قیمت لوله گالوانیزه سرد | لوله های برق خم سرد

لوله گالوانیزه سرد

لوله گالوانیزه سرد

لوله گالوانیزه سرد کاسپین پایپ که به روش تولید از ورق گالوانیزه سرد انجام می شود . یکی از لوله های پر مصرف و مقرون به صرفه برای استفاده در محیط های داخلی می باشد. موارد استفاده لوله برق گالوانیزه سرد عبور کابل های برق و شبکه و سیستم های امنیتی و نصب در محیط های داخلی می باشد. لوله بر اساس استاندارد ISO و BS تولید می گردد.

لوله گالوانیزه سرد دارای کاربرد های بسیار گسترده ای در صنایع است و می توان نمونه های آن را در بسیاری از ساختمان های مسکونی، اداری، تجاری، نظامی، پزشکی و… مشاهده کرد. برای حفاظت هر چه بیشتر از کابل های برق بهتر است آن ها را از لوله های گالوانیزه سرد عبور داد تا برای همیشه دغدغه آسیب دیدگی کابل های برق در محیط های داخلی ساختمان را نداشته باشیم. طول عمر لوله های گالوانیزه نسبت به لوله های برق معمولی بسیار بالاتر بوده و این لوله ها با گارانتی های چندین ساله به مشتریان و خریداران ارائه می شود.

در خرید عمده لوله گالوانیزه سرد بهتر است از وجود استاندارد های معتبر بر روی محصول و همچنین گارانتی و ضمانتنامه مطمئن شد. نمونه های غیر اصلی لوله های برق گالوانیزه در بازار فراوان هستند که توسط افراد سود جو با قیمت ارزان و بدون گارانتی و ضمانتنامه در حال عرضه هستند. این لوله های بی کیفیت و ارزان قیمت در مدت زمان بسیار کوتاهی دچار خوردگی و زنگ زدگی خواهند شد.

مزایای لوله برق گالوانیزه سرد

به منظور جلوگیرى از زنگ زدگی لوله هاى برق ، از ورق گالوانیزه سرد استفاده می شود . لوله های برق گالوانیزه سرد کاسپین پایپ به روش متداول استفاده از ورق گالوانیزه سرد و تولید لوله طبق استاندارد انجام می گردد . و انتهاى لوله هاى گالوانیزه دنده شده و با درپوش پلاستیکى رنگى که به منظور حفاظت از سطوح دنده ها و شناسایى آن نصب می شوند پوشش می شوند.

مشخصات محصول تولیدى کاسپین پایپ ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى لوله ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

به طور کلی انواع لوله برق گالوانیزه سرد تولید شده توسط شرکت کاسپین پایپ به هیچ جه قابل مقایسه با محصولات دیگر برند ها نیست زیرا این لوله های برق گالوانیزه از نظر کیفیت و قیمت بسیار بهتر از محصولات دیگر برند های فعال در این زمینه می باشد.

خدمات بسیار عالی به مشتریان و خریداران توسط شرکت کاسپین پایپ به مشتریان و متقاضیان ارائه می شود که از جمله مهم ترین آن ها می توان به تولید لوله برق گالوانیزه متناسب با نیاز آن ها اشاره کرد.

علاوه بر آن بسیاری از شرکت های بازرگانی نیز در زمینه صادرات انواع لوله گالوانیزه سرد با شرکت کاسپین پایپ در حال همکاری هستند زیرا محصولات این شرکت از استاندارد های لازم جهت عرضه در بازار های خارجی برخوردار می باشد. محصولات تولیدی شرکت کاسپین پایپ قابل رقابت با محصولات بزرگترین برند های تولید کننده لوله برق در جهان می باشد.

سایز لوله گالوانیزه سرد

  • لوله PG13.5
  • لوله PG16
  • لوله PG29
  • لوله PG36
  • لوله PG42
  • لوله PG48

لوله گالوانیزه سرد

تفاوت ورق گالوانیزه تولیدی به روش گرم و سرد

در صنایع مختلف به خصوص اتومبیل سازی از ورق های فولادی برای ساخت بدنه ماشین آلات و مخصوصا اتومبیل استفاده می شود. یکی از فاکتورهای مهم در استفاده از این ورق ها جلوگیری از خورده شدن و صدمه دیدن این ورق ها می باشد.

بدین منظور از لایه ای محافظ فلز روی جهت جلوگیری از خورده شدن ورق استفاده می گردد. به این ورق ها در صنعت ورق گالوانیزه گفته می شود. روش گالوانیزاسیون ورق گالوانیزه به دو صورت سرد و گرم انجام می گیرد که در ادامه به توضیح بیشتر آن خواهیم پرداخت .

به طور کلی آبکاری یا پوشش دهی ورق گالوانیزه ، به معنی قرار دادن و تثبیت یک پوشش از عنصر روی بر روی ورق های آهن یا فولاد به منظور دستیابی به برخی خواص ویژه می باشد.

در تعریف، این فرایند یکی از روش های محافظت از خوردگی است که توسط پوشاندن فلز مادر توسط لایه ای از فلز محافظ در ماده گالوانیک(معمولا روی)انجام می شود. در این حالت پوشش به مرور زمان خورده شده و فلز مادر محافظت می شود. این فرایند نوع خاصی از حفاظت گالوانیکی است. میزان مقاومت پوشش متناسب با ضخامت آن است. این روش یکی از اقتصادی ترین روش های محافظت فولادها در محیط های خورنده است

قیمت لوله گالوانیزه سرد

قیمت یکی از مهم ترین فاکتور ها و پارامتر ها برای مشتریان و خریداران این محصول است و همواره به دنبال مناسب ترین و ارزان ترین قیمت لوله های گالوانیزه سرد می باشند. شرکت کاسپین پایپ همواره بهترین کیفیت لوله های گالوانیزه را با نازلترین قیمت بازار به فروش می رساند و تخفیفات بسیار خوبی را نیز برای مشتریان عمده و ویژه در نظر می گیرد. شرایط فروش عمده شرکت کاسپین پایپ برای لوله های گالوانیزه تا حدود زیادی به حجم سفارشات مشتریان و شرایط بازار بستگی خواهد داشت.

دلایل انتخاب لوله گالوانیزه سرد در پروژه های لوله کشی برق

  • قیمت مقرون به صرفه

یکی از دلایل بسیار مهمی که باعث می‌شود اغلب شرکت های صنعتی به سمت خرید این نوع لوله سوق پیدا کنند قیمت مناسب آن ها می باشد. در قیاس با انواع لوله برق گالوانیزه گرم این لوله ها قیمت بسیار پایین تری دارند. البته این قیمت پایین مرتبط با نوع کاربرد آنهاست که حتماً باید در محیط های کم تنش تر مورد استفاده قرار گیرند. منظور از کم تنش در واقع مناطق با رطوبت کم، عدم مجاورت در آب و هوای محیط و محیط های بسته دارای سقف است.

  • مقاومت نسبی مناسب

این لوله برق کاسپین ساخته شده از متریال فولادی میباشند به همین دلیل از لحاظ مقاومت ساختاری در یک درجه بسیار بالایی قرار دارد. لذا نیروها و فشارهای فیزیکی هیچگونه تاثیری بر روی این لوله ها نخواهد داشت. اما در ارتباط با قرار گرفتن در معرض رطوبت طبیعتاً لوله های گالوانیزه گرم مقاومت بیشتری دارند.

  • استحکام ساختاری

استحکام ساختاری لوله گالوانیزه سرد زمانی معنا پیدا می‌کند که شما این لوله ها را در موقعیت صحیح خود استفاده کنید. با توجه به پوششی که این لوله ها دارند شما نمی توانید آنها را در فضای باز و در معرض آب و هوای مستقیم محیط قرار دهید. به همین دلیل هر چقدر استانداردهای لازم را در استفاده از این لوله رعایت کنید قطعاً طول عمر و استحکام ساختاری آن ها در بلند مدت حفظ خواهد شد.

  • عدم زنگ زدگی فلز لوله

لوله گالوانیزه سرد علت داشتن یک نوع پوشش رنگی غنی از زینک غالباً تا حد مطلوبی می توانند در برابر فرایند های شیمیایی و زنگ زدگی مقاومت کنند. این حد مقاومت کاملا محدود است و زمانی می توانند خاصیت ضد زنگ خود را حفظ کنند که رطوبت محیط پایین باشد. لوله های گالوانیزه سرد از طریق فرایند الکترولیز پوشش دهی می شوند. در نتیجه یک مقاومت تعریف شده در برابر اکسیداسیون دارند.

لوله گالوانیزه سرد

لوله گالوانیزه سرد چند سال دوام می آورد؟

عمر مفید در یک محصول فلزی یکی از حیاتی‌ترین سوالاتی است که مشتریان این لوله ها مطرح می کنند. در واقع شما برای خرید لوله گالوانیزه سرد یک هزینه مشخصی را صرف می کنید و دوست ندارید که پس از مدتی استفاده، این لوله ها دچار زنگ زدگی و خوردگی و تغییر رنگ شوند. ما نباید واقعیت را فراموش کنیم در واقع تفاوت بسیار زیادی میان لوله گالوانیزه سرد و لوله گالوانیزه گرم وجود دارد.

پس نباید انتظار بسیار بالایی از لحاظ طول عمر برای لوله گالوانیزه سرد داشته باشید. با توجه به نوع پوششی که بر روی این لوله ها وجود دارد در بهترین شرایط می توانند تا ۱۰ سال عمر مفید داشته باشند. حال آنکه انواع لوله گالوانیزه گرم می توانند بیش از ۱۰ سال عمر مفید داشته باشند. بنابراین اگر محیط مورد نظر شما کاملا خشک و یک آب و هوای متعادل را دارد، بدون صرف هزینه های بسیار بالا می‌توانید به سمت خرید لوله های گالوانیزه سرد بروید.

لوله گالوانیزه سرد از چه اتصالاتی بهره می برد؟

در مورد اتصالات لوله گالوانیزه سرد هیچ محدودیتی وجود ندارد یعنی تمام اتصالاتی که برای لوله گالوانیزه گرم مورد استفاده قرار می‌گیرد همگی برای این لوله ها نیز استفاده می شوند. از جمله پرکاربرد ترین اتصالاتی که برای لوله ها بکار گرفته می شود بوشن فولادی یا اتصالات مستقیم می باشد. این قطعات پرکاربرد شرایطی را فراهم می‌کند که لوله های با متراژ محدود که غالباً ۲ الی ۳ متری هستند به یکدیگر متصل شده و یک مسیر چند ده متری را ایجاد کنند. ساختار بسیار ساده ای دارند. از دو طرف و از قسمت داخل دارای رزوه هستند و لوله ها بر اساس سایزی که دارند در داخل این بوشن ها در دو طرف پیچ می شوند.

اتصال دهنده های دیگری نیز برای این نوع از لوله فولادی برق وجود دارد که می توان به سه راهی ها، چهارراهی ها، انواع زانو ها اشاره کرد. البته اگر میخواهید اتصال دهنده مورد نظر دارای درب باشد می توانید از انواع کاندولت برق نیز استفاده کنید. این قطعات امکان بازرسی اتصالات را فراهم می کنند و به جهت داشتن درب می توانند از محل اتصالات کابل نیز حفاظت کنند.

لوله گالوانیزه سرد

چرا این لوله ها قابلیت استفاده در حالت زیر سازه را ندارند؟

اگر می‌خواهید لوله برق را در حالت زیر خاک یا مدفون و یا همان زیر سازه استفاده کنید حتماً باید به سراغ استفاده از لوله گالوانیزه گرم برق بروید. در اصل نکته مهم اینجاست که شما در چه موقعیتی می خواهید از لوله برق استفاده کنید. لوله گالوانیزه سرد قابلیت استفاده در حالت مدفون را ندارد چرا که اگر لوله در محیط مورد نظر باشد پس از مدتی مشاهده خواهید کرد که نه تنها لوله مورد نظر دچار تغییر رنگ شده است بلکه حتی به مرحله خوردگی و زنگ زدگی نیز می رسد.

چرا که آن لوله در آن موقعیت طراحی و ساخته نشده است. این لوله ها لازم است که شرایط کم تنش تری را تجربه کنند. پس با انتخاب موقعیت های صحیح و استاندارد ایده آل ترین پروژه لوله کشی را با بالاترین طول عمر داشته باشید.

آیا این لوله ها قابلیت برش یا کات شدن دارند؟

لوله گالوانیزه سرد همانطور که گفته شد حداکثر در شاخه های سه متری طراحی و تولید می شوند. لذا این موضوع کاملا بدیهی است که در همه پروژه ها نیازی نباشد که شما این لوله ها را در همان ابعاد اصلی بکارگیری کنید. ممکن است در یک مسیر شما نیاز داشته باشید که تا یک متر از لوله را نصب کنید حتی در موارد دیگر لازم است که به اندازه ۳۰ سانت از این لوله ها استفاده کنید.

پس باید این لوله ها قابلیت برش و کات شدن داشته باشند. اگرچه لوله گالوانیزه سرد از جنس فولاد ساخته شده است اما به جهت ضخامت کنترل شده که بر روی جداره لوله اعمال شده است عملاً انجام برش های متعدد در سطح لوله کاملاً امکان پذیر است. نکته مهمی که وجود دارد این است که شما باید از دستگاههای برش دهنده بسیار دقیق و استاندارد استفاده کنید تا لوله ها دچار انحراف یا فرورفتگی در سطح خود نشوند. علاوه بر این امکان رزوه زنی در لوله نیز وجود دارد که باز این مورد نیز توسط دستگاه‌های مشخصی انجام میشود.

جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵