کاندولت

کاندولت

کاندولت چیست؟

کاندولت برای انشعابات مختلف از خطوط کاندوییت نصب شده با قابلیت دسترسی اپراتور یا نصاب به سیم و کابل از طریق درب از کاندوئیت استفاده میگردد.

کاندولت نوعی رابط است که در لوله کشی های برق با استفاده از لوله های کاندوئیت کاربرد بسیاری دارد. لوله کشی برق در تاسیسات برقی کاملا رایج شده و بسیاری از تکنیسین ها از این روش برای راه اندازی تاسیسات برق یک ساختمان یا کارگاه یا هر محیط دیگری استفاده می کنند.

در محیط هایی که سیم یا کابل در معرض عواملی چون رطوبت، آلاینده های شیمیایی و حتی برخورد ضربه قرار دارند، تکنیسین های برق از لوله های فولادی برای عبور کابل از داخل آن استفاده می کنند. این لوله ها از کابل در مقابل آسیب هایی مانند پوسیدگی، زنگ زدگی، تغییر شکل ظاهری روکش کابل و ضربه محافظت می کنند.

همچنین استفاده از لوله کشی در طراحی تاسیسات برقی باعث حفاظت خطوط سیم و کابل در برابر میدان های مغناطیسی می شود که این کار سبب بازدهی بیشتر این خطوط در صنایع می شود.

جهت اتصال لوله هایی که در لوله کشی برق استفاده می شوند از قطعه های رابط استفاده می شود. علاوه بر این، برای تغییر مسیر و گرفتن انشعاب از خطوط سیم کشی نیز این قطعات بسیار کاربردی هستند. از مهمترین رابط های لوله های فولادی، کاندولت می باشد.

کاندولت درب دار

کاندولت

کاندولت درب دار

کاندولت

انواع کاندوئیت

C-T-LL-LR-LB

کاندوئیت بر اساس استاندارد ISO   و BS   تولید می گردد.

مشخصات محصول تولیدى کاسپین پایپ  ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى کاندولت ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

لوله های کاندوئیت به دلایل مختلف باید به هم متصل شوند. مثلا برای افزایش طول خط باید چند لوله با هم اتصال پیدا کنند و یا برای تغییر زاویه خط نیز نیاز است تا چند لوله با هم متصل شوند.

کاندولت در انواع متفاوتی موجود است که برای مقاصد گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. در برخی موارد برای اتصال دو لوله کاندوئیت با هم، برای ایجاد انشعاب که مستلزم اتصال دو یا چند لوله به هم می باشد و برای تغییر مسیر و زاویه خط سیم کشی از این قطعه استفاده می شود.

ویژگی های کاندوئیت کاسپین پایپ

  • تولید شده از جنس آلومینیوم دایکاست
  • نوع روکش محصول : استفاده شده از رنگ الکترواستاتیک
  • در مدل های متفاوت (ورودی) و تعبیه واشر در زیر درب کاندوئیت برای بالا بردن ایمنی محصول

کاندولت دارای یک درب بر روی آن می باشد که باعث می شود تکنیسین به کابل و سیم هایی که از داخل خطوط عبور می کنند دسترسی داشته باشد. به این ترتیب عیب یابی در سیم کشی ها و همچنین تعیین مسیر عبور کابل در کاندوئیت به آسانی امکان پذیر است.

جنس کاندولت از آلومینیوم می باشد که بسیار سبک و استفاده از آن راحت تر است. این قطعه از طریق ایجاد رزوه در داخل آن به کاندوئیت پیچ و متصل می شود.

کاندولت درب دار

کاندولت

سایز کاندوئیت درب دار برق گالوانیزه گرم

اندازه و سایز کاندولت بر اساس سایز لوله هایی که در خطوط لوله کشی به کار برده شده است متفاوت است. به عبارت دیگر اندازه آنها باید با اندازه کاندوئیت برابر باشد.

  • کاندوئیت گالوانیزه گرم برق PG13.5
  • کاندوئیت گالوانیزه گرم برق PG16
  • کاندوئیت گالوانیزه گرم برق PG21
  • کاندوئیت گالوانیزه گرم برق PG29
  • کاندوئیت گالوانیزه گرم برق PG36
  • کاندوئیت گالوانیزه گرم برق PG42
  • کاندوئیت گالوانیزه گرم برق PG48

فروش-کاندوئیت برق گالوانیزه گرم کاسپین پایپ

به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان کاسپین پایپ در زمینه ی فروش کاندولت برق گالوانیزه گرم ،پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.