لوله خرطومی صنعتی

لوله خرطومی صنعتی چیست؟ کاربردها و مزیت ها

یکی از لوله های بسیار پر کاربرد که معمولاً در پروژه های کابل کشی در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد لوله خرطومی صنعتی می باشد. با توجه به محیط قرارگیری این نوع لوله ها، از لحاظ ساختار مقاومت بسیار بالایی در برابر تنش های محیطی دارند. علاوه بر انعطاف پذیری بالایی که این لوله ها از آن برخوردار هستند، در عین حال می‌توانند یک پوشش ایمن و پایدار برای شبکه های کابل کشی مختلف باشند.

از نظر جنس ساختار معمولاً از پلیمر های pvc طراحی و ساخته می شود. البته نمونه های دیگری نیز از این لوله ها موجود است که از متریال پلی آمید تولید می شوند. از ویژگی های بسیار مهم لوله خرطومی صنعتی مقاومت بالای آنها در برابر حرارت می باشد. با توجه به فعالیت های پر ریسکی که معمولاً در صنایع مختلف انجام می شود نوسانات دمایی همواره وجود دارد. در نتیجه لوله هایی که برای محافظت از کابل های برق استفاده می شوند تا حد مطلوبی میتوانند حرارت را از خود دفع کنند. از این طریق کابلهای برق همچنان بصورت سالم در شبکه باقی می مانند.

کاربردهای لوله خرطومی صنعتی

کاربرد لوله خرطومی صنعتی در پروژه های کابل کشی و سیم کشی برق می باشد. همانطور که می دانید ایجاد شبکه ها و سیستم‌های پیچیده کابل برق در محیط های صنعتی جزو المان های بسیار مهم محسوب می شود. انرژی برق جهت پیشبرد اهداف کارخانه های تولیدی صنعتی همواره مورد نیاز می باشد. به همین دلیل لازم است که در کنار استفاده از انواع لوله فولادی برق از لوله های خرطومی صنعتی نیز استفاده شود.

شما میتوانید این لوله ها را به انواع تابلو برق متصل کنید. البته نمونه های دیگری از لوله خرطومی صنعتی وجود دارد که به صورت فلزی و با روکش پلیمری pvc می باشد که اصطلاحاً به آن لوله خرطومی روکش دار نیز می گویند. این لوله ها معمولاً با استفاده از انواع گلند به جعبه تقسیم برق متصل میشوند. همچنین در پروژه های ایجاد سیستم های هشدار دهنده اطفاء حریق و از همه مهمتر نصب و راه اندازی دوربین های مداربسته فوق العاده کاربردی می باشند.

کاربردهای لوله خرطومی صنعتی

مقاومت بالای لوله خرطومی صنعتی در برابر کاهش و افزایش دما

نوسانات دمایی یکی از اتفاقات رایجی است که معمولاً در محیط های صنعتی اتفاق می افتد. ممکن است محیط کاری مورد نظر شرایطی را فراهم کند که حتی دمای تجهیزات مجاور تا ۱۵۰ درجه سانتیگراد نیز برسند. با توجه به محدودیت های فضا که در پروژه های کابل کشی وجود دارد در برخی مواقع لازم است که لوله خرطومی صنعتی از مجاورت این تجهیزات و یا در نزدیکی آنها عبور کند.

اگر لوله مورد نظر نتواند دمای محیط را تحمل کند عملاً کابل های برق نیز آسیب پذیر خواهند بود. لوله خرطومی صنعتی به گونه ای طراحی شده است که می تواند حداقل دمای ۳۰ درجه زیر صفر و حداکثر ۱۴۰ درجه سانتیگراد بالای صفر را نیز تحمل کند. البته این لوله ها قابلیت آن را دارند که به صورت لحظه ای یا کوتاه مدت در برابر حرارت های تا ۱۵۰ درجه سانتیگراد نیز بدون تغییر باقی بمانند.

عدم تاثیر مواد شیمیایی مختلف بر ساختار این لوله ها

مواد شیمیایی مختلف از قبیل روغن، مواد نفتی، بنزین و یا حتی اسید سولفوریک در محیط های صنعتی وجود دارد که هر کدام از آنها یک تاثیر مخرب محدودی را نسبت به تجهیزات پیرامون خود دارند. حتما لازم نیست که این مواد به طور مستقیم با لوله های خرطومی تماس داشته باشند بلکه بخارات آنها نیز می‌تواند تاثیر بالایی بر لوله خرطومی صنعتی داشته باشد. نوع پلیمری که در ساخت و تولید این لوله ها استفاده شده است عملاً شرایطی را فراهم می کند تا در برابر مواد شیمیایی مذکور کاملا خنثی باشد.

حتی در آزمایش های انجام شده نیز اسید سولفوریک تا ۲ درصد نیز برای این لوله ها تست شده است که هیچ گونه تغییری در ساختار لوله خرطومی صنعتی ایجاد نشده است. اسید سولفوریک جزو خرنده ترین سیالاتی است که در صورت تماس مستقیم با محیط و تجهیزات موجود می تواند بالاترین حد تخریب را ایجاد کند.

مقاومت لوله های خرطومی در برابر له شدگی

مقاومت لوله های خرطومی در برابر له شدگی

لوله خرطومی صنعتی اگرچه معمولاً بر روی سطوح دیواری و در ارتفاع سازه نصب می شود. اما اگر هرگونه نیرو یا فشاری به صورت ناگهانی بر روی این لوله ها اعمال شود عملا باعث له شدگی آن ها نمی شود. چرا که جنس پلیمری این لوله ها منجر به آن خواهد شد تا مجدداً به ساختار اولیه خود باز گردند. به همین دلیل اگر چه اعمال نیرو تا یک محدوده مشخصی باعث تغییر شکل آنها می شود اما انعطاف پذیری این لوله ها باعث می شود دو مرتبه به شکل استاندارد خود تبدیل شوند.

عدم اشتعال پذیری لوله ها در برابر شعله های آتش

این لوله های صنعتی اگر در معرض آتش سوزی قرار بگیرند باعث افزایش شعله های آتش در پیرامون خود نمیشوند. همانطور که گفته شد این لوله ها در برابر حرارت مقاوم هستند اما شعله های آتش می تواند به آنها آسیب بزند. باز هم در چنین شرایطی این لوله ها دارای خاصیت خود خاموش شونده هستند. یعنی آن ذهنیتی که در مورد پلیمر های پلاستیکی مبنی بر اشتعال پذیری وجود دارد در مورد این ها صدق نمی کند. این ویژگی ارزشمند باعث می شود تا در صورت بروز آتش سوزی عملیات اطفاء حریق به راحتی انجام شود.

سایزبندی های گسترده لوله خرطومی صنعتی

این لوله ها برای آنکه از کلیه کابل ها و سیم های الکتریکی موجود پشتیبانی کنند معمولاً در سایز های مختلف طراحی و تولید می شوند. قطر داخلی این لوله ها از ۴٫۵ میلی متر تا حداکثر ۹۷ میلیمتر می باشد. شما می توانید متناسب با نوع کابل ها و همچنین ابعاد آن قطر صحیح لوله ها را خریداری کنید. ایجاد تطابق و سازگاری میان قطر لوله و همچنین ابعاد کابل ها جزو ملزومات هر نوع پروژه کابل کشی می باشد .

مشاوره قیمت و خرید انواع لوله های برق از شرکت پترو کاسپین

مشاوره قیمت و خرید انواع لوله های برق از شرکت پترو کاسپین

مشتریان گرامی می توانند متنوع ترین لوله های برق را با بالاترین سطح کیفیت از شرکت پتروکاسپین خریداری کنند. کارشناسان ما همواره در تلاش هستند تا جامع ترین اطلاعات را در حوزه مشاوره و خرید محصولات به شما ارائه دهند. شما میتوانید در خصوص خرید لوله های برق و همچنین اطلاع از قیمت آن ها با کارشناسان ما در تماس باشید.

جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵