گلند برق

معرفی گلند برق و انواع آن

گلند برق رابط بین کابل برق و همچنین جعبه تقسیم می باشد که البته این محصول به گلند کابل و همچنین کانکتور نیز معروف است. گلند ها از نظر جنس در انواع مختلفی تولید می شوند که عبارتند از:

علاوه بر آن انواع گلند های برق در اندازه های گوناگون توسط شرکت ها طراحی و تولید می شوند و انتخاب اندازه و سایز گلند باید متناسب با سطح مقطع کابل انجام گیرد. انواع کابل های برق از نظر سطح مقطع یا ضخامت با یکدیگر متفاوت هستند و باید یک گلند مناسب آن ها را خریداری کرد. از جمله پرفروش ترین انواع این محصول در بازار می توان به گلند برنجی اشاره کرد. گلند برنجی دارای پوشش نیکل بوده تا در برابر رطوبت و خوردگی کاملا مقاوم و پایدار باشد. گلند های برنجی به هیچ وجه دچار زنگ زدگی نخواهند شد و می توان از آن ها در محیط های مرطوب نیز استفاده کرد.

گلند برق

گلند برق

انواع گلند برق

گلند برق از نظر کاربرد و عملکرد دارای انواع مختلفی است که البته یکی از مهم ترین آن ها یعنی گلند برنجی را نام بردیم و اطلاعاتی را در رابطه با آن ارائه کردیم. از دیگر انواع گلند می توان به گلند های زیر اشاره کرد:

هر کدام از انواع گلند های نام برده شده دارای ویژگی ها و خصوصیاتی هستند که دانستن آن ها برای افرادی که قصد خرید گلند کابل را دارند، امری ضروری است.

به طور مثال گلند ضد انفجار بیشتر در واحد های صنعتی که احتمال خطر انفجار بسیار بالا است، کاربرد دارد. حفاظت از کابل های آرموردار نیز یکی از مهم ترین ویژگی های آن می باشد. گلند ضد انفجار نیز همانند دیگر انواع گلند دارای سایز های متنوعی بوده و باید براساس سایز کابل اقدام به خرید آن نمود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.