قیمت لوله گالوانیزه سرد | لوله های برق خم سرد

لوله فولادی سرد

لوله فولادی سرد

لوله فولادی سرد از ورق گالوانیزه سرد تولید شده و در لوله های کشی های سرد و داخل محوطه استفاده می باشد.

لوله فولادی بر اساس استاندارد ISO و BS تولید می گردد.

مزایای لوله فولادی سرد

  • مقاوم در برابر زنگ زدگی مناسب جهت محیط های بسته می باشد.
  • قیمت مناسب نسبت به لوله های گالوانیزه گرم
  • قابلیت خم کاری با دستگاه لوله خم کن دستی
  • اتصالات راحت و مناسب در دسترس

لوله فولادی سرد در طول های ۳ متری و در بسته بندی کاسپین پایپ در دسترس می باشد.

لوله های فولادی در  شاخه های ۱۰ عددی ، ۱۲ عددی ، ۱۹ عددی بسته بندی می گردد.

 کاربرد لوله فولادی سرد

لوله فولادی سرد از جمله پرکاربردترین لوله های تاسیسات برقی است که امروزه به دلیل قابلیت های فراوانی که دارد توانسته عملکرد بسیار مناسبی را از خود نشان دهد. به طور کلی از لوله های فولادی برق، به عنوان یک لایه محافظتی برای سیم ها و کابل ها استفاده می شود.

چرا که سیم ها و کابل ها به تنهایی در برابر شرایط محیطی و عوامل خارجی بسیار آسیب پذیرند و در صورتی که پوشش مناسبی نداشته باشند آسیب دیده و خطر آفرین خواهند بود. به طور کلی لوله گالوانیزه سرد با توجه به ویژگی هایی که دارد در برابر رطوبت و سایش از خود مقاومت نشان می دهد‌.

نحوه تولید لوله فولادی سرد

به طور کلی برای تقویت لوله فولادی و افزایش مقاومت آن در برابر خوردگی، باید از فرایند گالوانیزاسیون استفاده کرد. در طی این فرایند فلز روی به عنوان یک لایه محافظ روی سطح لوله فولادی قرار می گیرد. به طور کلی فرایند گالوانیزاسیون فلزات به دو صورت گالوانیزاسیون گرم و سرد انجام می شود.

برای تولید لوله گالوانیزاسیون سرد، ابتدا برای از بین بردن آلودگی ها، ورق های فولادی در محلول اسیدی قرار می گیرند. پس از پاکسازی محلولی از نمک روی و آب یا اسید فراهم می شود. این محلول به سطح ورق فولادی پاشیده شده و به این ترتیب ورق های فولادی آبکاری می شوند.

لوله فولادی سرد

لوله گالوانیزه سرد

تفاوت لوله فولادی سرد و گرم

به دلیل بالا بودن دما در فرایند گالوانیزاسیون گرم، عمق فلز روی در سطح لوله های فولادی بیشتر از ۲۵ میکرون است‌. به این ترتیب مقاومت این لوله ها در برابر رطوبت بیشتر بوده و در نتیجه طول عمر بیشتری خواهند داشت. از آنجایی که اکثر لوله های فولادی گرم دارای ضخامت زیادی هستند، دو سر انتهایی آن ها دارای رزوه است و همچنین از رنگ براق تری نسبت لوله های فولادی سرد برخوردار هستند‌.

اتصالات لوله فولادی سرد

از آنجایی که اکثر لوله های تولید شده دارای استاندارد های معینی هستند، از ابعاد و اندازه های یکسانی برخوردارند. به این ترتیب برای پوشش دادن بخش های مختلف یک تاسیسات برقی که عمدتا از مسیر های غیر مستقیم تشکیل شده است، باید از اتصالات گوناگونی استفاده گردد. از جمله اتصالاتی که در لوله های فولادی مورد استفاده قرار می گیرد، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

تبدیل ها

به کمک این دسته از اتصالات لوله های فولادی سرد ، می توان لوله هایی با قطر بیشتر را به لوله هایی با قطر کمتر متصل کرد.

زانویی ها

از جمله مهمترین اتصالات موجود در بازار می توان به زانویی ها اشاره کرد. برخی از مواقع شرایط برای خم کردن لوله فراهم نیست و نمی توان انحنای لازم را ایجاد کرد. در چنین شرایطی استفاده از زانویی ها می تواند به افراد برای ایجاد انحنای لازم کمک کند. به طور کلی زانویی ها در دو نوع ۹۰ و ۴۵ درجه در بازار موجود هستند.

بوشن ها

لوله های موجود در بازار مطابق با استاندارد های روز دنیا طراحی و ساخته می شوند. به این ترتیب این لوله ها دارای ابعاد و اندازه های مشخصی هستند و نمیتوانند یک مسیر طولانی را پوشش دهند. بوشن ها از جمله اتصالاتی هستند که وظیفه دارند دو لوله هم اندازه را به یکدیگر متصل کنند. به کمک این دسته از اتصالات می توان مسافت های طولانی را با لوله های فولادی پوشش داد.

لوله فولادی سرد

لوله فولادی سرد

فرآیند تولید لوله فولادی بصورت تولید از ورق گالوانیزه سرد می باشد و پس از رول شدن و تبدیل شدن به لوله و سپس به خط برش رفته و در طول های ۳ متری برش خورده و سپس جهت دنده شدن به خط دنده کاری رفته و بر اساس استاندارد مربوط دنده شده و سپس پس از روان سازی دنده و چک کردن آن به خط بسته بندی رفته و پس از درپوش گذاری در بسته های قابل حمل توسط نفر بسته بندی شده و پس از تسمه کشی و نصب لیبل در کیسه های مناسب پلاستیکی جهت عدم ورود آب و گرد و خاک قرار گرفته و به محل انبار حمل می گردد.

سایز لوله فولادی سرد :  PG48 , PG42 , PG36 , PG29 , PG21 , PG16 , PG13.5

جهت دسترسی به وزن لوله های تولیدی این شرکت و همچنین استاندارد گالوانیزاسیون می توانید به بخش جداول فنی و استانداردهای این سایت مراجعه کرده و از آنها استفاده نمایید.

جهت اطلاع از آخرین قیمت ها و شرایط فروش لوله فولادی سرد به کارشناسان این شرکت تماس حاصل فرمایید.

تلفن : ۴۱۸۰۵ – ۰۲۱