لوله گالوانیزه سبک؛ برق صنعتی و گلخانه ای

لوله گالوانیزه سبک؛ برق صنعتی و گلخانه ای

لوله گالوانیزه سبک به عنوان پرکاربردترین قطعات حوزه پایپینگ در پروژه های متعدد صنعتی به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما می‌توانید این لوله‌ها را برای احداث شبکه های کابل کشی در ارتفاعات سازه بکار بگیرید. علاوه بر این برخی از مدل های آن می‌توانند در سازه های گلخانه ای یک ساختار بسیار یکپارچه و بهم پیوسته ای را ایجاد کنند.

با توجه به مقاومت بسیار بالایی که این لوله‌ها دارند در نتیجه تنش های محیطی مانند رطوبت، فرایندهای خوردگی نظیر اکسیداسیون، ضربه، اعمال نیرو و فشار نمی تواند باعث تخریب ساختاری آنها شود. به همین دلیل بسیاری از پیمانکاران صنعتی توجه ویژه ای به این نوع از لوله گالوانیزه گرم دارند.

لوله گالوانیزه سبک گلخانه

برای احداث سازه های گلخانه ای اصولاً از انواع لوله گالوانیزه گلخانه استفاده می‌شود. در واقع این لوله‌ها در کمترین زمان می‌توانند یک سازه بسیار مستحکم و پایداری را ایجاد کنند. غالباً برای معماری و ساخت سازه های گلخانه ای نیاز به پایه های قوی و در برخی موارد سقف منحنی و شیب دار است. برخی از انواع لوله گالوانیزه سبک که قطر بالاتری دارند می‌توانند پایه های بسیار قوی را در گلخانه‌ها ایجاد کنند. اما برای بخش سقف آن می‌توان از انواع لوله فولادی خمیده یا منحنی استفاده کرد. بنابراین شما به راحتی می‌توانید یک سقف شیبدار یا انحنادار را ایجاد کنید.

لوله گالوانیزه سبک گلخانه

لوله گالوانیزه سبک برق

لوله گالوانیزه برق صنعتی معمولا در ناحیه سقف و دیوار مسیریابی و هدایت می‌شوند. اولین ویژگی استثنایی که این لوله‌ها دارند وزن پایین آن‌ها است. لذا در زمان نصب این لوله‌ها در ارتفاعات دچار مشکل نخواهید شد. چرا که هر چقدر وزن بالا باشد لازم است که از اتصالات بسیار قوی تری استفاده کنیم. حال آنکه انواع بست اسپید، بست چنگالی و همچنین سی چنل‌ها تنها قادر به حمایت و پشتیبانی از وزن خاصی از لوله های برق هستند. لذا امتیاز سبک بودن و در عین حال مقاومت ساختاری بالای این لوله‌ها بارزترین و حیاط ترین ویژگی تلقی می‌شود.

وزن لوله گالوانیزه سبک برق

همانطور که می‌دانید لوله گالوانیزه سبک برق از لحاظ سایز در نمونه های pg11 تا pg48 طبقه بندی می‌شود. کوچکترین سایز این لوله‌ها به ازای هر متر دارای وزن ۰٫۵۳۰ کیلوگرم و بزرگترین سایز لوله‌ها دارای وزن ۳ کیلوگرم به ازای هر متر لوله می‌باشد. کاملا مشخص است وزن چندان بالایی ندارند و کاملا سبک هستند. طبیعتاً وزن آن‌ها با افزایش طول شاخه بیشتر می‌شود. پایین بودن وزن لوله‌ها تنها به دلیل ضخامت کنترل شده آنها می‌باشد. چرا که هر چقدر ضخامت پایین باشد در نتیجه وزن نهایی لوله کاهش پیدا می‌کند. اما این ضخامت کاملا استاندارد است و می‌تواند مقاومت فیزیکی لوله را حفظ کند.

قیمت لوله گالوانیزه سبک

مهمترین موضوعی که در زمان خرید لوله گالوانیزه سبک مد نظر قرار می‌گیرد قیمت لوله‌ها می‌باشد. اصولاً قیمت لوله گالوانیزه سبک به المان های متعددی نظیر برند محصول، نوع فرایند گالوانیزاسیون یا مقاوم سازی و سایز آن بستگی دارد. اگر از فرایند گالوانیزه گرم در این لوله‌ها استفاده شده باشد قطعاً قیمت آنها نسبت به نمونه های گالوانیزه سرد بیشتر است. از طرفی لوله های قطورتر نسبتاً وزن و ضخامت بیشتری دارند در نتیجه طبیعی است که قیمت نهایی آنها بیشتر شود. اما در مجموع برندهای داخلی محصول کاملا مقرون به صرفه می‌باشند.

قیمت لوله گالوانیزه سبک

لوله گالوانیزه برق گرم

همانطور که در قسمت قبل ذکر شد اصولاً در فرایند گالوانیزاسیون، از گالوانیزه گرم و سرد برای مقاوم سازی لوله‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. زمانی که می‌گوییم یک لوله گالوانیزه سبک برق از نوع گرم است بدان معنا است که این لوله‌ها در یک فرآیند جداگانه در داخل یک محلول زینک مذاب پوشش دهی شده است. این مواد از لحاظ ذاتی کاملاً در برابر فرایندهای شیمیایی مقاوم هستند و می‌توانند یک خاصیت ضد خوردگی و ضد زنگ زدگی را برای این لوله‌ها فراهم کنند.

لوله گالوانیزه ساوه

یکی از باکیفیت ترین و به نوعی مشهورترین انواع لوله‌ها، لوله گالوانیزه ساوه می‌باشد. این لوله‌ها به دلیل کیفیت ساختاری بالا و کاملا استانداردی که دارند معمولاً در پروژه های سنگین صنعتی به کار گرفته می‌شوند. لوله گالوانیزه سبک در پروژه های احداث شبکه‌های کابل کشی و هم در سازه های گلخانه ای به وفور بکارگیری می‌شوند. نکته مهمی که در ارتباط با این لوله‌ها باید ذکر کنیم این است که کاملاً سازگار و هماهنگ با اتصالات لوله ای مختلف هستند. در نتیجه قطعات اتصال دهنده ای که از لحاظ ابعاد استاندارد و تعریف شده باشند قابلیت نصب در سایز بندی مختلف این برند از لوله را دارند.

جنس فولادی بسیار با کیفیت

آلیاژ فولاد کربن در حال حاضر به عنوان مقاوم ترین فلز در ساخت و ساز قطعات مختلف استفاده می‌شود. این آلیاژها با یک ضخامت کنترل شده به صورت درز جوش می‌توانند تبدیل به انواع لوله های برق و همچنین لوله گالوانیزه گلخانه ای شوند. علاوه بر این از این ورق های استیل در ساخت و ساز و اتصالات سازه ای مختلف نظیر انواع بست‌ها و ریل سی چنل استفاده می‌شود. بنابراین کاربری آنها تنها منحصر به تجهیزات پایپینگ نمی باشد. نمونه های دیگری از این لوله‌ها که به صورت بدون درز هستند معمولاً برای ساخت و تولید لوله های فوق العاده قوی تر و لوله های فشار قوی استفاده می‌شود.

خرید انواع تجهیزات پشتیبانی کابل از شرکت پتروکاسپین

سایزبندی های متعدد

سایز بندی های بسیار متنوعی که لوله گالوانیزه سبک دارند شرایطی را فراهم می‌کنند تا شما به راحتی بتوانید انواع کابل های برق در اندازه های مختلف را پشتیبانی و حمایت کنید. اصولاً در پروژه های صنعتی از کابل های فشار قوی بسیار قوی استفاده می‌شود. در نتیجه این لوله‌ها باید دارای حداقل و حداکثر سایز ممکن باشند. در ارتباط با لوله های گلخانه ای نیز دقیقاً به همین ترتیب لوله های قطور تر بار مقاومتی بالایی دارند در نتیجه برای سازه های گلخانه ای مناسب هستند.

خرید انواع تجهیزات پشتیبانی کابل از شرکت پتروکاسپین

شرکت پترو کاسپین به عنوان تولید کننده و عرضه کننده تجهیزات پشتیبانی کابل می‌تواند کامل ترین قطعات را در این حوزه در اختیار مشتریان قرار دهد. تنوع سایز بندی، کیفیت بالا، استاندارد بودن و قیمت مقرون به صرفه از ویژگی‌های اصلی این لوله‌ها می‌باشد. شما می‌توانید در همین وب سایت در بخش محصولات با انواع لوله‌ها آشنا شوید. به منظور کسب اطلاعات جزئی تر و همچنین کسب مشاوره می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.