گلند کابل برنجی

گلند کابل برنجی

گلند کابل برنجی

گلند کابل برنجی کاسپین پایپ که از قطعات برنجی تولید شده و در مقابل زنگ زدگی مقاوم و از گلندهای پرمصرف در فضاهای باز می باشد.

رزوه گلندهای MPG بر اساس استاندارد آلمان طراحی و ساخته شده است. این گلندها در ۱۱ سایز مختلف از PG7 تا PG63 می باشند که هر سایز، بازه قطری کابل مخصوص به خود را پوشش می دهد. گلندهای برنجی تنش زدایی شده، دارای لایه آبکاری نیکل می باشد. گلند های فلزی عمدتا در محیط بیرونی که بازه دمایی وسیعی را دارد، و دائما تحت اشعه ماوراء بنفش ) UV ( خورشید می باشد، مورد استفاده می باشد. روکش نیکل به کار رفته، از خوردگی و زنگ زدگی گلند جلوگیری می کند.

استاندارد رزوه :DIN 40430

 کاربرد گلند کابل برنجی

گلند کابل برنجی برای اتصال کابل به جعبه تقسیم، موتور های برق و سایر تجهیزات برقی به کار می رود. همچنین گلند ها به گونه ای طراحی شده اند که از کابل در برابر ارتعاشات و لرزش های بالا محافظت می کنند. چرا که به طور معمول لبه جعبه تقسیم ها و سایر قطعات الکتریکی در اغلب موارد تیز و برنده است و در لرزش های شدید به کابل آسیب می رساند.

به طور گسترده از گلند کابل در صنایع، کاربرد های خطرناک و مراکز تجاری استفاده می شود. از گلندها برای تامین ایمنی و سلامت کابل و همچنین بهره وری های مهندسی استفاده می شود. در واقع گلند به عنوان انتهای خط کابل کشی شناخته می شود و وظیفه آن جلوگیری از از نفوذ گرد و غبار و رطوبت از منافذ عبور کابل به درون تاسیسات الکتریکی و برقی است. اما چگونه باید گلند کابل برنجی مناسبی را انتخاب کنیم؟

جنس گلند برنجی

بدنه از برنج (BS 2874 CZ121 Pb3) با آبکاری نیکل، واشر از استیل، واشر محافظ کابل از نئوپرن خود خاموش شونده

درجه حرارت کاری: مقاومت در برابر حرارت لحظه ای تا ۱۲۰ + درجه سانتی گراد و دمای متغیر در بازه زمانی طولانی مدت از ۴۰ – الی ۱۰۰ + درجه سانتی گراد

درجه حفاظت :  IP68

گلند کابل برنجی

گلند کابل برنجی

نحوه انتخاب گلند کابل برنجی

کاربرد

یکی از عواملی که در انتخاب نوع گلند بسیار تاثیر گذار است، کاربرد گلند است. شما در هنگام استفاده از گلند کابل برنجی باید بررسی کنید که آیا می خواهید از این گلند برای موارد صنعتی استفاده کنید و یا اینکه در مواردی که نتیجه آن لرزش های پی در پی گلند و انفجار است، می خواهید استفاده کنید.

همچنین پیش از خرید تعیین کنید که از گلند می خواهید در فضا و محیط های باز استفاده کنید و یا اینکه از این وسیله در محیط های بسته استفاده می کنید. در صورتی که در محیط های باز قصد استفاده از گلند را دارید، باید گلندی را انتخاب کنید که در برابر رطوبت از خود مقاومت نشان دهد.

هزینه و قیمت

هزینه کابل به نحوه استفاده و کاربری گلند بستگی دارند. به طور مثال در مواردی که نیاز است از گلند تمام برنجی استفاده کنید، قیمت تفاوت خواهد کرد. به طور کلی گلند هایی با جنس برنجی با روکش نیکل، آلومینیوم، مس، پلاستیک و استیل ضد زنگ وجود دارد که هر کدام متناسب با جنس و نوع طراحی مخصوص به خود دارای قیمتی است.

کارایی

در هنگام انتخاب گلند باید به این نکته توجه داشته باشید که استفاده از گلند ها پیوسته لوازم جانبی را به همراه خواهد داشت. در صورتی که می خواهید از گلند در محیط های باز استفاده کنید، در انتخاب لوازم جانبی باید عواملی همچون آب بندی، مقاوم در برابر خوردگی و شناسایی مواد مرتبط با جنس گلند را در نظر بگیرید.

گلند کابل برنجی

گلند کابل برنجی

انواع گلند برنجی

  • گلند برنجی با جنس بدنه برنج با آبکاری نیکل
  • گلند برنجی با سایز رزوه PG11
  • گلند برنجی با سایز رزوه PG 13.5
  • گلند برنجی با سایز رزوه PG16
  • گلند برنجی با سایز رزوه PG21
  • گلند برنجی با سایز رزوه PG29

قیمت گلند برنجی

به شما بازدید کننده گرامی پیشنهاد می شود با برقراری تماس با کارشناسان کاسپین پایپ در زمینه ی فروش گلند کابل برنجی ،پس از دریافت مشاوره و اطلاعات لازم، اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید.