گلند کابل ضد انفجار

گلند کابل ضد انفجار

گلند ضد انفجار

گلند کابل ضد انفجار کاسپین پایپ که از قطعات برنجی آّبکاری تولید شده و در مقابل زنگ زدگی مقاوم و مورد استفاده آن در محیط های انفجاری و پر خطر می باشد.

گلند ضد انفجار بیشتر برای حفاظت از کابل های آرموردار و یا کابل های زره دار مورد استفاده قرار می گیرند که درجه حفاظت آنها IP66 می باشد و دارای کلیه متعلقات شامل شدودف ارت تگ و لاک نات نیز می باشد.

همانطور که قطر کابل ها بسیار متنوع می باشد متناسب با هر کابل یک گلند نیز با همان سایز که بتواند آن کابل را در برابر گرد و غبار و آب و آسیب های دیگر محافظت کند نیز وجود دارد. که برای دانستن سایز دقیق گلند مورد نظر کافیست قطر کابل به درستی مشخص شود.

  • دامنه تولید: PG 13/5-PG 16
  • “۱/۲-“۳
  • M20-M90
  • متریال: برنج
  • نوع روکش: آبکاری شده

گلند ضد انفجار و نقش آن در تاسیسات الکتریکی

گلند ضد انفجار گونه ای از گلندها است که علاوه بر آن که مانند گلند کابل آرموردار و گلند کابل برنجی از ورود گرد و غبار به درون تجهیزات الکتریکی جلوگیری میکند، از نفوذ گازهای خطرناک به درون تجهیزات الکتریکی جلوگیری کرده و به این ترتیب مانع از انفجار می شود.

همچنین این نوع از گلند ها از فشرده شدن بیش از حد کابل توسط عوامل خارجی همچون انفجار جلوگیری می کند. به طور کلی از گلندهای ضد انفجار برای جلوگیری از حریق و انفجار در محیط های عملیاتی ۱ و ۲ استفاده می شود. که از اما محل قرار گیری گلندها در کجا است؟ و محیط های عملیاتی ۱ و ۲ کدامند؟

گلند کابل ضد انفجار

گلند کابل ضد انفجار

محل قرار گیری گلند ضد انفجار

این نوع از گلندها همانند هر نوع گلند دیگر، دارای دو قسمت بوده که از طریق پیچ به یکدیگر متصل می شوند. به طور کلی گلند ها به فرم یک غلاف خارجی بوده که وظیفه آن محافظت کابل از عوامل خارجی تیز و برنده مانند بدنه تابلو و همچنین جلوگیری از نفوذ رطوبت و گرد و غبار به تابلو است.

به طور کلی گلندها دارای یک هسته مرکزی هستند که از آن قسمت کابل عبور خواهد کرد. درون این هسته واشر لاستیکی تعبیه شده است و زمانی که قسمت دوم بر روی قسمت اول پیچ می شود، این واشر روی پوسته کابل فشار وارد کرده و به این ترتیب مانع از نفوذ گرد و غبار به درون تابلو می شوند.

محیط های خطرناک و عملیاتی که در آن ها از گلند ضد انفجار استفاده می شود

محیط خطرناک ۱

مکانی که در آن یک فضای مستعد انفجار متشکل از هوا و موادی با قابلیت اشتعال به فرم گاز، بخار و یا غبار وجود دارد و ممکن است در فعالیت های روزمره و کارهای عادی در آن ها محیط شاهد انفجار باشیم

محیط خطرناک ۲

این محیط نیز شامل فضای مستعد انفجار متشکل از هوا و مواد اشتعال زا به فرم گاز، بخار و یا غبار است با این تفاوت که احتمال انفجار و آتش سوزی در فعالیت های روزمره کمتر است و حتی در صورت شروع فرآیند آتش سوزی، این فرآیند مدت زمان طولانی ادامه نخواهد یافت و پس از مدتی زبانه های آتش فروکش خواهد کرد.

دسته بندی گلند های ضد انفجار

به طور کلی گلندهای ضد انفجار به دو دسته کلی تقسیم بندی می شوند. گلند های ضد انفجار آرموردار و گلندهای ضد انفجار بدون آرمور این دو دسته را تشکیل می دهند. گلندهای ضد انفجار آرموردار برای کابل هایی مورد استفاده قرار می گیرند که به صورت محافظت شده هستند.

این گلند ها در انواع ۵ تا ۷ لایه در بازار موجود هستند. گلند های ضد انفجار بدون آرمور بیشتر برای کابل هایی مورد استفاده قرار می گیرند که محافظی ندارند. این گلندها نیز دارای انواع متفاوتی بوده و در انواع ۳ تا ۵ لایه در بازار وجود دارند.

گلند کابل ضد انفجار

گلند کابل ضد انفجار

سایز گلند ضد انفجار

گلند کابل ضد انفجار از جنس بدنه برنج با آبکاری نیکل میباشد.

  • گلند ضد انفجار با سایز رزوه PG11
  • گلند ضد انفجار با سایز رزوه PG13.5
  • گلند ضد انفجار با سایز رزوه PG16
  • گلند ضد انفجار با سایز رزوه PG21
  • گلند ضد انفجار با سایز رزوه M20

فروش گلند ضد انفجار کاسپین پایپ

به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان کاسپین پایپ در زمینه ی فروش گلند کابل ضد انفجار، پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.