قیمت لوله گالوانیزه سرد | لوله های برق خم سرد

آشنایی با انواع لوله های برق خم سرد

آشنایی با ویژگی های لوله های برق خم سرد

لوله های برق خم سرد به لوله هایی گفته می شوند که هنگامی که می خواهیم آن ها را شکل بدهیم نیازی به حرارت دادن نداریم بلکه با استفاده از فنرهای مخصوص می توانیم در آن ها شکل پذیری ایجاد کنیم و به شکل های مختلف تبدیل کنیم. برقکار با استفاده از همین ویژگی منحصر به فرد لوله های برق خم سرد می تواند به راحتی شکل های دلخواه خود را به لوله بدهد.

لوله های برق خم سرد انواع مختلفی دارد یکی از انواع این لوله ها که در مقابل حرارت و نور آفتاب مقاومت زیادی دارند و همچنین در مقابل فشارهای بسیار زیاد و ناگهانی نشکن و دارای مقاومت می باشند لوله ی برق upvc می باشند.

برای ایجاد سیستم ایمنی کامل در ساختمان ها، سازمان نظام مهندسی کشور تاکید بسیار زیادی بر تهیه ی ای لوله های upvc برای ساخت لوله های داخل ساختمان دارد.

لوله های برق خم سرد

لوله برق خم سرد

تفاوت لوله های upvc  و pvc  برق

از جمله لوله های برق خم سرد می توان به upvc  و pvc اشاره کرد، این دو لوله با یکدیگر تفاوت هایی دارند که از جمله ی این تفات ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • لوله ی upvc به دلیل داشتن فتالات برای انتقال آب شرب کاربرد دارد و همچنین ایمنی بیشتری نیز دارد زیرا در مقابل آتش دارای مقاومت بیشتری می باشد.
  • از لوله های pvc عمدتا برای انتقال برق و همچنین عایق روی کابل برق استفاده می شود.
  • لوله های upvc اغلب به عنوان آهن و چوب استفاده می شوند ولی لوله های pvc عمدتا به جای فلز ها به کار می روند.
  • لوله های upvc در کل نسبت به لوله های pvc، مقاومت بیشتر و بالاتری نسبت به مواد شیمیایی دارند و همچنین در فشارهای وارده ی مختلف تحمل بسیار بیشتری دارند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.