کاندولت

کاندولت

کاندولت

یکی از اتصالات بسیار رایجی که در پروژه های نصب انواع لوله برق مورد استفاده قرار می گیرد کاندولت ها می باشد. این قطعات تنوع ساختاری بسیار بالایی دارند که می توان به نمونه های دو راهی، سه راهی، زانویی، قطعات چهارراهی اشاره کرد.

از لحاظ متریال ساخت از نوع استنلس استیل، استیل گالوانیزه و آلومینیوم دایکاست می باشند. هر کدام از این اتصالات دارای یک نوع درب متحرک می باشد که شما می توانید اتصالات کابل های برق را بازرسی  و یا تغییر دهید. در این مقاله قصد داریم به شرح کامل انواع کاندولت ها و ویژگی های ساختاری آن ها بپردازیم.

کاندولت دو راهی یا مستقیم

کاندولت دو راهی یا مستقیم

این نوع از کاندولت ها همانطور که از نام آنها مشخص است دارای یک طرح دوراهی و مستقیم هستند. درواقع شما هیچگونه تغییر زاویه یا انشعاب زاویه داری را بر روی بدنه این قطعه اتصال دهنده مشاهده نمی کنید. نوع عملکرد قطعه به این صورت است که لوله هایی که میخواهند در یک مسیر مستقیم ادامه پیدا کنند و همچنین نیاز به برقراری اتصالات کابل در میانه مسیر وجود دارد این نوع از اتصالات لوله برق استفاده می شوند. از لحاظ سایز نیز تنوع بالایی دارند و می توانند تمامی سایزهای موجود لوله برق فولادی را پشتیبانی کنند.

کاندولت زانویی برق

کاندولت زانویی برق

نمونه زانویی این نوع اتصالات یک تغییر زاویه ۹۰ درجه را در مسیر لوله برق ایجاد می کند. در اکثر پروژه های لوله کشی برق قطعاً چندین بار لازم است که این لوله ها با یک انحراف ۹۰ درجه یا قائمه به مسیر خود ادامه دهند. کاندولت های زانویی یک طراحی منحصر به فرد و ایده آل دارند که در بالاترین سطح امنیت به اتصال لوله های برق می پرازند. اینکه شما در کدام قسمت لوله کشی از این اتصال دهنده استفاده کنید بستگی به نوع نقشه و معماری کلی نصب لوله ها دارد. ممکن است در یک پروژه لوله کشی استفاده از زانویی ها بسیار بیشتر از سایر اتصال دهنده ها باشد. حال آنکه در مواردی دیگر احتمال دارد پروژه لوله کشی شما دارای کمترین تعداد قطعات زانویی باشد.

کاندولت

اتصالات درب دار سه راهی

اتصالات لوله برق سه راهی در یک نقطه می توانند لوله ها را در سه جهت مختلف هدایت کند.  این نوع از کاندولت ها عملکرد بسیار متفاوتی را ارائه می دهند. اول آنکه دارای یک ساختار زانویی هستند و همین که به عنوان یک اتصال دهنده دوراهی و مستقیم عمل می کنند. در مواردی که در یک نقطه از شبکه لوله کشی نیاز به تغییر جهت قائمه یا ۹۰ درجه وجود دارد و هم به طور همزمان لازم است که لوله به مسیر مستقیم خود ادامه دهد سه راهی ها بهترین گزینه خواهند بود. این اتصالات لوله برق باعث ایجاد نظم کلی در شبکه لوله کشی شما می شوند. به این صورت که شما نیازی نیست از دو قطعه اتصال دهنده مستقیم و زانویی به صورت جداگانه استفاده کنید چرا که سه راهی ها هر دو نمونه مذکور را در ساختار خود دارد.

اتصالات درب دار چهار راهی

اتصالات درب دار چهار راهی

چهارراهی ها یا اتصالات متقاطع قطعاتی هستند که در چهار جهت مختلف باعث انشعاب گیری لوله ها می شوند. معمولاً در پروژه های لوله کشی که وسعت بسیار بالایی دارند این قطعات مورد استفاده قرار می گیرند. از لحاظ موقعیت بکارگیری معمولاً در مرکز شبکه لوله کشی استفاده میشوند. در نتیجه شما نمی توانید آنها را در گوشه ها یا گنج سازه استفاده کنید چرا که چهار قطعه لوله به این کاندولت چهار راهی پیچ می شود و نیاز به مساحت محیط بیشتری می باشد.

تطابق سایز لوله های برق با اتصالات درب دار

همانطور که می دانید لوله های برق دارای سایزبندی های بسیار متعددی می باشند و به دنبال آن کاندولت ها نیز برای آنکه بتوانند این تعدد سایز لوله های برق را پشتیبانی کنند طبیعتا این قطعات اتصال دهنده نیز سایز بندی گوناگونی خواهند داشت. لوله های فولادی برق در سایزهای pg11 تا pg48 متغیر می باشند. لذا قطعات اتصال دهنده آنها نیز سازگاری کامل با این تغییر ابعاد دارد.

در زمان خرید کاندولت ها حتما باید دقت داشته باشید چه نوع سایزی از این قطعات را خریداری می کنید. عدم هماهنگی میان سایز اتصالات و سایز لوله ها قطعا مراحل اجرای پروژه و احداث شبکه لوله کشی را به طور کامل مختل می کند. ممکن است مجبور شوید چند سایز مختلف از اتصالات لوله برق را خریداری کنید که باز هم بر اساس نیاز پروژه متغیر خواهد بود.

دسترسي مستقیم به محل اتصالات برق با کاندولت ها

برای دسترسی مستقیم به محل اتصالات کابل های برق شما نمی توانید از قطعات اتصال دهنده ساده استفاده کنید. حتما باید نوع قطعه اتصال دهنده دارای درب باشد تا شما در هر زمانی که می خواهید این درب ها را جدا کرده و به طور مستقیم به اتصالات کابل برق دسترسی داشته باشید. دلایل مختلفی برای این نوع دسترسی وجود دارد. در وهله اول انجام تغییرات کلی در نوع کابل کشی جزو ملزومات هر پروژه ای محسوب می شود. به بیان دیگر در محل انشعاب گیری کابل ها احتمال دارد بخواهید نوع کابل ها را تغییر دهید.

با درب دار بودن قطعات اتصال دهنده براحتی و در هر زمان امکان دسترسی به ناحیه اتصال دو کابل به یکدیگر وجود دارد. علاوه بر این کاندولت درب دار لوله برق شرایطی را برای شما فراهم می کند تا اگر احتمال بروز نقص یا عیبی را در نوع اتصال کابل می دهید می توانید در سریع ترین زمان با انجام بازرسی های تخصصی نقص موجود را برطرف کنید. در مجموع نوع درب دار اتصالات در مراحل بعدی روند مدیریت کابل ها را برای شما آسان تر می کند.

مشاوره قیمت و خرید انواع اتصالات لوله برق از شرکت پترو کاسپین

اتصالات لوله برق جزو پرفروش ترین محصولاتی می باشد که در شرکت پترو کاسپین به طور روزانه حجم گسترده ای از آنها به مشتریان عرضه می شود. قبل از اینکه بخواهید به خرید این قطعات کاربردی بپردازید ابتدا لازم است که یک مشاوره اصولی در ارتباط با پروژه خود با کارشناسان این شرکت داشته باشید. متخصصین ما می توانند با ارائه اطلاعاتی جامع شما را در خرید قطعات صحیح کمک کند. پس برای دریافت مشاوره های تخصصی و همچنین اطلاع از قیمت محصولات با ما در تماس باشید.

جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵