لوله برق گالوانیزه گرم PG13.5

لوله برق گالوانیزه گرم PG13.5

لوله برق گالوانیزه گرم PG13.5

لوله برق گالوانیزه گرم PG13.5 کاسپین پایپ که به روش تولید از ورق گالوانیزه گرم انجام می شود. یکی از لوله های پر مصرف و مقرون به صرفه برای استفاده در محیط های بیرونی و باز می باشد. موارد استفاده لوله برق گالوانیزه گرم عبور کابل های برق و شبکه و سیستم های امنیتی و نصب در محیط های بیرونی می باشد. این لوله ها می توانند در هر شرایطی امنیت کابل های برق را از بسیاری از تنش های محیطی حفظ کنند.

ضخامت لوله برق گالوانیزه pg13.5 بصورت استاندارد ۱ میلیمتر و به صورت سفارشی ۱٫۲۵ و ۱٫۵ هم تولید می گردد. این مقدار ضخامت علاوه بر مقاومت قابل قبولی که به لوله ها می بخشد منجر به کاهش وزن محسوس آن ها نیز خواهد شد.

لوله برق گالوانیزه pg13.5 در طول سه متری و در بسته های ۱۹ شاخه ای معادل ۵۷ متر بسته بندی می گردد. عمدتا شاخه های سه متری مزیت های فراوانی دارند که مهمترین آن حمل و نقل آسان و انجام عملیات نصب و اتصال سریع می باشد. در ادامه ی این مقاله متغیرهایی همچون قطر داخلی این نوع خاص از لوله و وزن هر متر آن را بازگو می کنیم تا بتوانید یک مقایسه ی اساسی نسبت به دیگر لوله های برق موجود انجام دهید.

لوله بر اساس استاندارد BS 40430 تولید می گردد. این کد بر اساس موسسه استاندارد فنی بریتانیا تعریف شده است که کلیه ی تولیدکنندگان در مراحل تولید خود از قواعد و اصول از پیش تعیین شده ی آن تبعیت می کنند. این کد استاندارد تناسب ساختاری لوله را از لحاظ ابعاد طول شاخته قطر خارجی و همچنین ضخامت لوله برق گالوانیزه PG13.5 مورد ارزیابی و بررسی قرار می دهد.

لوله برق گالوانیزه گرم PG13.5

مزایای لوله گالوانیزه pg13.5  کاسپین پایپ

 • قیمت مناسب نسبت به سایر محصولات مشابه (لوله های برق استنلس استیل )
 • اتصالات آسان و در دسترس ( بوشن گالوانیزه گرم و ….. )، بطوریکه لوله برق گالوانیزه pg13.5 متناسب با ابعاد درونی خود دارای اتصالات لوله فولادی یا conduit fitting متعددی هستند که عملاً شرایط لازم برای تشکیل یک شبکه ی منسجم و یکپارچه ی لوله ی برق را مهیا می کند.
 • طول مناسب ۳ متری جهت حمل و نقل آسان و نصب راحت، علاوه بر این در سایزهای مختلفی طراحی و ساخته می شوند تا بتوانند پاسخگوی حجم گسترده ای از کابل های برق باشند.
 • قابلیت نصب و اتصال در زیر مصالح و مدفون که در بسیاری از پروژه های دارای شرایط محیطی و معماری محدود، یک مزیت عالی محسوب می شود.
 • رطوبت، شرایط نامساعد محیطی، نمی تواند منجر به خوردگی، زنگ زدگی و فرسایش لوله برق گالوانیزه pg13.5 شود.
 • فشار و نیروهای فزاینده ی مکانیکی سبب ترک خوردگی، شکست و تغییر شکل ساختاری لوله فولادی برق نمی شود.
 • لوله برق گالوانیزه pg13.5 تحت فرآیند hot dip galvanization در محلول مذاب زینک در دمای حدودی ۵۰۰ تا ۶۰۰ درجه ی سانتیگراد گالوانیزه می شوند که نتیجه ی آن افزایش دوام ، کیفیت و همچنین زیبایی سطح فلز است.
 • قیمت بسیار مقرون به صرفه که باعث شده است شرکت های عظیم صنعتی یک مدیریت جامعی را نسبت به بودجه ی پروژه ی مورد نظر خود داشته باشند.

مشخصات محصول تولیدى کاسپین پایپ ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى لوله ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

سایز لوله برق گالوانیزه گرم

 • لوله برق گالوانیزه گرم PG21
 • لوله برق گالوانیزه گرم PG42
 • لوله برق گالوانیزه گرم PG16
 • لوله برق گالوانیزه گرم PG36
 • لوله برق گالوانیزه گرم PG48
 • لوله برق گالوانیزه گرم PG13.5
 • لوله برق گالوانیزه گرم PG29

مزایای لوله گالوانیزه pg13.5  کاسپین پایپ

هر کدام از انواع لوله استیل برق بالا عمدتاً از لحاظ طول شاخه یکسان هستند مگر در مواردی که لوله ها جهت بکارگیری در پروژه ای خاص به صورت سفارشی دچار تغییر ساختار شوند. تنها وجه تمایز این لوله ها ابعاد قطر داخلی ، وزن لوله و همچنین در مواردی ضخامت آن هاست. البته ممکن است چندین سایز مختلف این لوله ها نیز دارای ضخامت یکسان باشند اما همگی از لحاظ قطر لوله کاملاً گوناگون هستند.

از آنجایی که موضوع این مقاله بیشتر معطوف به لوله برق گالوانیزه pg13.5 است سعی می کنیم کلیه ی ابعاد این نوع لوله ی پرکاربرد را مورد بررسی قرار دهیم. لوله برق گالوانیزه pg13.5 دارای قطر داخلی ۲۰٫۴ میلیمتر هستند که در ضخامت ۱ میلیمتر وزنی بالغ بر ۰٫۴۷۳ کیلوگرم به ازای هر متر دارند. البته اگر بنا به دلایلی ضخامت لوله به ۱٫۲ میلیمتر ارتقاء یابد وزن لوله برق گالوانیزه pg13.5 به ازای ۱ متر ۰٫۵۹۰ کیلوگرم خواهد شد.

انواع اتصالات لوله گالوانیزه pg 13.5

اتصالات لوله برق گالوانیزه pg13.5 را می توان به دو صورت اتصالات سازه ای و اتصالات داخلی خط مسیر لوله طبقه بندی کرد که هر کدام انواع متعددی را شامل می شود. از قطعاتی که برای نصب لوله به سازه ها استفاده می شود عبارتند از  بست گالوانیزه پایه دار ، بست های بدون پایه ، بست های اسپیت یا دو سر پیچ و همچنين یوبولت لوله برق است.

اینگونه بست ها نقش فوق العاده کلیدی در ثابت و پایدار نگه داشتن لوله برق گالوانیزه pg13.5 دارند. از طرف دیگر یکسری اتصالات در مسیر سیستم لوله کشی مورد استفاده قرار می گیرند که شامل انواع کاندولت، تبدیل گالوانیزه، سه راهی درب دار ، زانویی های درب دار و بوشن می شوند که جزو مهمترین قطعات در کنار دیگر تجهیزات اتصال دهنده می باشند.

شما می توانید با بکارگيری کاندولت کلیه ی عملیات های مرتب با نصب و اتصال کابل های برق به يکديگر را انجام دهید. علاوه بر آن به جهت وجود درپوش این امکان وجود دارد تا به بازرسی های دوره ای محل اتصال کابل ها نیز  بپردازید. با توجه به تولید شاخه های متریک لوله در طول محدود ممکن است نیاز باشد تا لوله برق گالوانیزه pg13.5 در مسیر مستقیم طولانی تری ادامه یابد که در آن صورت می توانید با بکارگیری صحیح از انواع بوشن گالوانیزه در سایز مناسب و هماهنگ لوله ها شبکه ی لوله ای با ابعاد گسترده تری را ایجاد کنید.

انواع اتصالات لوله گالوانیزه pg 13.5

نصب و راه اندازی شبکه‌های لوله کشی برق

قبل از آنکه بخواهید فرآیند لوله گذاری را آغاز کنید یک نقشه ی کلی نسبت به مسیرهایی که قرار است لوله در آن قرار بگیرند ترسیم کنید. طبیعتاً انتخاب مسیرهای کوتاه تر می تواند علاوه بر کاهش هزینه های احتمالی تعمیر و نگهداری قطعات، ایمنی مجموعه را نیز افزایش دهد. لوله برق گالوانیزه pg13.5 در بعضی از پروژه ها به صورت دیواری نصب می شوند. بنابراین لازم است که نسبت به انتخاب انواع بست سازه ای دقت بیشتری شود.

همان طور که ذکر شد لوله برق گالوانیزه pg13.5 دارای قطر داخلی حدوداً ۲ سانتی متری است که به نظر نسبت به لوله های سایز بزرگتر حجم کمتری از کابل را می پذیرد. لذا در این مورد توجه داشته باشید که بیش از ظرفیت لوله برق گالوانیزه pg13.5 از کابل های برق استفاده نکنید.

با توجه به جنس فلزی که این لوله ها دارند بر خلاف انواع لوله برق pvc که عایق حرارتی هستند، لوله های استیل را دور از تجهیزات و ماشین آلات با حرارت بالا نصب کنید تا به واسطه انتقال گرمایی که در لوله های فلزی صورت می‌گیرد، کابل های برق تحت تأثیر قرار نگیرند.

قیمت لوله برق گالوانیزه pg13.5

با توجه به جو رقابتی در بازار فروش تجهیزات پایپینگ، لوله برق گالوانیزه pg13.5 در شرکت پتروکاسپین همواره در یک دامنه قیمتی متعادل به فروش می رسد تا کلیه ی مشتریان گرامی بتوانند حجم خرید خود را به مراتب افزایش دهند.

جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵