لوله فولادی برق مشکی , لوله فولادی سیاه برق , لوله فولادی مشکی

لوله فولادی مشکی

لوله فولادی مشکی

لوله فولادی مشکی از ورق فولادی سیاه تولید شده و در سایز ها و ضخامت های متنوع قابل دسترس می باشد. از این لوله ها در خطوط لوله کشی برق ، لوله کشی خطوط گاز و غیره میتوان استفاده نمود.

لوله فولادی مشکی در استانداردهای متفاوت با توجه به نوع کاربری تولید می گردد.

لوله فولادی برق مشکی در طول های ۳ متری و ۶ متری و ۱۲ متری در دسترس می باشد.

لوله مشکی بدون درز فولادی

لوله های مانیسمان که با نام های بدون درز نیز شناخته میشوند در اصطلاح علمی به آنها سیمی لس گفته میشود؛
به آن دسته از لوله های مشکی فولادی گفته میشود که در فرآیند تولید آنها از انواع روشهای جوش فلرات استفاده نمیشود و تفاوت دیگر آنها در ماده اولیه محصولات میباشد .

در لوله های مشکی درزدار فرایند تولید از برش ورق و شکل دهی و جوش و سرانجام غلطک استفاده میشود ولی در تولید لوله های مانیسمان از مقاطع فولادی به شکل شمش و از طریق حرارت و کشش و غلطک و عبور از زره و همچنین نیروهای گریز از مرکز استفاده میشود که در صنایع مختلف به لحاظ متریال و مواد اولیه سازنده آن بالتر و با کییت بهتر و همچنین یکنواختی بیشتر را به همراه دارد و عدم جوش و آسیب پذیری و عمل فشار بیشتر بیشتر مورد استفاده فراوان قرار میگیرد

لوله فولادی مشکی

لوله فولادی مشکی

ویژگی های لوله فولادی مشکی

لوله فولادی مشکی از جمله تجهیزات ساختمانی و صنعتی است که امروزه در تاسیسات برقی کاربرد بسیار زیادی دارد. به طور کلی در تاسیسات برقی از لوله ها برای عبور دادن سیم ها و کابل ها استفاده می شود. لوله ها علاوه بر آنکه باعث سهولت سیم کشی و کابل کشی می شوند، از آنها در برابر عوامل بیرونی محافظت می کنند.

عمدتا لوله های تاسیسات برقی به گونه ای طراحی شده اند که استحکام بسیار بالایی داشته و در برابر اجسام تیز و برنده از خود مقاومت نشان دهند. به علاوه لوله فولادی برق از سیم ها و کابل ها در برابر آتش سوزی محافظت می کند. از آنجایی که لوله ها به طور کامل اطراف کابل ها و سیم ها را پوشش می دهند، رطوبت روی سیم ها تاثیر نگذاشته و به این ترتیب طول عمر آن ها افزایش پیدا می کند.

نحوه انتخاب لوله فولادی مشکی

عمدتا لوله های فولادی در ابعاد و اندازه های گوناگونی ساخته می شوند. به طور کلی برای انتخاب سایز و اندازه لوله های فولادی به تعداد سیم ها و اندازه کابل های عبوری توجه می شود. به طور کلی برای عبور سیم های ۱.۵ برای سیستم های روشنایی لوله هایی با اندازه ۲۰ میلیمتر انتخاب می شود و هر چه تعداد سیم ها و یا سطح مقطع ان ها افزایش پیدا کند، لوله های بزرگتری انتخاب می شود.

رزوه کاری لوله فولادی مشکی

به طور کلی لوله های فولادی مطابق با استاندارد های روز دنیا تولید می شوند به همین دلیل معمولا دارای اندازه های یکسان و مشخصی هستند. به همین دلیل برای اینکه بتوان یک مسیر طولانی را با اتصال چندین لوله به یکدیگر لوله کشی، دو سر لوله های فولادی را رزوه می کنند.

به طور کلی با رزوه کردن دو سر انتهایی لوله فولادی سیاه می توان انواع اتصالات از قبیل بوشن ها، زانویی ها و بسیاری از اتصالات دیگر را به لوله ها متصل کرد و مسیر های گوناگونی را لوله کشی نمود.

لوله فولادی مشکی

لوله برق فولادی مشکی

تفاوت لوله فولادی سیاه و لوله گالوانیزه

لوله فولادی مشکی از ورق های فولادی مستحکم ساخته شده است و عمدتا برای مقاوم کردن این لوله ها در برابر رطوبت از رنگ های اپوکسی مشکی استفاده می شود‌ اما لوله گالوانیزه برق از ورق های فولادی ساخته شده که از طریق فرآیند آبکاری یک لایه پوشش فلز روی بر سطح آن ها قرار گرفته است. این فلز علاوه بر آنکه باعث شده لوله گالوانیزه رنگ روشن تری نسبت به لوله فلزی مشکی داشته باشد، مقاومت آن را نیز در برابر رطوبت افزایش داده است. به همین دلیل از لوله های گالوانیزه عمدتا در محیط های روباز و از لوله های فولادی مشکی عمدتا در محیط سرپوشیده استفاده می شود.

فرآیند تولید لوله فولادی برق مشکی بصورت رول ورق فولادی می باشد. که پس از ورود ورق فولادی به داخل کارخانه و برش به اندازه های مورد نیاز تولید لوله ، به داخل دستگاه پیچش و تولید لوله رفته و پس از گرد شدن و لوله شدن به مرحله جوشکاری رفته و پس از جوش و فرزکاری سطح جوشکاری شده به مرحله برش لوله در اندازه های ۳ متری ، ۶ متری ، و ۱۲ متری می رود.

لوله فولادی مشکی  از سایز ۱/۲ الی ۲۴ اینچ می باشد.

جهت دسترسی به وزن لوله های تولیدی این شرکت و همچنین استاندارد پوشش رنگ می توانید به بخش جداول فنی و استانداردها مراجعه کرده و از آنها استفاده نمایید.

جهت اطلاع از آخرین قیمت ها و شرایط فروش لوله فولادی مشکی به کارشناسان این شرکت تماس حاصل فرمایید.

تلفن : ۴۱۸۰۵ – ۰۲۱