کف خواب استیل کاسپین پایپ

کف خواب استیل

کف خواب برق استیل کاسپین با استفاده از ورق گالوانیزه گرم و درب استنلس استیل و آلومینیومی تولید می گردد. کف خواب برق استیل جهت نصب در کنار ترانکینگ در کف ساخته و پس از نصب و بتن ریزی در سطح کف زمین قرار گرفته و جهت دسترسی پریزهای برق، تلفن و شبکه بکار می رود. جهت جلوگیری از زنگ زدگی می بایست درب بالایی کف خواب استیل از جنس استنلس استیل یا آلومینیوم ساخته و بدنه و پایه های نگه دارنده نیز از جنس ورق گالوانیزه گرم می باشد. کف خواب استیل در اندازه های متفاوت تولید می گردد و قابلیت قرارگرفتن ۲ الی ۸ پریز برق یا تلفن و شبکه را فراهم می کند.

ابعاد و اندازه کف خواب استیل

  • کف خواب برق ۲۵۰ * ۲۵۰
  • کف خواب برق ۲۰۰ * ۲۰۰
  • کف خواب برق ۱۵۰ * ۱۵۰

انواع کف خواب

  • کف خواب برق ۳۰
  • کف خواب برق ۲۵
  • کف خواب استنلس استیل
  • کف خواب برق ۲۰

مکانیزم عملکردی کف خواب استیلکف خواب استیل دارای یک ساختار نظام یافته است. به این صورت که شکل آن به صورت مربعی می باشد که می تواند پریزهای برق را به صورت منظم در سطح بدنه خود نگهداری کند. شما می توانید این تجهیزات کاربردی را در محیط کاری خود در ناحیه هایی که احساس می کنید نیاز بسیار بالایی به این قطعات دارید، نصب کنید. به جهت داشتن درپوش و جنس بدنه استیل یا فولادی خود در بالاترین سطح ایمنی و امنیت می‌توانند شرایط استفاده از جریان برق را مهیا کنند.

معمولا پریزهایی که در داخل بدنه کف خواب استیل نصب می شوند از جنس پلیمرهای فشرده می باشد. اما نکته مهمی که وجود دارد این است که بدنه اصلی جعبه کف خواب برق از جنس استیل می باشد که می تواند از جهاتی جنس پلیمری پریز ها را به بهترین شکل محافظت کند تا دچار آسیب یا شکستگی نشوند.

با توجه به آنکه این کف خواب های برق در سطح بستر سازه ها نصب می شوند قاعدتاً یک درپوش متحرک را دارند. شما میتوانید با باز و بست این درپوش از پریز های داخلی استفاده کنید. از طرفی این درپوش ها به گونه ای طراحی شده اند که در زمان بسته شدن یک عایق بندی و مهر و موم را در جعبه ایجاد کنند تا از نفوذ رطوبت و آلاینده های محیط به داخل جعبه جلوگیری شود.

تجهیزات مکمل کف خواب

کف خواب استیل برای اینکه بر روی یک سازه در سطح کف نصب شود طبیعتا نیاز به یک سری تجهیزات و قطعات توکار مقاوم دارند تا با استفاده از آنها بتوان کابلهای برق را در سطح کف هدایت و مسیریابی کرد. همانطور که می دانید کابلهای برق هادی های بسیار حساسی هستند که نمی توان به خودی خود به صورت پراکنده در سطح کف قرار گیرند. بدنه ظریف و حساس آنها باید با استفاده از ترانکینگ فولادی حفاظت شوند تا بتوانند در مسیرهای مشخص به سمت کف خواب استیل هدایت شوند.

این کف خواب های برق قابلیت آن را دارند تا از جهات مختلف به ترانکینگ ها متصل شوند بنابراین کابلهای برق ابتدا از داخل ترانکینگ مسیریابی می‌شوند و سپس به داخل کف خواب ها جهت اتصال به پریز ها و ماژول ها هدایت می شوند. آنچه که در مورد نصب ترانکینگ ها باید مورد توجه قرار دهیم این است که مسیرهای صحیح و مناسب را انتخاب کنیم تا از این طریق بتوانیم کف خواب استیل را نیز متناسب با نصب ترانکینگ ها در سطح کف قرار دهیم.

مقاومت ساختاری کف خواب استیل

اینکه به چه دلیل از مواد و متریال استیل یا فولادی در ساخت بدنه کف خواب استفاده شده است کاملا واضح و روشن میباشد. همانطور که می دانید سطح کف یکی از پر تنش ترین ناحیه ها در یک سازه محسوب می شود. زمانی که این کف خواب ها در سطح بستر سازه قرار می گیرند بدون شک در تماس فیزیکی با تنش های محیطی قرار دارند. با توجه به آنکه بدنه کف خواب برق فلزی می باشد به راحتی نمی توانند در مقابل این نیروها و فشارها و تنش های محیطی دچار تغییر شکل و یا تخریب ساختاری شوند.

این در نوع خود یک مزیت بسیار مهم محسوب می شود که مرتبط با ساختار فیزیکی قطعه است. اما یک نوع مقاومت دیگر نیز در کف خواب استیل وجود دارد و آن مقاومت قطعه در برابر فرایندهای شیمیایی نظیر زنگ زدگی، اکسیداسیون و یا تغییر رنگ می باشد. به طور کلی فلزات در مقابل رطوبت معمولاً آسیب‌پذیر هستند. اما زمانی که شرکت های تولید کننده از پوشش های گالوانیزه گرم بر روی قطعات استفاده می کنند کاملاً این قابلیت را خواهند داشت تا در محیط های مرطوب نیز مورد استفاده قرار گیرند. بنابراین دو نوع مقاومت از نوع فیزیکی و شیمیایی همواره در این قطعات حامل پریزهای برق وجود دارد.

مقاومت ساختاری کف خواب استیل

چه نکاتی را باید در زمان نصب کف خواب مدنظر قرار دهیم؟

اهدافی که برای استفاده از کف خواب استیل همواره دنبال می‌شود این است که ما بتوانیم در راحت ترین شکل ممکن به پریزهای برق دسترسی داشته باشیم. معمولاً در گذشته از سطوح دیواری برای نصب پریزها استفاده می‌شد اما امروزه به دلیل گسترده شدن متراژ سازه ها و یک سری شرایط خاص استفاده از سطح کف برای قرار دادن پریزها ترجیح داده می‌شود.

در وهله اول ما باید نقاطی از سازه که نیاز حیاتی به جریان برق دارند را شناسایی کنیم. لذا نواحی از سازه که هیچ استفاده ای از پریزها ندارند، نصب کف خواب استیل بیهوده خواهد بود. کف خواب های برق با توجه به آن که بر روی ترانکینگ سوار می شوند ابتلا لازم است که ترانکینگ ها را به صورت شبکه ای در کف سازه نصب کنیم. با نصب ترانکینگ ها می توانیم در مسیر هایی که شبکه ترانکینگ وجود دارد از این جعبه ها استفاده کنیم. بنابراین نمی توان در نقاطی از کف که ترانکینگ وجود ندارد این کف خواب ها را نصب کرد.

فواید و مزایای استفاده از کف خواب

کف خواب استیل باعث می شود تا یک مدیریت صحیح در استفاده از جریان برق صورت گیرد.
● محافظت فیزیکی از پریزهای برق عملاً افزایش امنیت و جلوگیری از اتصالات برقی را به همراه خواهد داشت.
● با استفاده از جعبه کف خواب برق شاهد ارتقاء نظم و انضباط در یک محیط کاری خواهیم بود چرا که دیگر نیازی نیست کابل های عریض و طویل را برای رساندن به پریز برق در محیط انتقال دهیم.
● شما می توانید به جز پریزهای برق از سوکت های ارتباطی که مختص شبکه‌های مخابراتی می باشد نیز در داخل جعبه کف خواب استفاده کنید.
● با توجه به اینکه این قطعات در شرکت های داخلی توسط برندهای معتبر طراحی و ساخته می شوند همگی دارای یک قیمت متعادل و مناسبی در بازار هستند.
● تنوع سایز به نسبت خوبی دارند و شما می توانید متناسب با محیط قرارگیری آنها سایزهای مختلفی از این قطعات را خریداری کنید.

جعبه کف خواب برق

مشاوره قیمت و خرید انواع جعبه کف خواب از شرکت پترو کاسپین

مشتریان گرامی می توانند با تماس مستقیم با این شرکت یک مشاوره اصولی را نسبت به پروژه در دست احداث و قطعات مورد نیاز خود داشته باشند. طبیعتاً با توجه به تنوع سایز این قطعات لازم است با اطلاعات کامل نسبت به خرید جعبه کف خوابها اقدام کنید. کارشناسان شرکت پتروکاسپین دائما در تلاش هستند تا با ارائه اطلاعاتی کامل و جامع در مورد قطعات مورد نظر بهترین رهنمودها را به مشتریان گرامی ارائه دهند.

جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵