لوله فولادی برق مشکی , لوله فولادی سیاه برق , لوله فولادی مشکی

لوله سیاه برق

لوله سیاه برق

لوله سیاه برق از ورق سیاه تولید شده و پس از پوشش رنگ سیاه اپوکسی قابل استفاده در لوله های کشی های سیاه زیر گچ اندود و توکار  می باشد.

لوله برق بر اساس استاندارد ISO و BS تولید می گردد.

مزایای لوله سیاه برق

  • قیمت مناسب نسبت به لوله های گالوانیزه گرم
  • اتصالات راحت و مناسب در دسترس

لوله سیاه برق در طول های ۳ متری و در بسته بندی کاسپین پایپ در دسترس می باشد.

تولید لوله سیاه درز دار فولادی

لوله درز دار طی عملیاتی به شرح ذیل تولید خواهد شد :

  • برش کاری و آماده کردن نوار ورق به اندازه ی محیط لوله ها
  • تبدل ورق به لوله
  • جوش کاری درز لوله
  • براده برداری از سطح جوش
  • تقسیم لوله تولیدی به چندین شاخه مساوی
  • قاب گیری و صاف کاری لوله تولیدی
  • بازرسی و کنترل کیفیت لوله تولیدی

 ویژگی های لوله سیاه برق

لوله سیاه برق یکی از انواع تجهیزات تاسیسات برق ساختمانی و صنعتی است که به دلیل قابلیت ها و ویژگی هایی که دارد کاربرد بسیار زیادی دارد.‌ به طور کلی سطح داخلی صاف و صیقلی لوله فولادی سیاه به مجریان تاسیسات برقی ساختمان ها این امکان را میدهد که به راحتی به سیم کشی و کابل کشی ساختمان ها و صنایع بپردازند.

چراکه مسیری هموار برای عبور سیم ها و کابل ها را ایجاد می کنند‌. از طرفی لوله برق فولادی استحکام بالایی داشته و از سیم ها و کابل های تاسیسات برقی در برابر فشار های خارجی و برخورد اجسام تیز و برنده، محافظت می کند. به طور کلی لوله فولادی سیاه در برابر رطوبت مقاومت چندانی از خود نشان نداده و به این ترتیب به سرعت دچار خوردگی می شود. به همین دلیل از این نوع از لوله های برق در محیط های روباز و غیر مسقف استفاده نمی شود.

لوله سیاه برق

لوله برق فولادی مشکی

تفاوت لوله سیاه برق و لوله گالوانیزه

ساختار لوله

ساختار لوله سیاه و لوله گالوانیزه با یکدیگر متفاوت است. به طور کلی متریال اصلی لوله گالوانیزه مانند لوله سیاه، فولاد است. اما طی فرایند گالوانیزاسیون، روی سطح آن پوششی از فلز روی قرار داده شده است.

مقاومت در برابر خوردگی

به طور کلی ماهیت فلز روی به گونه ای است که در برابر خوردگی و سایش از خود مقاومت نشان دهد. از آنجایی که این فلز در ساختار لوله های گالوانیزه به کار گرفته می شود، مقاومت این نوع از لوله های برق در برابر خوردگی و سایش بیشتر از لوله های فولادی سیاه است.

کاربرد لوله

عمدتا لوله گالوانیزه و لوله سیاه قابلیت ها و ویژگی های ساختاری متفاوت و در نتیجه کاربرد متفاوتی دارد. از آنجایی که لوله گالوانیزه مقاومت بیشتری در برابر رطوبت از خود نشان می دهد، عمدتا در تاسیسات برقی استفاده می شود که در محیط های روباز قرار دارند. اما لوله سیاه برق با توجه به مقاومت بسیار کمی که در برابر رطوبت دارد، عموما در محیط های سرپوشیده مورد استفاده قرار می گیرند.

قیمت متفاوت

از آنجایی که برای ساخت لوله های گالوانیزه فرآیند پیچیده تری باید طی گردد، قیمت این لوله ها به مراتب از لوله های فولادی سیاه بیشتر است.

اتصالات و متعلقات لوله برق سیاه

جعبه تقسیم

به طور کلی برای آنکه میان مسیرهای مختلف تاسیسات برقی، ارتباط برقرار شود، از جعبه تقسیم ها استفاده می گردد. در این دسته از تجهیزات صنعتی عموما دو یا چند لوله وارد شده و از سیم ها و کابل ها انشعاباتی گرفته می شود.

زانویی ها

عمدتا برای تغییر مسیر لوله کشی از زانویی ها استفاده می شود. این دسته از اتصالات لوله سیاه، به دو صورت زانویی ۴۵ درجه و زانویی ۹۰ درجه در بازار موجود هستند.

بوشن ها

از آنجایی که لوله های فولادی سیاه مطابق با استانداردهای مشخصی تولید می شوند، این لوله ها دارای اندازه های یکسانی هستند. به همین دلیل برای آنکه این لوله ها بتوانند مسیر های طولانی را پوشش دهند، از بوشن ها استفاده می شود. به تعبیر دیگر بوشن ها وظیفه دارند دو لوله هم اندازه را به یکدیگر متصل کنند تا بتوان مسیر های طولانی را لوله کشی کرد.

لوله سیاه برق

لوله-برق-فولادی-مشکی

فرآیند تولید لوله برق به این ترتیب می باشد که پس از تولید لوله از ورق سیاه و پس از برشکاری در طول سه متری وارد اتاق رنگ کاری شده و به وسیله کمرسور رنگ با فشار بالا و حرارت رنگ برق روی آن پاشیده شده و پس از خشک شدن به واحد دنده کاری رفته و پس از آن بسته بندی و آماده ارسال می باشد.

لوله سیاه بدون درز فولادی

لوله های مانیسمان که با نام های بدون درز نیز شناخته میشوند در اصطلاح علمی به آنها سیمی لس گفته میشود؛ به آن دسته از لوله های سیاه فولادی گفته میشود که در فرآیند تولید آنها از انواع روشهای جوش فلرات استفاده نمیشود و تفاوت دیگر آنها در ماده اولیه محصولات میباشد

در لوله های درزدار فرایند تولید از برش ورق و شکل دهی و جوش و سرانجام غلطک استفاده میشود ولی در تولید لوله های مانیسمان از مقاطع فولادی به شکل شمش و از طریق حرارت و کشش و غلطک و عبور از زره و همچنین نیروهای گریز از مرکز استفاده میشود که در صنایع مختلف به لحاظ متریال و مواد اولیه سازنده آن با کیفیت بهتر و همچنین یکنواختی بیشتر را به همراه دارد و عدم جوش و آسیب پذیری و عمل فشار بیشتر مورد استفاده فراوان قرار میگیرد.

جهت دسترسی به وزن لوله های تولیدی این شرکت و همچنین استاندارد پوشش رنگ سیاه می توانید به بخش جداول فنی و استانداردهای این سایت مراجعه کرده و از آنها استفاده نمایید.

جهت اطلاع از آخرین قیمت ها و شرایط فروش لوله سیاه برق به کارشناسان این شرکت تماس حاصل فرمایید.

تلفن : ۴۱۸۰۵ – ۰۲۱