لوله گالوانیزه عمقی داغ‎

لوله گالوانیزه عمقی داغ

لوله گالوانیزه عمقی داغ

لوله گالوانیزه عمقی داغ کاسپین پایپ که به روش غوطه وری گالوانیزه تولید می گردد و با پوشش و مقاومت بالای خود در مقابل زنگ زدگی ، یکی از محبوب ترین انواع لوله های گالوانیزه برق بوده و بخصوص در مناطق با رطوبت بالا مورد استفاده قرار میگیرد.

بیشترین کاربرد انواع لوله گالوانیزه عمقی داغ برای صنایع ساختمان سازی و همچنین صنایع کشاورزی می باشد و در محیط هایی با رطوبت بسیار بالا همواره به این لوله ها نیاز خواهد بود. زنگ زدگی و خوردگی لوله ها در اثر رطوبت همواره باعث تحمیل شدن خسارات بسیار زیادی به صنایع مختلف می شود و از طرفی امکان خسارات انسانی نیز در صورت وارد شدن رطوبت به لوله های عبور دهنده کابل های برق وجود خواهد داشت.

به همین دلیل نیز امروزه کارشناسان حوزه اتصالات استفاده از انواع لوله گالوانیزه عمقی داغ را به تمامی صنایع ساختمان سازی و کشاورزی توصیه می کنند که از ماندگاری و مقاومت بی نظیری در برابر رطوبت برخوردار هستند. با تهیه و نصب این لوله ها هیچ گونه نگرانی از بابت زنگ زدگی و آسیب دیدگی لوله ها در اثر رطوبت وجود نخواهد داشت و می توان از این لوله ها برای سال های بسیار طولانی استفاده کرد.

لوله گالوانیزه عمقی داغ چیست؟

برای محافظت از خوردگی و آسیب پذیری فلزات توسط عمل گالوانیزاسیون، پوششی از فلز روی را بر روی این گونه فلزات آسیپ پذیرقرار می دهند این پوشش متشکل از لایه ی روی و ترکیباتی از آهن می باشد. این نوع پوشش فلزات کاربرد زیادی در صنعت دارد.

لوله گالوانیزه عمقی داغ در اصل یکی از بهترین و مطمئن ترین اتصالات برای کابل های برق فشار قوی در صنایع مختلف می باشد. امکان نفوذ رطوبت به درون این لوله های گالوانیزه به هیچ وجه وجود نخواهد داشت و به عبارتی می توان گفت زنگ زدگی و خوردگی برای این لوله ها معنایی ندارد.

امروزه بسیاری از کشور های صنعتی اروپایی همواره در صنایع خود از لوله های گالوانیزه عمقی داغ برای حفاظت از کابل های برق استفاده می کنند زیرا روشی کاملا مطمئن و بدون ریسک است. پوشش روی بر روی این لوله های گالوانیزه باعث ایجاد حداکثر مقاومت در برابر نفوذ رطوبت به لایه های فلز و زنگ زدگی آن می شود. این لوله ها در انواع ضخامت و طول طراحی و تولید شده و به عبارتی تنوع ابعادی آن ها بسیار گسترده است.

طراحی این لوله های گالوانیزه براساس سفارش صنایع مختلف امکان پذیر است و شرکت های فعال در این زمینه نظیر شرکت کاسپین پایپ از بهترین متریال برای طراحی و تولید این لوله های برق استفاده می کنند.

مزایای لوله گالوانیزه عمقی داغ  کاسپین پایپ :

 • قیمت مناسب نسبت به سایر محصولات مشابه (لوله های برق استنلس استیل )
 • اتصالات آسان و در دسترس ( بوشن گالوانیزه عمقی داغ و ….. )
 • طول مناسب ۳ متری جهت حمل و نقل آسان و نصب راحت

واحد های کنترل کیفیت در کارخانه تولیدی لوله فولادی گالوانیزه کاسپین پایپ همواره تمامی استاندارد ها و الزامات محصول را براساس استاندارد های جهانی مورد آنالیز قرار داده و تنها محصولات کاملا استاندارد را تایید و به واحد بسته بندی تحویل می دهند. علاوه بر آن کارشناسان واحد کنترل کیفیت تمامی فرآیند های تولید لوله گالوانیزه عمقی داغ را تحت کنترل و نظارت داشته تا هیچ گونه مشکلی در فرآیند تولید سفارشات مشتریان به وجود نیاید.

لوله گالوانیزه عمقی داغ

لوله گالوانیزه عمقی داغ در سایز های مختلف

لوله گالوانیزه عمقی داغ

لوله گالوانیزه عمقی داغ کاسپین پایپ

به منظور جلوگیرى از خوردگى لوله هاى برق ، سطح داخلى وخارجى لوله ها را گالوانیزه مى کنند که این عمل گالوانیزه لوله ها بصورت گرم انجام مى شود . لوله های کاسپین پایپ به روش متداول غوطه ورى سازى گرم (Hot Deep Galvanizing) تولید می گردد. دراین روش ابتدا لوله هاى تولیدى طبق استاندارد هاى مجاز به واحد آماده سازى منتقل مى شوند تا براى جذب بهتر پوشش فلز روى و گالوانیزه شدن آماده سازى شوند.

در این مکان ابتدا لوله ها چربى گیرى و سپس زنگ زدایى شده و به محلول فلاکس آغشته می شود . این محلول امکان نفوذ بهتر روى در سطح فولادى را فراهم مى سازد. لوله هاى آغشته به ماده فلاکس به دستگاه گالوانیزه منتقل شده و ابتدا در کوره پیشگرم ، تا دماى ۱۲۰ درجه سانتى گراد حرارت داده می شوند و پس از خشک شدن سطحى ، بداخل وان روى مذاب هدایت و در دماى ۴۵۰ درجه سانتى گراد به مدت ۱ دقیقه غوطه ور شده و به سرعت از آن خارج مى گردند.

بلافاصله بوسیله دمش هوا و بخار ، مازاد فلز روى سطوح خارجى و داخلى آن پاک شده و به منظور جلوگیرى از تشکیل آلیاژ فلز روى و آهن بداخل آب سرد فرو برده مى شوند. طبق استاندارد و سفارش مشترى انتهاى لوله هاى گالوانیزه دنده شده و با درپوش پلاستیکى رنگى که به منظور حفاظت از سطوح دنده ها و شناسایى آن نصب می شوند پوشش می شوند.

مشخصات محصول تولیدى کاسپین پایپ  ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى لوله ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

لوله گالوانیزه عمقی داغ

لوله گالوانیزه عمقی داغ‎

سایز لوله گالوانیزه عمقی داغ

 • لوله PG13.5
 • لوله PG16
 • لوله PG21
 • لوله PG29
 • لوله PG36
 • لوله PG42
 • لوله PG48
 • لوله M20
 • لوله M25

قیمت لوله فولادی گالوانیزه عمقی داغ

به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان کاسپین پایپ در زمینه ی فروش لوله گالوانیزه ،پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

مطالب مرتبط