نردبان کابل برق | نردبان کابل استیل

نردبان کابل

نردبان کابل

نردبان-کابل کاسپین که به روش تولید از ورق های برش خورده فولادی و سپس گالوانیزه گرم می گردد . و طبق استانداردهای BSEN61537 و IEC61537 تولید می شود و همچنین اتصالات نردبان-کابل بایستی از همان مواد اولیه ای که نردبان-کابل اصلی ساخته میشود یعنی دقیقا با همان کیفیت وهمان ضخامت تولید شوند.

به جهت جلوگیری ازایجاد خسارت و صدمه به کابل ها و سایر تجهیزات و همچنین برای کابل کشی آسان تر سطح داخلی نردبان کابل باید صاف و عاری از هر گونه پلیسه باشد.

نردبان کابل توسط دستگاه CNC پانچ می شود. خم کاری کلیه نردبان ها و نردبان های کابل  توسط دستگاه خم اتوماتیک انجام می شود برای سفارش نردبان کابل و اتصالات آن می بایست به حجم بار موجود و میزان ظرفیت نردبان-کابل به عرض، ارتفاع، طول و ضخامت توجه کرد چرا که نردبان-کابل ها باید طوری ساخته شوند که ظرفیت تحمل بار موجود را داشته باشند.

نردبان کابل یا لدر کابل، ابزاری است برای عبور تعداد زیادی کابل در یک مسیر مشخص (معمولاً عمودی) که به دلیل وزن پایین و سادگی نصب در مسیرهای عمودی، به سینی کابل ترجیح داده می‌شود. البته در مسیرهای افقی نیز می‌توان از این وسیله استفاده کرد.

این ابزار، علاوه بر عبور کابل‌ها و محافظت از آن‌ها در برابر عوامل مخرب محیطی، موجب زیبا سازی محیط و منظم شدن مسیر عبور کابل‌ها متعدد می‌شوند. معمولاً برای عبور کابل‌های سنگین و سیم‌هایی که بر اثر عبور جریان الکتریسیته گرمای شدیدی تولید می‌کنند، از لدر کابل برق استفاده می‌کنند.

ابعاد و اندازه نردبان-کابل برق

 • ضخامت نردبان-کابل بین ٠.٨ تا ٢ mm
 • عرض نردبان-کابل : از ۵۰mm تا ۱۱۰۰mm
 • طول نردبان-کابل : ۲ تا ۳ m
 • ورق مصرفی : ورق فولادی ST37
 • نوع روکش : گالوانیزه فابریک و گرم با قابل ارائه با رنگ کوره ای و استاتیک مدل چرمی و ساده

نردبان کابل برق

نردبان کابل برق

نردبان کابل برق

نردبان کابل برق

جنس و ابعاد نردبان‌های کابل برق

از آن جایی که از نردبان‌های کابل برق برای عبور کابل‌های بزرگ و سنگین در مسیرهای طولانی استفاده می‌شود، این نردبان‌ها، معمولاً با کمترین میزان ورق مصرفی، بالاترین مقاومت را در برابر فشار و وزن کابل‌ها دارند. این ابزار معمولاً با عرض ۵ الی ۷۰ سانتی متر در بازار به فروش می‌رسند. ارتفاع یا عمق آن‌ها از ۴ تا ۱۵ سانتی متر تعیین شده و ضخامت آن در بازه‌ی ۰٫۶ تا ۴ میلی متر متغیر است.

جنس اصلی بدنه‌ی این محصول از فولاد یا ورق آهنی بوده و سطح آن به وسیله‌ی روکش گالوانیزه یا رنگ کوره‌ای پوشانده می‌شود. این روکش موجب مقاومت بالای سطح نردبان در برابر زنگ زدگی و پوسیدگی در اثر مجاورت با رطوبت می‌شود. نردبان های استیل نیز در بازار وجود دارند که برای مصارف مخصوصی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

از نردبان‌های کابل در سوله‌ها، پارکینگ، محوطه‌ی کارخانه‌ها و سایر مکان‌های مسقف استفاده می‌شود. برای استفاده از این ابزار در فضاهای روباز، حتماً باید از مدل آبکاری شده یا گالوانیزه‌ی گرم آن‌ها استفاده کرد. پله‌های نردبان‌، طبق سفارش مشتری به صورت جوشکاری یا پیچ و مهره ارائه می‌شوند و اشکال خاص نردبان، بر اساس مسیرهای پر پیچ و خم، طبق محل مورد استفاده ساخته می‌شوند. این عمل به وسیله‌ی دستگاه CNC انجام می‌گیرد.

پله‌های این نردبان‌ها، علاوه بر افزایش استحکام نردبان، با امکان بسته شدن کابل‌ها به بدنه‌ی خود، عبود کابل در مسیرهای عمودی را ساده‌تر می‌کنند. معمولاً کابل‌ها را به وسیله‌ی یک سری بست ویژه به پله‌های نردبان متصل می‌کنند. شاخه‌های نردبان کابل‌، در اندازه‌های دو متری تولید می‌شود اما بر اساس سفارش مشتری می‌تواند تا سه متر هم افزایش پیدا کند.

اتصالات و متعلقات نردبان کابل

برای اتصال و عبور نردبان‌های کابل برق از معابر مختلف، از انواع و اقسام متعلقات، بر اساس محل نصب، استفاده می‌شود. از انواع این اتصالات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. زانویی
 2. سه راهی
 3. چهارراهی
 4. بند یا زانویی عمودی
 5. اتصالات رابط
 6. قطعه‌ی کاهنده
 7. رایزر
 8. ردیوسر

ممکن است اتصالات و متعلقات نردبان‌های برق نیز نیاز به رنگ آمیزی داشته باشد که برای این کار از رنگ‌های الکترواستاتیک کوره‌ای استفاده می‌کنند.

نردبان کابل برق

نردبان کابل

سه راهی سینی نردبان کابل

از ورق گالوانیزه به ضخامت ( ۱ ، ۲۵ / ۱ و ۵ / ۱ ) ساخته می شود.
سه راهی سینی كابل به منظور تغییر مسیر كابل مورد استفاده قرار می گیرد . سه راهی سینی كابل توسط رابط به سینی كابل متصل میگردد.

چهار راه سینی نردبان کابل

از ورق گالوانیزه به ضخامت (۱ ، ۲۵ / ۱ و ۵ / ۱ ) ساخته می شود.

نردبان کابل بر اساس استاندارد ISO   و BS   تولید می گردد.

به منظور جلوگیرى از زنگ زدگی نردبان کابل برق  ، از پوشش گالوانیزه گرم استفاده می شود . نردبان کابل برق گالوانیزه کاسپین پایپ به روش متداول استفاده از  گالوانیزه گرم طبق استاندارد انجام می گردد . و داخل نردبان گالوانیزه صاف و سیقلی می باشد.

مشخصات محصول تولیدى کاسپین پایپ  ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى نردبان ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

انواع نردبان کاسپین پایپ

 • گالوانیزه گرم
 • گالوانیزه سرد
 • رنگی
 • استیل
 • مفتولی
 • pvc
 • پلاستیکی

قیمت نردبان برق

به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان کاسپین پایپ در زمینه ی فروش نردبان برق گالوانیزه گرم،پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.