بست کابل لوله فلکسی

کابل کشی روی دیوار با استفاده از بست کابل

کابل کشی روی دیوار با استفاده از بست کابل

کابل ها با توجه به پوشش بیرونی مناسبی که دارند در صورتیکه در معرض ضربات مکانیکی احتمالی قرار نگیرند می توان آنها را به راحتی و با هزینۀ کم روی دیوار با بست های مناسب نصب كرد.

به همین خاطر کابل کشی روی دیوار با بست یکی از روش های مرسوم در کابل کشی است. در کارگاه های موقت و یا اماکنی که قرار نیست برای یک بازه زمانی دراز مدت چندین ساله بهره برداری از آنها صورت گیرد کابل کشی روی دیوار با بست گزینۀ مناسبی برای برق رسانی است از طرف دیگر باید توجه داشت فقط کابل کشی برای کابل های با مقاطع پایین و مسیرهای کوتاه با بست منطقی به نظر می رسد.
در این روش کابل توسط بست های فلزی یا پلاستیکی به وسیلۀ رول پلاک بر روی دیوار نصب می شود. بست کابل هم روی دیوار و هم روی سقف قابل استفاده است و فقط در این نوع کابل کشی ها استفاده می شود

برای انتخاب بست كابل باید به نکات زیر توجه شود :

  1. اندازۀ کابل (قطر خارجی کابل)
  2. انواع کابل کشی از نظر قابل دید (روی دیوار) و یا غیرقابل دید (بین سقف)
  3. موقعیت مکانی کابل کشی
  4. محل بست
  5. قیمت بست
  6. امکان بستن ساده کابل

بست کابل برق

بست-چنگکی-کابل-کاسپین-پایپ

نحوه بست زدن كابل برق

در مسیرهای عمودی فاصله بین دو بست کابل به نوع کابل و نوع بست کابل بستگی دارد. این مقدار نباید از ۱/۵ متر بیشتر شود. با توجه به شکل حداکثر فاصله مابین دو بست برای کابل های زره دار روی دیوار ۵۰ برابر قطر کابل و روی سقف حداکثر فاصله ۳۵ برابر قطر کابل است؛ لازم به ذکر است فاصله بست از کنج دیوار حداقل برابر ۱۰ سانتی متر است.

حداکثر فاصله مابین دو بست برای کابل های معمولی روی دیوار ۳۰ برابر قطر کابل و روی سقف حداکثر فاصله ۲۰ برابر قطر کابل است. لازم به ذکر است فاصله بست از کنج دیوار حداقل برابر ۱۰ سانتی متر است.

بست کابل برق

بست فلزی عایق دار کاسپین پایپ

کابل کشی روی دیوار با استفاده از بست پلاستیکی و بست ریلی

در کابل کشی روی دیوار با استفاده از بست پلاستیکی و بست ریلی محدودیت هایی وجود دارد، اگر از بست پلاستیكی استفاده شود باید به ازای هر بست روی دیوار سوراخ مجزایی تعبیه شود که این كار زمان بیشتری برای سوراخکاری نیاز دارد.

ضمناً این بست ها در فضای بیرونی در اثر تغییرات جوی دوام خود را از دست داده و از بین رفته و کابل کشی چهره زشتی به خود می گیرد. در مقابل استفاده از بست ریلی این امکان را می دهد تا با تعداد کمی سوراخکاری روی دیوار حجم بیشتری از کابل را روی دیوار نصب کرد،

البته در صورت معیوب شدن یکی از کابل ها باید کل کابل ها باز شود، درصورتیکه روی این ریل ها از بست چنگالی استفاده شود، این مشکل حل شده و نیاز به باز کردن تمام کابل ها نمی باشد.

به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان کاسپین پایپ در زمینه ی فروش بست کابل برق کاسپین پایپ ، پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.