لوله فولادی برق 16؛ مشخصات فنی، خرید و قیمت

کاربردهای مختلف لوله های فولادی چیست؟

لوله های فولادی یکی از رایج ترین قطعاتی هستند که در سیستم های پایپینگ و پروژه هایی که نیاز اساسی به آن وجود دارد مورد استفاده قرار میگیرند. این لوله‌ها همانطور که از نام آنها کاملا مشخص است ساخته شده از آلیاژهای فولاد هستند. امروزه این آلیاژها به واسطه تراکم بالا از یک سختی ایده آلی برخوردار هستند. بنابراین کاملا طبیعی است که آمار استفاده آنها بسیار بالا باشد. در این مقاله می‌خواهیم برخی از کاربرد لوله فولادی را ذکر کنیم. ممکن است یکی از این کاربردها مرتبط با پروژه شما باشد.

لوله های فولادی برای کابل های برق

کابل های برق جزو آسیب پذیرترین قطعاتی هستند که در بسیاری از صنایع استفاده می‌شوند. این کابل‌ها با کابل هایی که در محیط های کم تنش در سازه های مسکونی استفاده می‌شوند تفاوت دارند. بطوریکه حامل جریان های بسیار پرقدرت هستند. درنتیجه ابعاد کابل‌ها نیز قطورتر است. لوله های فولادی میتوانند یک حفاظت فیزیکی خوبی برای این نوع کابل‌ها فراهم کنند. جنس و متریال ساختاری لوله‌ها از ورق گالوانیزه شده است که معمولا به آنها لوله فولادی درزجوش نیز گفته می‌شود.

نقطه مقابل آنها لوله های مانیسمان یا بدون درز هستند که کاربری متفاوتی دارند. در ادامه در مورد آنها نیز صحبت می‌کنیم. مدل دیگر لوله های فولادی لوله مشکی برق است که در کنار لوله های گالوانیزه گرم برای حفاظت از کابل‌ها به کار گرفته می‌شوند. هم در بافت داخلی سازه و هم در بیرون آن و در ارتفاعات قابلیت نصب و اجرا دارند. از آنجایی که از یک ضخامت کنترل شده برخوردار هستند بنابراین میتوانید آنها را با انواع اتصالات سازه ای در ارتفاعات بلند در ناحیه سقف یا دیواره‌ها همراه با سی چنل‌ها، بست های چنگالی، همچنین بست اسپید نصب کنید.

لوله های فولادی بدون درز یا مانیسمان

یکسری از لوله های فولادی فرایند ساخت متفاوتی دارند و با استفاده از شمش های پر تراکم فولاد ساخته می‌شوند. به این صورت که این شمش‌ها در یک دمای بسیار بالا گداخته می‌شوند و سپس با استفاده از دستگاه‌ها و تجهیزات ماشینی به شکل استوانه ای در می‌آیند. سپس با استفاده از یک قطعه به نام سنبه داخل این استوانه های فولادی خالی می‌شود تا کاملا به شکل یک لوله در بیایند.

اینها مراحل اصلی ساخت لوله های فولادی بدون درز یا مانیسمان است. پس کاربری این لوله‌ها برای انتقال و هدایت سیالات گاز و دیگر سیالات پرفشار می‌باشد. مقاومت این نوع از لوله های فولادی نسبت به لوله های درز دار برق بسیار بالا بوده در نتیجه در محیط های پرتنش بهترین کارایی را دارند. البته به واسطه نوع ساختار خود از لوله های فولادی برق وزن بیشتری دارند و به همان نسبت از ضخامت بالاتری نیز برخوردار هستند.

لوله فولادی

لوله های فولادی گلخانه

لوله های فولادی گلخانه ای بیشتر برای ساخت و احداث گلخانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. این لوله‌ها دارای پوشش گالوانیزه گرم هستند. در نتیجه در محیط های بیرون و در مجاورت رطوبت پیرامون دچار زنگ زدگی و خوردگی نمی شوند. البته برای همه لوله های فولادی این نوع پوشش های گالوانیزه وجود دارد مگر برای برخی از آن‌ها که غالبا از رنگ های اپوکسی مشکی استفاده می‌شود. نمونه ای از لوله های گلخانه ای به شکل کاملا صاف و بدون انحراف هستند. اما برخی از مدل های آن به شکل منحنی یا خمیده میباشند. شما میتوانید لوله های خمیده را برای بخش سقف سازه گلخانه استفاده کنید. وزن چندان بالایی ندارند و بسته بندی آنها به شکل بندی است لذا تا محل پروژه شرایط حمل و جابجایی سختی ندارند.

لوله های فولادی داربستی

همه ما با لوله های داربستی آشنایی داریم و می‌دانیم که این لوله‌ها به عنوان یک سازه نگهدارنده در انجام پروژه های ساختمان سازی به کار گرفته می‌شوند. این لوله‌ها شدت سختی بسیار بالایی دارند در نتیجه نیروی انسانی و عوامل کار با طراحی و ساخت داربست های بلند میتوانند بر روی آنها قرار بگیرند. آستانه تحمل این لوله‌ها بالا است. در نتیجه وزن محدود افراد آسیبی را به آنها وارد نمی کند. برای نصب و اجرای داربست های مختلف از اتصالات گوناگونی استفاده می‌شود که با پیچ های مخصوص در محل خود محکم می‌شوند.

لوله های حصارکشی

نمونه ای از لوله های فولادی مخصوص حصارکشی هستند. این لوله‌ها در فواصل یکسان نسبت به یکدیگر در داخل زمین با بتون ریزی نصب می‌شوند و سپس فنس های سیمی با استفاده از ابزارهای مخصوص به شکل دیوار مانند به این لوله‌ها متصل می‌شوند. بنابراین شما میتوانید یک حصارکشی بسیار گسترده را با لوله های فولادی انجام دهید.

لوله فولادی

سیستم‌ها و شبکه های آبیاری مزرعه

از آنجایی که لوله های فولادی ابعاد و سایز بندی های گوناگونی دارند در حفر چاه های آب کاربری زیادی دارند. در بسیاری از مزارع و زمین های کشاورزی که باید یک چاه آب وجود داشته باشد این لوله‌ها در قطرهای مختلف به کار گرفته می‌شوند. به دلیل محدود بودن متراژ میتوان این لوله‌ها را به یکدیگر جوش داد تا یک متراژ بلند از آنها آه ایجاد شود.

استفاده از لوله فولادی در تجهیزات ماشینی

در اغلب تجهیزات ماشینی سنگین از لوله های فولادی به وفور استفاده می‌شود. اگرچه متراژ آنها بسیار محدود و اندک است, اما کاربری خوبی برای طراحی و ساخت اجزای مکانیکی یک خودرو دارند. البته از لحاظ المان‌ها و مشخصات فنی هم مقاومت بالایی دارد و هم از ضخامت نسبتا اندک ساخته شدند. از طرفی قابلیت خم کاری دارند و میتوانند به لوله های فولادی منحنی نیز تبدیل شوند.

خرید انواع لوله فولادی از شرکت پتروکاسپین

مشتریان گرامی می‌توانند متنوع ترین لوله های فولادی را اعم از لوله برق درزجوش و همچنین لوله های فولادی مانیسمان بدون درز از شرکت پتروکاسپین خریداری کنند. بنابراین محدودیتی برای سفارش این کالاها در این شرکت وجود ندارد. چرا که ما آماده تامین نیازهای پروژه های سنگین صنعتی هستیم. از طرفی یک قیمت مناسبی برای تمامی قطعات در نظر گرفته شده است تا حداقل بتوانید با نازلترین قیمت به خرید بپردازید. جهت دریافت مشاوره در حوزه انتخاب انواع لوله فولادی با ما در تماس باشید.

جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵