گلند فلکسیبل

گلند لوله فلکسی ؛ مقاوم و مناسب برای نصب در محیط خارجی

گلند لوله فلکسی یکی از مهمترین و اساسی ترین تجهیزاتی است، که برای محافظت از کابل های دوربین مدار بسته به آن نیاز داریم. زمانی که کابل های محیط بیرونی را با استفاده از لوله های فلکسی مورد محافظت قرار می دهیم، باید از گلند ها استفاده کنیم تا این اتصال به خوبی برقرار شود.

برای محافظت از کابل ها و سیم هایی که در بیرون از منزل نصب می شوند، تجهیزات و سیستم های بسیاری وجود دارد. اما از این میان لوله های خاصی هستند که از مقاومت بالایی برخوردار می باشند. البته این لوله ها نیز خود نیاز به تجهیزات دیگری دارند. تا بتوانند از سیم ها و کابل ها محافظت نمایند. از جمله گلند لوله فلکسی.

از لوله های فلکسی هم می توان برای نصب دوربین های مدار بسته، هم برای محافظت از سیم ها و کابل ها استفاده کرد. اما این لوله ها نیاز به گلند لوله فلکسی دارند. تا با اطمینان خاطر بیشتر به هم متصل شده و در محل مناسب نصب شوند. اجازه دهید ابتدا با لوله های فلکسی و سپس با گلند ها بیشتر آشنا شویم.

لوله ها فکسی چه نوع لوله هایی هستند؟

در میان انواع لوله هایی که تولید و به بازار عرضه می شوند، باید به لوله های فلکسی اشاره نماییم. این لوله ها برخلاف لوله گالوانیزه سرد و لوله گالوانیزه گرم، کانال هایی هستند که دارای سطح های منعطف و گرد می باشند.

بیشترین کابردی که این نوع لوله ها دارند، استفاده از آنها برای محافظت از سیم ها و کابل های دوربین مدار بسته می باشد. البته این لوله ها در صورتی که گلند لوله فلکسی نداشته باشند، قابلیت استفاده ندارند. به همین دلیل گلند ها برای لوله ها فلکسی، جزو تجهیزات لازم و ضروری به شمار می روند.

این لوله ها مناسب محیط های بیرونی بوده، و به رنگ های مشکی تولید می شوند. البته برخی از آنها نیز دارای رنگ ها سفید هستند.

گلند لوله فلکسی

گلند چیست و انواع آنها کدامند؟

گلند لوله فلکسی یا گلند کابل، اصلی ترین و مناسب ترین وسیله برای اتصال و محکم کردن انتهای کابل به شمار می رود. اصولا از این ابزار برای محکم کردن انتهای کابل یا لوله به جعبه ترمینال و … استفاده می شود. گلند ها از بروز هر گونه فشاری جلوگیری نموده، و منجر می شود که به کابل فشار وارد نشود.

از سوی دیگر زمانی که از گلند لوله فلکسی در محیط های بیرونی استفاده می شود، از ورود گرد و غبار، رطوبت، مواد شیمیایی، روغن، حشرات و … به داخل جعبه های ترمینال جلوگیری می کند. برخی از گلند ها از مواد متالیک و برخی دیگر از غیر متالیک ساخته شده اند.

گلند کابل برنجی، گلند لوله فلکسی یا گلند فلکسیبل، گلند ضد انفجار، گلند استیل، گلند پلاستیکی و گلند الومینیوم از جمله نمونه های مختلف گلند لوله فلکسی به شمار می روند. از این تجهیزات برای اتصال در کابل های مختلفی استفاده می شود.

مهمترین کاربرد های گلند لوله فلکسی

همه ما می دانیم که کابل ها و سیم ها زمانی که در محیط های بیرونی قرار می گیرند، بسیار آسیب پذیر می باشند. زیرا در محیط های بیرونی بسته به محلی که کابل ها قرار دارند، ممکن است سیم ها و کابل ها درگیر رطوبت، گرد و غبار، مواد شیمیایی و … شوند.

از این رو با استفاده از لوله های فلکسی می توان از آنها محافظت نمود. اما این لوله ها خود به تجهیزات خاصی نیاز دارند. یکی از این تجهیزات مهم و خاص، گلند لوله فلکسی می باشد. از کلند ها می توان برای انواع کابل ها قدرت، کابل های کنترل، کابل های مخابراتی، کابل های نیروی الکتریکی و … استفاده کرد.

تجهیزات گلند لوله فلکسی در واقع ابزاری برای مسدود کردن و بستن می باشند، که از کابل ها محافظت می نمایند. زمانی که از گلند ها برای کابل کشی استفاده می شود، اطمینان حاصل خواهد شد که به اندازه کافی از کابل ها وسیم ها محافظت شود.

به تنهایی نمی توان لوله های فلکسی را در محیط های مستقل نصب کرد. برای این کار حتما باید از گلند لوله فلکسی استفاده شود. که تنوع این تجهیزات نیز، استفاده از آنها را در محیط های مختلف آسان نموده است.

گلند لوله فلکسی

گلند ضد انفجار چه نوع گلندی است؟

گلند های ضد انفجار همانطور که از نامشان مشخص است، مانع از بروز انفجار در محیط های خاص می شوند. این گلند های دارای نوعی غلاف خارجی هستند، که اب بندی شده و عایق به شمار می روند. با استفاده از آنها در انتهای کابل ها و لوله های فلکسی، می توان در شرایط خاص بهتر از کابل ها محافظت نمود.

گلند لوله فلکسی در کنار گلند های ضد انفجار بسیار پرکاربرد هستند. از این نمونه تجهیزات می توان در محیط هایی که احتمال آتش سوزی وجود دارد استفاده کرد. زیرا می توانند کمک کنند تا کابل ها در شرایط بهتری قرار گرفته و درگیر آتش سوزی نشوند.

در صورتی که از تجهیزات مناسب در محیط های خاص استفاده شود، می توان از بروز حادثه پیشگیری نمود. اما در صورتی که از گلند لوله فلکسی نامرغوب در محیط های اشتباه استفاده کنید، بدون شک نمی توان از محفظه های الکتریکی که همان باکس ها و تابلو ها هستند حفاظت نمود.

گلند لوله فلکسی

استفاده از گلند در لوله فلکسی چه نقشی دارد؟

برای این که بتوانیم لوله های فلکسی را به باکس، کاور دوربین، سینی کابل، لوله های فلکسی دیگر و تجهیزات مرتبط متصل نمود، نیاز به استفاده از گلند لوله فلکسی است. اگر برای این اتصالات از گلند لوله فلکسی استفاده نکنید، ممکن است به مرور زمان لوله های فلکسی باز شوند.

که این مسئله هم به کابل های دوربین مدار بسته و هم به دیگر کابل ها آسیب جدی وارد خواهد کرد. پس استفاده از گلند لوله فلکسی در واقع نوعی محافظت کردن از کابل های دوربین مدار بسته به شمار می رود. حتی می توانید با گلند هایی که بر روی لوله های فلکسی نصب می شوند، از ورود حشرات به داخل لوله ها نیز جلوگیری نمایید.

لوله های فلکسی هم به صورت روکش دار و هم بدون روکش تولید می شوند. اما برای این که بدانید در کدام محیط باید از کدام لوله و گلند لوله فلکسی استفاده نمایید، باید اشنایی لازم را با این دسته از تجهیزات داشته باشید. مثلا بدانید که از لوله های روکش دار بیشتر برای محیط های بیرونی استفاده می شود. پس با استفاده از لوله های فلکسی بدون روکش در محیط های بیرونی، به کابل ها آسیب وارد نکنید.

پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان در زمینه ی خرید گلند لوله فلکسی ، پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید. تلفن فروش : ۰۲۱۴۱۸۰۵