لوله گالوانیزه گلخانه

لوله گالوانیزه گلخانه

لوله گالوانیزه گلخانه

لوله گالوانیزه گلخانه  کاسپین پایپ که به روش غوطه وری گالوانیزه تولید می گردد و با پوشش و مقاومت بالای خود در مقابل زنگ زدگی ، یکی از محبوب ترین انواع لوله های گالوانیزه گلخانه بوده و بخصوص در مناطق با رطوبت بالا مورد استفاده قرار میگیرد.

لوله گالوانیزه گلخانه چیست

برای محافظت از خوردگی و آسیب پذیری فلزات توسط عمل گالوانیزاسیون، پوششی از فلز روی را بر روی این گونه فلزات آسیپ پذیرقرار می دهند این پوشش متشکل از لایه ی روی و ترکیباتی از آهن می باشد. این نوع پوشش فلزات کاربرد زیادی در صنعت دارد.

 لوله گالوانیزه با سایر لوله ها چه تفاوتی دارد؟

لوله گالوانیزه گلخانه یکی از محصولات رایج در سازه های گلخانه ای است که امروزه به سبب ویژگی هایی که دارد، طرفداران بیشماری را به خود جذب کرده است. همانطور که می دانید، لوله های فولادی معمولی حتی در صورت رنگ شدن، پس از مدتی دچار خوردگی شده و استحکام خود را از دست می دهند. به این ترتیب اگر از این لوله ها به عنوان سازه گلخانه ها استفاده شود، پس از مدتی گلخانه دچار آسیب شده و امکان ریزش سقف آن وجود خواهد داشت.

اما اتصالات و لوله های گالوانیزه گلخانه ای به دلیل آبکاری گرم و قرار گرفتن یک لایه فلز روی بر قسمت های داخلی و خارجی آن در برابر رطوبت بسیار مقاوم است. چرا که این فلز محافظ در برابر رطوبت و سایش از خود مقاومت بسیار زیادی نشان می دهد.

یکی از عواملی که باعث آسیب زودهنگام لوله گالوانیزه گلخانه می شود، ایجاد خط و خش های عمیق روی سطح آن است. چرا که این خش ها باعث از بین رفتن پوشش فلز روی در آن قسمت شده و پس از مدتی رطوبت در آن نفوذ می کند. به این ترتیب لوله از آن ناحیه دچار زنگ زدگی می شود.

مزایای لوله های کاسپین پایپ

لوله گالوانیزه گلخانه کاسپین پایپ

لوله گالوانیزه گلخانه ای

لوله گالوانیزه گلخانه

لوله گالوانیزه گلخانه ای

انواع لوله گالوانیزه گلخانه

به طور کلی لوله های گالوانیزه گلخانه به دلیل طول عمر و استحکام بالا و همچنین مقاومت بسیار مناسب در برابر رطوبت ،امروزه در صنایع مختلف، گلخانه ها و زمین های زراعی و کشاورزی کاربرد فراوانی دارد.

این دسته از لوله های موجود در بازار به گونه ای طراحی شده اند که تمام نیاز های موجود در صنایع را برطرف سازند. به همین با توجه به وزن سازه ای که باید تحمل کنند، میزان رطوبت محیط و بسیار از عوامل دیگر لوله های گالوانیزه انواع مختلفی دارند. انواع لوله های گالوانیزه گلخانه ای موجود در بازار عبارتند از:

 • لوله های گالوانیزه گلخانه ای سبک
 • لوله های گالوانیزه گلخانه ای سنگین
 • لوله های گالوانیزه گلخانه ای کشاورزی
 • لوله های گالوانیزه گلخانه ای سنگین

کاربرد لوله گالوانیزه گلخانه

همانطور که گفته شد، این نوع از لوله ها و اتصالات گالوانیزه گلخانه ای در صنایع مختلف کاربرد دارد. یکی از مهمترین کاربرد این دسته از لوله در گلخانه های خانگی است. این نوع از گلخانه ها فضای بسیار مناسبی را برای رشد و نمو انواع محصولات کشاورزی را فراهم کرده و از سیستم تهویه مطبوع بسیار مطلوبی برخوردار است.

این نوع از سازه های گلخانه ای عمدتا به صورت پیش ساخته آماده نصب هستند اما در متراژ های زیاد باید قسمت های مختلف آن ها را به یکدیگر متصل نمود. به طور کلی سازه های گلخانه ای کوچک نهایتا تا متراژ ۵۰۰ متر مربع را پوشش داده و به راحتی قابلیت نصب و تعویض دارند‌.

ویژگی های اتصالات و لوله گالوانیزه گلخانه

 • مقاومت بسیار بالا در برابر خوردگی و سایش
 • استحکام بسیار بالا و تحمل وزن سازه های سنگین
 • آبکاری به هر دو روش سرد و گرم
 • بالا بودن طول عمر این لوله ها
 • نصب راحت
 • دارا بودن قابلیت باز شدن و انتقال سازه گلخانه ای به مکانی دیگر

لوله گالوانیزه گلخانه کاسپین پایپ

لوله گالوانیزه گلخانه

به منظور جلوگیرى از خوردگى سازه های گلخانه ، سطح داخلى وخارجى لوله ها را گالوانیزه مى کنند که این عمل گالوانیزه لوله ها بصورت گرم انجام مى شود . لوله های کاسپین پایپ به روش متداول غوطه ورى سازى گرم (Hot Deep Galvanizing) تولید می گردد.

دراین روش ابتدا لوله هاى تولیدى طبق استاندارد هاى مجاز به واحد آماده سازى منتقل مى شوند تا براى جذب بهتر پوشش فلز روى و گالوانیزه شدن آماده سازى شوند. در این مکان ابتدا لوله ها چربى گیرى و سپس زنگ زدایى شده و به محلول فلاکس آغشته می شود . این محلول امکان نفوذ بهتر روى در سطح فولادى را فراهم مى سازد.

لوله هاى آغشته به ماده فلاکس به دستگاه گالوانیزه منتقل شده و ابتدا در کوره پیشگرم ، تا دماى ۱۲۰ درجه سانتى گراد حرارت داده می شوند و پس از خشک شدن سطحى ، بداخل وان روى مذاب هدایت و در دماى ۴۵۰ درجه سانتى گراد به مدت ۱ دقیقه غوطه ور شده و به سرعت از آن خارج مى گردند. بلافاصله بوسیله دمش هوا و بخار ، مازاد فلز روى سطوح خارجى و داخلى آن پاک شده و به منظور جلوگیرى از تشکیل آلیاژ فلز روى و آهن بداخل آب سرد فرو برده مى شوند.

مشخصات محصول تولیدى کاسپین پایپ ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى لوله ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

سایز لوله گالوانیزه گلخانه

 • لوله گالوانیزه گلخانه ای نمره ۲ ، سایز ۱/۲ اینچ ، ضخامت ۲ میل و ضخامت ۲/۵ میل
 • لوله گالوانیزه گلخانه ای نمره ۳ ، سایز ۱ اینچ ، ضخامت ۲ میل و ضخامت ۲/۵ میل
 • لوله گالوانیزه گلخانه ای نمره ۵ ، سایز ۱/۲-۱ینچ ، ضخامت ۲ میل و ضخامت ۲/۵ میل
 • لوله گالوانیزه گلخانه ای نمره ۷ ، سایز ۱/۲-۲ اینچ ، ضخامت ۲/۵ میل و ضخامت ۳ میل
 • لوله گالوانیزه گلخانه ای نمره ۲/۵ ، سایز ۳/۴ اینچ ، ضخامت ۲ میل و ضخامت ۲/۵ میل
 • لوله گالوانیزه گلخانه ای نمره ۴ ، سایز ۱/۴-۱ینچ ، ضخامت ۲/۵ میل و ضخامت ۲/۵ میل
 • لوله گالوانیزه گلخانه ای نمره ۶ ، سایز ۲ اینچ ، ضخامت ۲/۵ میل و ضخامت ۲/۸ میل
 • لوله گالوانیزه گلخانه ای نمره ۸ ، سایز ۳ اینچ ، ضخامت ۲/۵ میل و ضخامت ۳ میل

فروش لوله گالوانیزه گلخانه کاسپین پایپ

به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان کاسپین پایپ در زمینه ی فروش لوله گلخانه ای ،پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.