گریتینگ گالوانیزه

گریتینگ گالوانیزه

گریتینگ گالوانیزه

گریتینگ گالوانیزه اصطلاحی است که برای طبقه بندی طیف گسترده ای از محصولات فلزی ساخته شده استفاده می شود. گریتینگ فلزی یا شبکه فلزی مجموعه ای از عناصر کاملا یکسان و موازی هم هستند به طوری که می توانند از دو مجموعه ی سوار بر هم به وجود آیند در این صورت مجموعه ی دوم عمود بر قسمت اول است که با پشتیبانی یکدیگر یک شکل توری را به وجود می آورند.

این شبکه ها معمولا تحت تاثیر عوامل محیطی و مایعات ممکن است دچار خوردگی و فرسایش شوند لذا برای جلوگیری از این اتفاق، این شبکه ها را با به کارگیری لایه ای از فلز “روی” گالوانیزه می کنند، که در نهایت اصطلاح گریتینگ گالوانیزه را برای آن به کار می برند.

گریتینگ گالوانیزه کاسپین پایپ گریتینگ در انواع مختلف دست ساز، نیمه اتوماتیک، اتوماتیک (الکتروفورج ماشینی) تولید می شود.
پس از ساخت گریتینگ ، جهت بالابردن مقاومت گریتینگ در برابر خوردگی، رطوبت و تاثیرات جوی، و همچنین ایجاد زیبایی ظاهری در گریتینگ، آن را به وسیله ی گالوانیزه گرم پوشش دهی می کنند.

انواع گریتینگ های گالوانیزه

  •  تسمه در تسمه
  • تسمه در نیم تسمه
  • تسمه در میلگرد آجدار (چهار پهلوی تابیده شده)

گریتینگ را طبق استاندارد بین المللی ASTM A123 گالوانیزه می کنند. طبق این استاندارد، ضخامت پوشش گریتینگ ۷۰ میکرون می باشد.

مزایای گریتینگ گالوانیزه کاسپین پایپ

  • قیمت مناسب نسبت به سایر محصولات مشابه (گریتینگ استیل )
  • موجودی در سایزهای مختلف
  • امکان تولید در ابعاد خاص و سفارشی

مشخصات محصول تولیدى گریتینگ کاسپین پایپ ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى گریتینگ ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

گریتینگ گالوانیزه

گریتینگ-گالوانیزه-کاسپین-پایپ

کاربردهای گریتینگ گالوانیزه

در گذرگاه ها و مناطقی که امکان ریزش آوار وجود دارد می توانند به کار گیری شوند. این قطعات به دلیل مشبک بودن در مقابل هوا و مایعات نفوذ پذیر هستند. از کاربردهای دیگر آن عبارتند از :زه کشی، پشتیبانی، تصفیه، پارتیشن بندی، تشکیل محوطه و بسیاری از کاربردهای دیگر که سبب شده است در محیط های مختلفی مورد استفاده قرار گیرند و ممکن است از تعدادی ماده مختلف ساخته شوند. مواد فلزی رایج این شبکه ها که اغلب از طریق گالوانیزه شدن تقویت می شوند شامل آهن، فولاد، آلومینیوم است. که سبب شده است انواع مختلفی از آن مانند گریتینگ استیل، گریتینگ آلمینیومی به وجود آید.

اگرچه ممکن است از این شبکه ،بدون به کارگیری فرآیند گالوانیزه، استفاده شود، اما باید بدانید که گالوانیزه کردن سبب افزایش طول عمر شبکه در به کارگیری آن ها در صنایعی مانند معماری، خودرو، تولید برق، یخچال سازی، ساخت و ساز پیاده رو، روساخت تجهیزات دریایی، پتروشیمی، تصفیه فاضلاب، مدیریت پسماند، و در مناطقی که دارای دستگاه های گرمایشی و سرمایشی هستند.

نحوه ی گالوانیزه کردن شبکه های فلزی

گالوانیزه کردن یکی از رایج ترین روش ها برای مصون کردن فلزات از جمله گریتینگ ها از خوردگی و فرسایش است، یکی از آن روش ها متد گالوانیزه غوطه ور داغ است ،به طوری که شبکه های فلزی را در روی مذاب فرو می برند. “روی” در دمای تقریبی ۸۶۰ درجه فارنهایت نگه داشته می شود.

شبکه ها ابتدا با یک محلول اسید سبک تمیز می شوند، سپس داخل حمام روی فرو رفته تا تغذیه شوند و پیوند متالوژیکی با مواد بستر تشکیل دهند. در صورت قرار گرفتن فرآیند در معرض اکسیژن و دی اکسید کربن موجود در جو سبب می شود تا “روی” عملکرد بهتری داشته و لایه ای  از کربنات “روی” تشکیل شود که این لایه از گریتینگ ها، و دیگر فلزات مانند انواع میله ها، ورقه های فولادی ،آلومینیوم، ورقه های آهن و دیگر تجهیزات فلزی در برابر خوردگی محافظت می کند.در حالی که هنوز از روش های سنتی گالوانیزه غوطه ور گرم استفاده می شود،

تکنیک های دیگری نیز وجود دارد که همواره از محبوبیت بالایی برخوردار است مانند تکنیک گالوانیزه الکتریکی که در آن با عبور جریان الکتریکی از میان ترکیبات “روی” سبب شده است تا روکش نارک تر و محکم تر شود. و یک محصول گریتینگ گالوانیزه ایده آل تولید شود.

جدیدترین متد ،روش گالوانیزه حرارتی سازگار با محیط است که سبب شده است تا از حمام های سوز آور و اسیدی خطرناک در روش های سنتی استفاده نکنیم و به جای حمام مذاب از پودر “روی” برای گریتینگ گالوانیزه استفاده می کنند به طوری که پودرها را روی شبکه ها ریخته و سپس دریک ظرف استوانه ای قرار میدهند تا توسط یک اجاق دوار مورد پردازش قرار گیرند.

گریتینگ گالوانیزه

گریتینگ گالوانیزه

فروش گریتینگ کاسپین پایپ

به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان کاسپین پایپ در زمینه ی فروش گریتینگ گالوانیزه ، پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.

انواع گریتینگ گالوانیزه کاسپین پایپ

  • گریتینگ تسمه در تسمه
  • گریتینگ تسمه در نیم تسمه
  • گریتینگ تسمه در میلگرد
  • گریتینگ فولادی