پیچ کله قارچی استیل؛ ویژگی ها و مزیت های آن

پیچ کله قارچی استیل؛ ویژگی ها و مزیت های آن

پیچ کله قارچی استیل یکی از رایج ترین قطعات اتصال دهنده در پروژه های مختلف صنعتی می باشد. به جهت تنوع سایزی که این محصول دارد عملاً پاسخگوی نیاز کاربران جهت برقراری اتصالاتی محکم و پایدار می باشند. نوع طراحی این پیچ ها کاملاً مطابق با استانداردهای تعریف شده و بین المللی می باشد. بنابراین هم از لحاظ مواد اولیه برای ساخت و هم از نظر مهندسی ساخت کیفیت بسیار بالایی دارند. در این مقاله قصد داریم ضمن ارائه ویژگی ها و سایز بندی های آن، به مجموعه ای از مزیت های پیچ کله قارچی استیل بپردازیم. طبیعتا مطالعه این مقاله باعث می شود تا شما پاسخ بسیاری از سوالات خود را قبل از خرید این محصول دریافت کنید.

ویژگی های ساختاری پیچ کله قارچی استیل

یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های ساختاری پیچ کله قارچی جنس و متریال ساخت آن می باشد. همانطور که از نام آن مشخص است آلیاژی که برای ساخت این نوع پیچ مورد استفاده قرار گرفته است فولاد یا استیل می باشد. می توان گفت که متریال فولادی بعد از آلیاژهای استنلس استیل جزو با کیفیت ترین و مقاوم ترین فلزات محسوب می شوند.

از آنجایی که ایجاد اتصالات در سازه های مختلف نیازمند امنیت و پایداری کامل می باشد بنابراین استفاده از سخت ترین آلیاژ های موجود جزو اولویت های شرکت های تولید کننده قطعات اتصال دهنده می باشد. چگالی ساخت بالا، المان ضد زنگ بودن و همچنین طول عمر بلند مدت از اصلی ترین ویژگی های پیچ کله قارچی استیل می باشد. همانطور که گفته شد علاوه بر نمونه های استیل یا فولادی پیچ های کله قارچی استنلس استیل نیز وجود دارد. این نمونه از پیچ ها به صورت ذاتی ضد زنگ هستند و می توانند در محیط های مرطوب مورد استفاده قرار گیرند. اما پیچ هایی که ساخته شده از متریال فولادی می باشند نیازمند پوشش ضد خوردگی هستند. توضیحات مفصلی در ارتباط با نوع پوشش در قسمت بعد ذکر شده است.

ویژگی های ساختاری پیچ کله قارچی استیل

پیچ کله قارچی استیل با پوشش گالوانیزه گرم

متریال استیل از آنجایی که مستعد زنگ زدگی و خوردگی می باشد، اگر برای ساخت و تولید قطعات مختلف از جمله اتصالات پیچ و مهره مورد استفاده قرار گیرد حتما در پایان طراحی محصول لازم است که پوشش گالوانیزه گرم را برای محافظت از ساختار و قطعات استفاده کنیم. فرایند گالوانیزاسیون پیچ کله قارچی استیل به این صورت است که پس از طراحی و تولید نهایی آنها را در یک حمام مذاب زینک با دمای حدود ۶۰۰ درجه سانتیگراد به حالت غرق شده قرار می دهند.

این عملکرد شرایطی را فراهم می‌کند تا پوشش های زینک مذاب تمام سطح پیچ کله قارچی استیل را فرا بگیرند. حتی در ریزترین منافذ پیچ مانند ناحیه رزوه ها این پوشش مذاب نفوذ می کند و می تواند یک ساختار ضد زنگ و ضد اکسیداسیون را در فلز به وجود آورد. این مزیت منجر به آن خواهد شد تا شما به راحتی بتوانید پیچ ها را در محیط های باز و حتی در مجاورت آب و هوای محیط و نواحی مرطوب بر روی تجهیزات مختلف نصب کنید. هرچقدر اتصالات سازه‌ای در بلند مدت سالم و بدون زنگ زدگی باقی بمانند طبیعتاً هزینه های تعمیر و نگهداری و همچنین تعویض قطعات به حداقل می رسد.

نوع طراحی پیچ کله قارچی استیل

پیچ کله قارچی استیل تنوع طراحی گسترده ای دارد. در واقع می‌توان کلگی یا سر این پیچ ها را به صورت تخت یا به شکل آلن خور طراحی کرد. نمونه هایی که دارای کلگی تخت هستند دارای یک ناحیه آچار خور چهارگوش میباشند. اما نمونه های پیچ کله قارچی استیل آلن خور دارای یک ناحیه شش گوش برای قرار دادن آلن می باشند. این نوع طراحی منجر به آن خواهد شد تا شما شرایط استفاده سهل و آسانی را با این نوع پیچ ها تجربه کنید. علاوه بر این امنیت اتصالات نیز افزایش می یابد و هر فردی نمی تواند این پیچ ها را باز کند. چرا که برای باز کردن آن ها نیازمند آلن های مخصوص می باشد.

به جهت نوع متریال بسیار سختی که در ساخت پیچ استفاده شده است اعمال نیرو های سایشی توسط آلن منجر به خوردگی پیچ در زمان باز شدن نمی شود. با توجه به رزوه هایی که در پایه پیچ کله قارچی وجود دارند در نتیجه شما باید از یک مهره شش گوش برای تکمیل اتصالات استفاده کنید. مهره ها متناسب با سایز پیچ تغییر می‌کنند و شما در زمان خرید حتماً باید یک تطابق ساختاری و سایز میان مهره ها و پیچ های کله قارچی ایجاد کنید.

ویژگی های ساختاری پیچ کله قارچی استیل

سایز بندی های مختلف این پیچ ها

 پیچ کله قارچی استیل برای آنکه در پروژه های مختلف در فرایند اتصالات در تطابق کامل با تجهیزات باشند عملاً دارای سایزبندی های متعدد می باشد. زمانی که شما می خواهید در سازه خود از این پیچ استفاده کنید باید نمونه هایی را انتخاب کنید که قدرت تحمل وزن یا نیروی کششی سازه را داشته باشد. به همین دلیل استفاده از پیچ های کوچک برای سازه هایی که وزن بیشتری دارند به هیچ عنوان توصیه نمی شود. چرا که نه تنها امنیت پروژه شما کاهش پیدا می کند بلکه ممکن است این اتصالات در بلند مدت جدا شوند. لذا توجه به سایز این قطعات همواره در اولویت قرار دارد. این محصول در سایزبندی های m3 تا m12 طبقه بندی می شوند. متغیر های مختلفی را برای سایز این محصول می‌توان ذکر کرد که از جمله آن ارتفاع پیچ، قطر کلگی پیچ و همچنین ابعاد ناحیه آلن خور می باشد. هر کدام از این ها با افزایش سایز پیچ بیشتر خواهد شد.

خرید انواع پیچ و مهره از شرکت پتروکاسپین

مشتریان گرامی می توانند طیف گسترده ای از انواع پیچ و مهره ها را با بالاترین کیفیت ساخت از این شرکت خریداری کنند. آنچه که برای این مجموعه اهمیت دارد این است که بتواند استانداردترین محصولات را در اختیار مشتریان گرامی قرار دهد. لذا استفاده از این محصولات شرایطی را فراهم می کند تا شما با کیفیت ترین پروژه ها را در یک مدت زمان اندک به اتمام برسانید. شما میتوانید جهت دریافت اطلاعات جزئی تر و همچنین قیمت دقیق با کارشناسان ما در تماس باشید.

خرید انواع پیچ و مهره از شرکت پتروکاسپین

جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵