یونسترات چنل - سی ریل گالوانیزه

یونسترات چنل ؛ بهترین قطعه برای پشتیبانی لوله و سینی کابل

یونسترات چنل گالوانیزه کاسپین پایپ که به روش تولید از ورق گالوانیزه گرم انجام می شود . یو چنل یا یو ریل یک قطعه ی بیوار کاربردی است که از آن می توان برای نگهداشتن لوله های فولادی و کابل بویوله ی بست های دوتیکه ی مخصوص و همچنین بعنوان نگهدارنده ی انواع مختلف ساپورت با طرح ها و نقشه های مختلف برای نگهداشتن انواع یونی کابل و نردبان کابل بر روی دیوار یا زمین و حتی سقف استفاده کرد.یو چنل  بر اساس استاندارد ISO   و BS   تولید می گردد.

مزایای یو چنل گالوانیزه گرم کاسپین پایپ

 • قیمت مناسب نسبت به سایر محصولات مشابه (یو چنل های استیل  )
 • اتصالات آسان و در دسترس ( اتصالات یو چنل گالوانیزه گرم و ….. )
 • طول مناسب ۳ متری جهت حمل و نقل آسان و نصب راحت

به منظور جلوگیرى از زنگ زدگی یو چنل ، از ورق گالوانیزه گرم استفاده می شود .

مشخصات محصول تولیدى یو چنل کاسپین پایپ ، استاندارد تولید سایز و نام کارخانه روى لوله ثبت شده و سپس بسته بندى و به انبار محصول منتقل مى گردند تا طبق سفارش مشترى بارگیرى و حمل شوند.

این ورقه های تولید شده از گالوانیزه گرم، در نمونه های مختلفی تولید می شوند. یونسترات چنل گالوانیزه، معمولا برای نگه داشتن کابل های ساختمانی، یا حتی نگه داشتن کابل در سقف مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از نمونه های این یونسترات ها را برای شما تفسیر خواهیم نمود. استفاده از این یونسترات ها برای ایجاد امنیت بیشتر در هر کاری استفاده می شود.

یونسترات چنل گالوانیزه مدل Small Parts

نمونه ای از یونسترات ها هستند که سطحی غیر لغزشی دارند. از این نمونه چنل ها بیشتر برای مکان هایی که دارای گل و لای، برف، یخ و… هستند استفاده می شود. ایمنی بالایی دارند و از خطرات احتمالی می کاهند. باید بگوییم این چنل های گالوانیزه، به راحتی قابل استفاده بوده و نصب آسانی دارند.

مدل Small Parts که توسط کاسپین پایپ خریداری می کنید، را می توان هم برای محیط های داخلی و هم محیط های خارجی استفاده نمود. این سیستم ها دارای ویژگی های بسیاری هستند. می توانیم به برخی از آنها اشاره نماییم.

 • قابلیت نصب آسان
 • دارای دندانه های منظم
 • دارای تخته های سبک و راحت جهت نصب ساده تر و سریعتر
 • ایجاد مقاومت لغزش عالی در هر کجا که حداکثر ایمنی لازم است
 • مناسب برای استفاده در هر محلی که منجر می شود تا خطرات احتمالی به بار آید.

کانال گالوانیزه مدل Unistrut

یکی دیگر از این یونسترات ها مدل Unistrut می باشد. که دارای ۳ متر طول است. کانال های گالوانیزه بسیاری وجود دارند که در طراحی مکانیکی مورد استفاده قرار می گیرند. اما این مدل را می توانی بگوییم بهترین انتخاب جهت استفاده در تاسیسات لوله کشی و الکتریکی به شمار می رود.

به راحتی قابلیت نصب بر روی کف، سقف، و دیوار را دارد. فولاد موجود در آن منجر شده است تا بتوان در زمان اتصال نگران زنگ زدن آن نبود. زیرا فولاد های گالوانیزه فولاد های ضد زنگ هستند که در ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. این ابزار دارای ویژگی های خاصی هستند که باید به برخی از آنها اشاره نماییم.

 • اسلات ها برای یک میله یا گیره رشته ای، اندازه گیری می شوند
 • بسته به نوع نیاز، کانال های ساده و یا چاک دار در دسترس هستند
 • ضخامت مواد ۲٫۵ میلی متر است و عرض اسلات داخلی ۲۲ میلی متر می باشد
 • ۳ متر طول دارند
 • بهترین و مناسب ترین انتخاب برای نصب سیم کشی لوله کشی و قطعات مکانیکی هستند.

باید بگوییم برای استفاده از یونسترات چنل گالوانیزه مدل Unistrut، نیازی به استفاده از پیچ نمی باشد.

یونیسترات چنل

انواع یو چنل  گالوانیزه گرم کاسپین پایپ

 • یو چنل برقی
 • یونیسترات-چنل
 • یو چنل ۶۰
 • بست یو چنل
 • یو چنل گالوانیزه
 • یو چنل ۴۰
 • کلمپ یو چنل
 • یوچنل فلزی

نوع طراحی یونسترات چنل

یونسترات چنل‌ها ساختار کاملا مهندسی شده ای دارند. علاوه بر آنکه از جنس ورق های فولادی گالوانیزه شده میباشند یک سطح مقطع C شکل دارند. معمولا‌ها دارای چندین مدل هستند که برخی از آن‌ها هم به صورت ساده و هم به شکل پانچ دار یا سوراخ شده می‌باشد. در سطح مقطع این قطعات شما میتوانید سوراخ های متعددی را ببینید که غالبا برای نصب و اتصال به دیوار یا سقف با استفاده از انواع پیچ های مخصوص ایجاد شدند. اگرچه از ورق های گالوانیزه شده ساخته می‌شوند اما مدل های دیگر آن به جای این نوع پوشش کاملا رنگ آمیزی شده اند. البته فلزات گالوانیزه استحکام و مقاومت زنگ زدگی بیشتری نسبت به فلزات رنگ شده دارند. در نتیجه در زمان خرید حتما یک سی چنل گالوانیزه گرم برای دریافت بهترین کارایی انتخاب و خریداری کنید.

مهمترین کاربری یونسترات چنل‌ها

یکی از کاربری‌ها و موارد استفاده یونسترات چنل‌ها طراحی و ساخت سیستم های پشتیبانی در نمونه های مختلف است. این سیستم‌ها می‌توانند برای حمایت از سینی های کابل، لوله های برق یا نردبان کابل باشند. در همه موارد احتیاج اساسی به سی چنل‌ها داریم. این قطعات به جهت موقعیت نصب که در ارتفاعات سازه و در بخش دیوار یا سقف دارند. در کنار مقاومت و استحکام ساختاری خود بهترین قطعه برای مهار وزن کابل‌ها و بطور کلی شبکه هستند.

شما میتوانید به ایجاد ساپورت های سقفی و انواع اتصالات دیواری بپردازید. تنوع قطعات پشتیبانی که با یونسترات‌ها قابل شکل دهی است بسیار بالا میباشد. اما این را در نظر بگیرید که احداث هر نوع شبکه کابل کشی در محیط های بسته و باز بدون استفاده از سی چنل‌ها و دیگر لوازم پشتیبان میسر نیست. درواقع این قطعات مسئولیت نگه داشتن لوله‌ها و سینی‌ها را در ارتفاعات برعهده دارند و از ریزش آنها و هر نوع اتفاقی که باعث آسیب به کابل‌ها شود جلوگیری میکنند. همه این قطعات در گروه اتصالات سازه ای قرار دارند زیرا مستقیما به سازه اتصال می‌یابند.

چگونه میتوان با یونسترات چنل یک ساپورت آویز ساخت؟

با توجه به توضیحاتی که در بخش کاربردهای یونسترات چنل‌ها ذکر شد یکی از کاربری های این محصولات ایجاد ساپورت برای انواع نردبان کابل و سینی کابل است. البته ما در این بخش به توضیح نمونه های ساپورت آویز می‌پردازیم. چرا که این سیستم های پشتیبان بسیار متنوع هستند. برای طراحی چنین ساپورتی در ابتدای کار احتیاج به دو عدد مفتول رزوه ای یا رادهای گالوانیزه داریم.

این مفتول‌ها غالبا برای ایجاد ساپورت آویز از بخش سقف سازه به دو طرف یک یونسترات چنل متصل می‌شوند. این امکان وجود دارد که ساپورت طبقاتی را نیز شکل دهید که میتوان چندین سینی کابل یا نردبانهای کابل را به صورت عمودی و موازی با یکدیگر پشتیبانی کرد. از لحاظ ساختاری طرح U شکل را بوجود می‌آورند که غالبا در مرکز سازه امکان نصب دارند.

چرا که اگر شما بخواهید در نزدیکی دیوار به پشتیبانی از سینی‌ها و لوله‌ها بپردازید میتوانید از ساپورت های دیواری و حتی براکت‌ها استفاده کنید که کاربری آنها متفاوت است. در هر حال این سی چنل‌ها با استفاده از یکسری قطعات مکمل مانند رادهای گالوانیزه قادر به شکل دهی انواع ساپورت‌ها هستند.

ریل یونسترات

استفاده از سی چنل برای شبکه های پایپینگ

از کاربری های بسیار مهمی که باعث شده است یونسترات چنل یک قطعه اساسی در اکثر پروژه های صنعتی باشند پشتیبانی از شبکه های پایپینگ و لوله کشی های صنعتی است. در اغلب موارد امکان دارد لوله‌ها در ارتفاعات سازه مسیریابی و هدایت شوند. پس همیشه این لوله‌ها از بخش داخلی سازه یا به حالت مدفون مسیریابی نمی‌شوند. چرا که محدودیت هایی در این زمینه وجود دارد.

ارتفاعات بلند نزدیک به سقف بهترین انتخاب برای ایجاد امنیت کابل کشی است. در چنین مواقعی یکسری قطعات مکمل دیگر نیز احتیاج داریم که شامل انواع بست اسپیت و بست چنگالی است. بست های چنگالی خود در دو نوع بست چنگالی ساده و بست چنگالی عایق دار طبقه بندی می‌شوند. میتوان گفت پرکاربرد ترین قطعه اتصال دهنده که همراه با یونسترات چنل‌ها استفاده می‌شوند دقیقا همین بست های چنگالی هستند.

این بست‌ها میتوانند هم برای لوله های فولادی هم برای کابل‌ها به کار گرفته شوند. در مورد بست های اسپیت نیز امکان ایجاد ساپورت های آویز وجود دارد. به این صورت که یک راد گالوانیزه بر روی بست اسپیت پیچ می‌شود و این راد مستقیما به یونسترات‌ها در سقف اتصال می‌یابند. تمامی اتصالات به صورت پیچ یا مهره ای است که امکان باز شدن دارند. پس شما هیچ نوع اتصال جوشی را نمی بینید. درواقع اتصالات جوشی زمانی استفاده می‌شود که شما قصد تغییر یا جابه جایی شبکه را ندارید.

نحوه تولید یونسترات چنل

برای تولید یونسترات چنل تنها لازم است از صفحات یا ورق های فولادی با ضخامت استاندارد استفاده شود. این ورق‌ها از قبل کاملا گالوانیزه شده اند و ضد زنگ میباشند. نوع گالوانیزه آن‌ها نیز به صورت عمقی گرم است و با پوششهای زینک مذاب مقاوم سازی شدند. زمانی که براساس سایز عرضی سی چنل مراحل برش کاری تکمیل می‌شود آنها را پانچ یا سوراخ کاری میکنند.

این پانچ‌ها برای برخی از نمونه‌ها وجود دارد. حال آنکه نمونه های دیگر آن امکان دارد در بدنه خود پانچ نداشته باشد. مرحله خم کاری شرایطی را فراهم میکند تا ورق های فولادی کاملا به شکل سی چنل‌ها دربیایند. تعداد خم هایی که غالبا انجام می‌شود متغیر است اما به طور کلی میتوان ۴ خم یا ۶ خم را ایجاد کرد. معمولا مدلهای ۶ خم یونسترات‌ها بیشتر کارایی دارند و دارای لبه های قلاب مانند هستند تا بتوان انواع بست سی چنل را در آنها قفل کرد.

در مورد سایر قطعات پشتیبانی کابل مانند سینی های کابل نیز این فرایند خمکاری انجام می‌شود. به جهت آنکه ورق های فولادی میتوانند لبه های به نسبت تیز یا آسیب زایی را داشته باشند آنها را به سمت داخل خم کاری میکنند تا هیچ گونه تماسی با کابل های برق نداشته باشند. این موضوع بیشتر برای سینی های کابل صدق میکند. دستگاه های خمکاری ساختار بسیار دقیقی دارند و فرآیند کار با حفظ ساختار سالم ورق ها انجام می شود.

جهت مشاوره و خرید محصول می توانید با مشاوران و کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید. همچنین جهت خرید آنلاین انواع محصولات شرکت پتروکاسپین به سایت اینترنتی pcp.ir مراجعه نمایید.

مشاوره و خرید : ۰۲۱۴۱۸۰۵