • لوله گالوانیزه گرم PG29

قیمت لوله گالوانیزه گرم

به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان کاسپین پایپ در زمینه ی فروش لوله برق گالوانیزه گرم ،پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

مطالب مرتبط