لوله-گالوانیزه-گرم

لوله فولادی برق

لوله فولادی برق

لوله فولادی برق از ورق فولادی تولید شده و پس از پوشش گالوانیزه قابل استفاده در لوله های کشی های برق می باشد.

لوله فولادی بر اساس استاندارد ISO و BS تولید می گردد.

مزایای لوله فولادی برق

  • مقاوم در برابر زنگ زدگی و رطوبت
  • قیمت مناسب نسبت به لوله های استیل و آلومینیومی
  • قابلیت خم کاری با دستگاه لوله خم کن دستی
  • اتصالات راحت و مناسب در دسترس

لوله فولادی برق در طول های ۳ متری و در بسته بندی کاسپین پایپ در دسترس می باشد.

لوله های فولادی برق ئر تعدادهای ۱۰ عددی ، ۱۲ عددی ، ۱۹ عددی بسته بندی می گردد.

کاربرد لوله فولادی برق

لوله فولادی برق یکی از انواع تجهیزات به کار رفته در تاسیسات برقی ساختمان ها و به ویژه صنایع است که امروزه به دلیل کاربرد قابلیت های فراوانی که دارد، طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. به طور کلی برای آنکه بخش های مختلف تاسیسات برقی از طریق سیم یا کابل به یکدیگر متصل شوند، باید از تجهیزاتی برای حفاظت از آنها استفاده کرد.

لوله های فولادی یکی از این تجهیزات هستند که از سیم ها و کابل ها در برابر رطوبت و نیروهای خارجی محافظت کرده و باعث افزایش طول عمر سیم ها و کابل ها می شود. این دسته از تجهیزات در سوله های صنعتی و کارگاهی، محیط های شهری و به طور کلی در محیط های روباز و محیط هایی که احتمال آسیب دیدن کابل ها و سیم ها وجود دارد، از این لوله ها استفاده می شود.

لوله فولادی برق

لوله گالوانیزه گرم

انواع لوله فولادی

در این نمونه از لوله های فولادی، لوله مورد نظر از طریق فرآیند آبکاری گرم به دست می آید. در این فرآیند لوله فولادی در حوضچه ای از فلز روی غوطه ور می شود و مدتی در آن باقی می ماند. در طی این فرایند فلز روی در عمق مناسبی از فولاد نفوذ کرده و به این ترتیب لوله را در برابر رطوبت و خوردگی محافظت می کند. به همین دلیل از این نوع لوله ها در محیط های روباز و در معرض رطوبت استفاده می شود.

این مدل از لوله های برق موجود در بازار نیز از طریق گالوانیزه شدن، در برابر رطوبت و سایش مقاوم شده است. به طور کلی برای تولید این نمونه از لوله های فولادی محلولی با خاصیت اسیدی از فلز روی فراهم شده و از طریق اسپری روی سطوح فولادی، لوله ها را تقویت می کنند. این نمونه از لوله های فولادی به دلیل نفوذ کم فلز روی در سطح لوله به نسبت لوله های گالوانیزه گرم، مقاومت چندانی در برابر رطوبت ندارد. به همین دلیل عمدتا از این لوله ها در محیط های بسته استفاده می گردد.

این نوع از لوله های برق که عمدتا از ورق هایی فولادی تشکیل شده اند، برای مقاوم شدن در برابر رطوبت از رنگ مشکی استفاده می کنند. در واقع رنگ به عنوان یک لایه محافظ روی سطح لوله قرار گرفته و مانع از تماس رطوبت با آن می شود. همانطور که مشخص است مقاومت این لوله ها در برابر رطوبت بسیار کمتر از لوله های گالوانیزه سرد و گرم است. به همین علت از این لوله ها بیشتر محیط های بسته و فضای موجود در ساختمان ها استفاده می شود‌.

همانطور که می دانید اکثر لوله های موجود از رول کردن ورق ها تولید می شوند. این لوله ها دارای درز جوش بوده و به همین دلیل در برابر نیروهای زیاد آسیب پذیر هستند. اما لوله فلزی برق ضد انفجار از طریق عمدتا از طریق سمبه زدن شمش فولادی به دست آمده و درز جوش ندارد. به این ترتیب این لوله ها در برابر نیرو های خیلی زیاد از خود مقاومت بالایی نشان می دهند. به طور کلی از این نوع لوله ها در پالایشگاه های نفت و گاز استفاده می شود.

لوله فولادی برق

لوله فولادی گالوانیزه گرم

فرآیند تولید لوله بصورت قرارگیری در وان مذاب روی می باشد و پس از خارج سازی از وان گالوانیزه لوله در محل مناسب خشک شده و از مواد اضافه تمیز می گردد و سپس به خط برش رفته و در طول های ۳ متری برش خورده و سپس جهت دنده شدن به خط دنده کاری رفته و بر اساس استاندارد مربوط دنده شده و سپس پس از روان سازی دنده و چک کردن آن به خط بسته بندی رفته و پس از درپوش گذاری در بسته های قابل حمل توسط نفر بسته بندی شده و پس از تسمه کشی و نصب لیبل در کیسه های مناسب پلاستیکی جهت عدم ورود آب و گرد و خاک قرار گرفته و به محل انبار حمل می گردد.

سایز لوله فولادی: M25 , M20 , PG42 , PG36 , PG29 , PG21 , PG16 , PG13.5

جهت دسترسی به وزن لوله های تولیدی این شرکت و همچنین استاندارد گالوانیزاسیون می توانید به بخش جداول فنی و استانداردها مراجعه کرده و از آنها استفاده نمایید.

جهت اطلاع از آخرین قیمت ها و شرایط فروش لوله فولادی برق به کارشناسان این شرکت تماس حاصل فرمایید.

تلفن : ۴۱۸۰۵ – ۰۲۱