لوله و اتصالات برق

لوله و اتصالات

انواع لوله

لوله ها را می توان به انواع مختلف از نظر جنس ، کاربرد و نحوه اتصالات دسته بندی نمود.
لوله هایی که در سیستم آبرسانی و فاضلاب مورد استفاده قرار میگیرد به شرح ذیل می باشد.

لوله های گالوانیزه :

لوله های گالوانیزه خود به دو دسته تقسیم می شوند : لوله های فولادی گالوانیزه و لوله های آهنی گالوانیزه. این دو نوع در بازار به لوله های اهنی سفید معروفند و عموما بین این دو نوع فرقی گذاشته نمی شود. در صورتی که لوله های فولادی گالوانیزه در مقایسه با آهنی آن سبک تر و براق تر هستند.

۱- لوله های فولادی گالوانیزه :

این نوع لوله ها گاهی برای تخلیه فاضلاب لوازم بهداشتی کوچک بکار برده می شوند ولی مورد استفاده اصلی آنها تهویه است.
جنس این لوله ها از فولاد نرمی است که در ساختن ان ورقه فولاد را با فشار داخل قالب عبور داده درز آن را جوش می دهند و سپس آنها را جهت افزایش مقاوت در برابر اسید ها و زنگ زدگی ها در یک وان آبکاری روی اندود (گالوانیزه) می کنند.
این نوع لوله ها نسبت به نوع آهنی در برابر اسید ها مقاومت کمتری دارند. و کلیه اسیدهایی که برای چدن مضر میباشند فولاد گالوانیزه را هم خراب می کنند.

لوله و اتصالات

اتصالات-لوله-فولادی-گالوانیزه-کاسپین-پایپ

۲- لوله های آهنی گالوانیزه :

جنس این لوله ها از آهن سفید نورد شده است که درز آن توسط دستگاه های درز جوش بهم جوش داده می شوند و سپس لوله را در فلز روی مذاب فرو می برند. به همین علت آنها را لوله های با درز می گویند.

این نوع لوله ها از رنگ تیره و خاکستریشان شناخته می شوند. و عموما به دو صورت سبک و متوسط تولید می شوند.
کلیه لوله های فولادی و لوله های آهنی گالوانیزه در شاخه های ۶ متری و دو سر دنده با قطر ۱/۲ اینچ تا ۸ اینچ تولید می گردد. قطر این لوله ها معمولا قطر اسمی است که بزرگتر از قطر داخلی و کوچکتر از قطر خارجی است.
همچنین در بازار این لوله ها را بر اساس نمره می شناسند. لوله های گالوانیزه نیز به وسیله دنده پیچی به یکدیگر وصل و توسط مواد مناسب آب بندی می شوند.

به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان کاسپین پایپ در زمینه ی فروش لوله و اتصالات ، پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.